Glavni meni

Bez kog dela moto opreme ne sedate na motor?

Započeo Stevan, 17 Oktobar, 2010, 14:52

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Vlada_Ryu

Eto ja pre neki dan proslavih svojih 33 godine vo¾nje motora  [yahoo] bez preloma i te¾ih povreda. Da ne preturujem ali padao sam u svim pozama, prilikamai brzinama (i preko 100km/h) ali nikada bez opreme... jer da nisam nosio minimum opreme, verujem da bi u najboljem sluèaju sada ovaj tekst kucao ve¹taèkim zubima. Poèeo sam karijeru na XL 125 sa nepunih 16 godina, pa hronolo¹kim redom XT500, xj650 (sa kardanom), CB900 (Boldor), Z650, CBX 1000 (sa 19 godina), xs 1100, VF 750, Transalp, CB 750, CB1300, Varadero (du¾e se zadr¾ao na njemu) i sada XJR 1300... ©to bi rekli na¹i ju¾ni susedi "ne prodajem ni¹ta no se Falim"  ;) Ali nisam pre¹ao 100 metara bez kacige i rukavica. Moje prve metre na motoru sam zapoèeo u Parizu, gde bez primoravanja policije nikome nebi palo na pamet da vozi bez kacige, èak kada bi im i tako ne¹to predlo¾io, gledali bi te belo i pitali u èemu je ¹tos  [ludak].
Opremu treba prilagoditi vremenskim uslovima (kao i obiènu garderobu), sada barem ima da se kupe veoma jeftine letnje ¹upljikave jakne sa protektorima kao i letnje rukavice, pantalone itd... Problem je u tome ¹to se svi natrontamo za put kao samuraji a minimum opreme koristimo po gradu... Ma idem samo do æo¹ka... Ali statistika dokazuje da se najmanje nesreæa dogadjaju na putu, dok gradska vo¾nja odnosi najvi¹e ¾rtva i to èesto u blizine stanovanja (znam svaki æo¹ak). Tako da ja i kada je velika vruæina osim kacige i rukavica nosim i letnju jaknu sa protektorima i duboke patike radi za¹tite skoènog zgloba, kako bi mogao da se dopisujem jo¹ dugo vremena bez ve¹taèkih pomagala.
Ako pripadate velikoj grupaciji onih koje muèe finansije pa odmah kupujete zimsku opremu za par nedelja u godini a celo leto se kuvate, potrebno je da promenite pristup: Letnja oprema je jeftinija i du¾e se koristi u toku godine a sve probleme mo¾ete re¹iti sa kvalitetnim ki¹nim odelom koji æe vas, kada obuèete preko letnje jakne, isto ako ne i bolje za¹tititi od skuplje zimske jakne. Savet u Top case-u uvek dr¾ite rezervni par rukavica (toplijih) i po moguænosti kama¹ne...
Savet 2: Pojas je izmi¹ljen i namenjen da vam pripomogne da sedite pravih ledja u du¾oj vo¾nji ili ako vozi¹ kros ma¹inu a ne da ¹titi bubrege... Ne znam ko je i kada je neki pacer pustio tu buvu, jer vidim da masa vozaèa leti vozi samo sa pojasom preko majèice kratkih rukava , divota za bubrege kada se lepo podznoji¹ i sedne¹ u hladovinu neke terase i to po moguænosti na nekom povetarcu...
Savet 3: Uvek nosi potkapu jer æe ti biti prijatnije i leti i zimi, du¾e traje kaciga i ne smrdi, samo nemoj da ulazi¹ sa njom u menjaènicu (kao ja jednom i svi se isprepadali... i ja sa njima)

Budala

Nikad ne prilazi jarcu sprijeda, konju odzada, ni budali s bilo koje strane.

3006

Meni je pojas stajao na polici dok, jednog jutra, nisam ostao u krevetu zbog bolova u bubregu. Od tada ga nosim i ispod jakne.

joka

Potpuno se sla¾em sa -Vlada Ryu- om, usputno mu èestitam roðendan, naravno jo¹ barem 33 godine vo¾nje u ispravnom stanju  [thumb_up]

Raja

Kompletna oprema uvek, cak i kisni nikad nevadim iz top kejsa.Neke godine skup u smederevu 30 stepeni ja ful oprema,sta ce ti cizme,sta ce ti pantalone u al si  se obuko,vidi koja vrucina.U povratku na pola auto puta provala oblaka gace su im bile mokre,ostali na pumpi onako mokri da cekaju da stane.Kako kaze izreka Leti ponesi zimi kako hoces

Gargi

Fila papuèe i atlet majicu i cigare obavezno [zvizdi]
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

UFF


Gargi

Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

gambi

Uvek kaciga,kornjaèa,jakna i rukavice!
Sve je stvar glave i navike ali d¾aba navike bez glave.

Tamanitu

Kaciga, jakna i rukavice...mada i ne¹to za kolena uglavnom.

K_A_W_A

Jakna uvek i skoro u 90% slucajeva kaciga. Onih 10% kacigu ne nosim do trafike ili neke voznjice od 500m

isterivac

Kaciga obavezno, ostalo zavisi od duzine gde idem ali cim prelazim vise od 1km jakna, pojas, rukavice... Nekad cizme..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

bigbad86