Glavni meni

Bez kog dela moto opreme ne sedate na motor?

Započeo Stevan, 17 Oktobar, 2010, 14:52

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

dejankiss

#40
Da se do'vatimo mi još jedne funkcije te zaštitne opreme, samo nam zađaba izvlači pare iz džepa da bi se tu fenserisali u njoj, pored mehaničke previđa se tu još jedna njena zaštitna funkcija - TERMIČKA.

Pored toga da nam se ne smrzne ONO, ko šta već ima da mu se smrzne, to svi znamo, jel, ima i onaj obrnuti proces - da nam se TO isto i ne pregreje i još po koji deo osim motora.
Ono gde se neki prejebu je što misle da čovek radi na vazdušno hlađenje kao i neke mašine, jok bre, čovek radi na ZNOJNO iliti vodeno 'lađenje, a to nije pivo (pomaže, ali...)?!?!
(za one koji se bave centralnim grejanjem, reč je o otvorenom a ne o zatvorenom sistemu) :)
Sad će neki možda, frt frt, da se zamisle i nad ovom pojavom.  [neampojma]
Dopuniću ja to malo ozbiljnije, kasnije, ako vas zanima. ;)

mali_zmaj

Kaciga,jakna,pojas,rukavice,cizme!! Hlaèe ako je tura duza!! Zna biti vruce,ali nagledah se o¾uljanih koljena,slomljenih ko¹èica.....Jedino kad tjeram bajk u garazu ljeti samo kaciga!! A to je 500 metara od stana!!!
jin-jang

MotoManijak

Ja ne sedam bez suvozacice u tangama

To mi je obavezna oprema - bez nje se ni ne vozim

gane


mi¹ko_kolo

Obavezna oprema za du¾e ture je-GospoD®a!

nirpo

Kaciga uvek, pojas uglavnom, a jaknu pri duzim voznjama mada posle manje nezgode planiram da kupim jos opreme i da  istu nosim sto cesce.
Bolje da nosim ono sto imam nego da posle razmisljam sto nisam...
Nije bitno ko ce brze nego ko ce duze!!!

Dutchman

gace i patike obavezno , sve ostalo od situacije , kaciga 97% jebiga fency je,  ostala 3% su na moru ne nosim , ne bi je stavio posle plaze a ni pre nema leba i ovako me so nervira i znoj zamisli josh kaciga , jakna pa skoro uvek osim na moru i osim ako nisam skoknuo leti negde preko dana na 10min i odma se vracam (prvo uveche nije toplo nikad a drugo shto sam kupio letnju jaknu i to suomy ako ne da me vide kako sam lep ) , chizme samo kad je ladno i kad je preko 50km ... pantalone isto ... znachi u principu ispod 10stepeni ... mrzi me da se ceo oblacim u kur** , e da rukavice isto 99% i njih imam letnje i zimse i razmishljam da nabavim josh neke toplije :D shta cu kad sam zimogrozljiv ... pojas kako kad , volim da ga ponesem pogotovu sad kad je hladnije ... al nezgodan za ostavljanje ne moze u kacigu da stane ...

Zika

U principu samo kaciga i ponekad jakna, ali jutros je bilo: dva para carapa, one fancy termo helanke ispod farmerki ,jakna (sa postavom naravno) ,rukavice, podkapa pa tek onda kaciga  ;)

lord_oblivion

Do 100m ni ne palim motor. Na duze kaciga, rukavice, jakna, polukornjaca, stitnici za kolena i cevanice, cizme.
Leti kad je bas bas vruce patike ili polucizme i bez jakne.
Kad je mnogo hladno (ispod +10c) rolka i marama oko vrata, zimske termo-pantalone na noge i jos jedan par carapa.

