Glavni meni

Bez kog dela moto opreme ne sedate na motor?

Započeo Stevan, 17 Oktobar, 2010, 14:52

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Stevan

Citat: Crnogorac91 poslato 20 Oktobar, 2010, 15:19
Citat: Stevan poslato 20 Oktobar, 2010, 01:23
Citat: Crnogorac91 poslato 20 Oktobar, 2010, 00:31
Uvek jos ako imas baksuznu Hus-Qvarnu nemoj ni da izlazis sa njom iz dvorista ako nemas opremu  ;D ;D ;D

Nije do Husqvarne :D

Ma jok cini ti se,koliko si ti puta pao sa 125-ice?Mali Matija prvi dan na 20km je pao,ja sa zadnjeg i prednjeg min 7puta sam drljao.Motor je baksuzan do jaja . . .

Dobro, sa 125 jesam. :D

UFF

Citat: Crnogorac91 poslato 20 Oktobar, 2010, 15:19
Citat: Stevan poslato 20 Oktobar, 2010, 01:23
Citat: Crnogorac91 poslato 20 Oktobar, 2010, 00:31
Uvek jos ako imas baksuznu Hus-Qvarnu nemoj ni da izlazis sa njom iz dvorista ako nemas opremu  ;D ;D ;D
Nije do Husqvarne :D
Ma jok cini ti se,koliko si ti puta pao sa 125-ice?Mali Matija prvi dan na 20km je pao,ja sa zadnjeg i prednjeg min 7puta sam drljao.Motor je baksuzan do jaja . . .

;D ;D

jel si siguran da je to do motora?  :-*

dzimika

bez kacige i rukavica ne sedam na motor, jakna ako je ispod 30, a za preko samo pojas
potkapa i windstoper oko vrata stalno bez obzira na temperaturu

Joker

Kaciga na prvom mestu.. Samo me uvek nervira jer preko dana stavim crni vizir a onda nocu imam problema jer ne nosim ranas sa providnim da bih zamenio... Umesto pojasa uvek stavljam kornjacu... Isti efekat samo veca zastita... Sve ostalo zavisi od vremensih uslova... Rukavice samo za dalji put i koznja jakna. A gorotex ako je ispod 30... I naravno Air Max! :)
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Stevan

Citat: UFF poslato 20 Oktobar, 2010, 16:34
Citat: Crnogorac91 poslato 20 Oktobar, 2010, 15:19
Citat: Stevan poslato 20 Oktobar, 2010, 01:23
Citat: Crnogorac91 poslato 20 Oktobar, 2010, 00:31
Uvek jos ako imas baksuznu Hus-Qvarnu nemoj ni da izlazis sa njom iz dvorista ako nemas opremu  ;D ;D ;D
Nije do Husqvarne :D
Ma jok cini ti se,koliko si ti puta pao sa 125-ice?Mali Matija prvi dan na 20km je pao,ja sa zadnjeg i prednjeg min 7puta sam drljao.Motor je baksuzan do jaja . . .

;D ;D

jel si siguran da je to do motora?  :-*

Aj da kazemo i da je 3 puta do motora, al' nije tolko baksuzan... :P

Toma RR

Iako sam jedan od najmladjih bajkera na forumu  kacigu i kornjacu uvek nosim  :) .... jakna, rukavice i farmerke za sve duze od 15km nezavisno do vremenskih uslova... 

dejankiss

Citat: rakam poslato 20 Oktobar, 2010, 09:31
kaciga uvek ,evo sada cu postaviti svoju sliku  u galeriji da se vidi kako igleda pad bez kacige

Mo¾da nije lo¹e da tu fotku okaèi¹ direktno ovde u poruci da stalno ljudima bude pred oèima. Neki æe sigurno prevideti galeriju.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Seæam se kraja 80-tih na U¹æu kada je lik sa Poni Ekspresom u krivini udario glavom u iviènjak i na mestu ostao mrtav. Bio je BEZ KACIGE.
- Drugar jedan (Ne¹a) je pre par godina ispravio krivinu sa 50-60 na sat, zavr¹io u kanalu u nesvesti. 6 meseci u bolnici u "kadi" - naprsnuæe kième. Posedovao je kacigu i ko¾nu jaknu. Kaciga je odradila posao - smrskana, a glava èitava. Ko¾na jakna cela a on najebao.
- Pre 3-4 godine na predzadnjoj stanici 26.-ice na raskrsnici Medak-Braæe Jerkoviæ je neki zmaj-glupa zver proleteo sa ribom brzinom svetlosti kroz crveno i za¹vajsovao se u auto. ODLETELA MU JE