Pa kad pocnu da me zajebavaju sto se oklapam duze nego sto mi traje voznja, samo pokazem oderotine na kacigi i stitnicima za kolena  [thumb_down]  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

shok

Nikada ne sedam na motor bez lanca od 80 cm.
Da li la¾em kada ka¾em da je sreæa u 3 stvari
dobroj ¾eni, motoru, i bogatom tati koji uvek ne¹to r

Dzigi Boy

Ja nosim kacigu uvek, a leti kada idem na plazu u gacama, posto sam u proslosti ulubio rezervoar jajima od tada obavezno na kitu navlacim dva kevlarska kondoma.......imaju da se kupe u Luisu...bitno je da su od kevlara jer ovi kineski nista ne valjaju, ako nosite kineske na kres testu se ispostavilo da nemate jaja nego kajganu......

Milo¹*

Citat: dejankiss poslato 22 Oktobar, 2010, 01:33
Citat: rakam poslato 20 Oktobar, 2010, 09:31
kaciga uvek ,evo sada cu postaviti svoju sliku  u galeriji da se vidi kako igleda pad bez kacige

Mo¾da nije lo¹e da tu fotku okaèi¹ direktno ovde u poruci da stalno ljudima bude pred oèima. Neki æe sigurno prevideti galeriju.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Seæam se kraja 80-tih na U¹æu kada je lik sa Poni Ekspresom u krivini udario glavom u iviènjak i na mestu ostao mrtav. Bio je BEZ KACIGE.
- Drugar jedan (Ne¹a) je pre par godina ispravio krivinu sa 50-60 na sat, zavr¹io u kanalu u nesvesti. 6 meseci u bolnici u "kadi" - naprsnuæe kième. Posedovao je kacigu i ko¾nu jaknu. Kaciga je odradila posao - smrskana, a glava èitava. Ko¾na jakna cela a on najebao.
- Pre 3-4 godine na predzadnjoj stanici 26.-ice na raskrsnici Medak-Braæe Jerkoviæ je neki zmaj-glupa zver proleteo sa ribom brzinom svetlosti kroz crveno i za¹vajsovao se u auto. ODLETELA MU JE GLAVA SA RAMENA SA SVE KACIGOM! Sad mu nije ni¹ta.
- itd, itd...
POENTA PRIÈE:
Do nekih 100km/h i manje oprema æe odraditi svoj posao a preko toga je sve u neèijim drugim rukama. Preko 100-tke bez problema mo¾e slobodan stil u odevanju, jedina neprijatnost su bube koje tuku ko Nemci po Kadinjaèi. (reè je o primeni opreme u svakodnevnim uslovima a ne na kru¾nim stazama)

Da se ogradim od kenjanja drugima.
Meni lièno je dra¾e da se oznojim, makar bilo i 60stepeni i da posle dam kintu na toplu vodu i razne smrdexe na pumpicu, nego da dajem na lekove i da glumim slagalicu nekom automehanièaru u belom. A da ne prièam o izigravanju nekog gipsanog vajarskog dela u sred sezone.

Jedna od fora - da me vide ribe, to nema pojma. Veæina riba gleda ma¹inu i d¾ep. One druge devojke... sorry, nisu sve na isti kalup.

I tako... bla, bla, bla... bez velike mudrologije na ovu temu...

Sreæa? Hm, nije uvek tu kad ti treba.


Izvini dejane legendo nisi prvi od kog sam èuo nebuloze tipa oprema ne poma¾e ako padne¹ sa preko sto na sat... 

Po kojoj logici ne poma¾e? ©ta ako padne¹ i kliza¹ se u majici na kratke rukave u ¹orcu, ne poma¾e ja¹a a?
Znaèi sledeæi put kad budem hteo da se vozim preko 100, lepo skinem svu opremu jer mi ionako ne treba.

@ivan1979

:D kralju :D jesi ikad èuo za toplotni udar? :D  ja sam krenuo na protest u jakni skuvao sam se kao supa psovao sam i opremu i sve u 3 lepe..
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Milo¹*

inaèe nosim kacigu i rukavice stalno a ovo ostalo recimo kad idem da se ðoram malo br¾e ili na neku vo¾nju
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Stevan

Pomaze uvek oprema... Bolje je i sa 200 sa kacigom nego bez nje...

Panta Zemunac

©ta god...radi sebe a ne vas!
Tu fotku i nisi morao ba¹ da postavlja¹ ovde, gde su svi punoletni i svesni rizika...jer ko ne nosi opremu, neæe je ni nositi da postavi¹ jo¹ 100 takvih fotki!

Uostalom, vi koji ¾ivite u zgradama mogli bi ste i da ne skidate za¹titnu opremu jer, ko zna, mo¾da padnete sa treæeg sprata pa vam ona i pomogne...govorim iz liènog iskustva a ne mislim da vam postavljam fotke iz 'korita' i kasnije sa gips korsetom...

Iskreno, da mozga imam ne bih ni vozio motor u BGDu, gde mi se dnevno de¹ava i po par puta, incidentne situacije! ¾Poku¹avam da ne zaboravim da ponesem sreæu a sad kada je budem zaboravio...pisaæe se!!

Ne ljutite se, mladi ste, vremenom æete i sami uvideti koliko je bespredmetno upozoravati druge, koji ne ¾ele da se za¹tite!!

DebeliZmaj

ja sam pao sa krova kuce sa prizemljem i krovom ( ebalo me postvljanej opreme drugu za wifi po klizavom krovu )
i nista ;) .. bolelo jeste sve redom al nista slomljeno ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MotoManijak

Citat: Panta Zemunac poslato 26 Decembar, 2010, 01:01
vremenom æete i sami uvideti koliko je bespredmetno upozoravati druge, koji ne ¾ele da se za¹tite!!

A sta cemo sa onim pametnim "humanitarcima" koji ce na ovo da ti kazu da ako on to ponovi 1000 puta (spamujici nam forum dzabe) i da ako time samo jedan zivot spasi (otkud mu ideja da ce time ista uraditi?) on je sa tim rezultatom zadovoljan? :D

Milo¹*

Citat: MotoManijak poslato 26 Decembar, 2010, 04:57
Citat: Panta Zemunac poslato 26 Decembar, 2010, 01:01
vremenom æete i sami uvideti koliko je bespredmetno upozoravati druge, koji ne ¾ele da se za¹tite!!

A sta cemo sa onim pametnim "humanitarcima" koji ce na ovo da ti kazu da ako on to ponovi 1000 puta (spamujici nam forum dzabe) i da ako time samo jedan zivot spasi (otkud mu ideja da ce time ista uraditi?) on je sa tim rezultatom zadovoljan? :D

takvih ovde nema
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Panta Zemunac

Mnogi ne obrate pa¾nju na ime foruma! [veryangry]

Ipak, ne bih ¾eleo da se osete prozvanim za 'navodnu' brigu...nisu uradili ni¹ta lo¹e ali jo¹ nisu svesni da svet prepun bizarnosti! Primer, snimak HD grupe na ðiru kroz Arabiju...ma ni jedan nije imao i ole ozbiljniju opremu na sebi. Za njih je 'ozbiljna oprema' da se dobro u¹u¹kaju a one no¹e na glavi, ma kakve li kvalitete bile, meni na oko, ne ulivaju sigurnost...vi¹e su, kao neki kruzer-brend!!

Iskreno i ja sam za to, da ova mlaðarija od samog starta, navuæe naviku no¹enja opreme...meðutim, badava frule i fanfare, svako radi onako kako misli da treba...ma mo¾e¹ im trubiti do sutra, ne vredi!
Zamislite scenu, gde svaki vozaè auta upozorava ostale vozaèe kako treba kaèiti pojas!?!

Dr. Pop

ja gotovo uvek nosim èizme, kaciga je takodje uvek na glavi, osim ako odem 100-200 metara da pazarim ne¹to ili sl.
jaknu nosim i po gradu i van grada osim ako nije previ¹e vruæe onda ne mogu pa da ga jebe¹. pojas i rukavice po potrebi.......
MK Arhangel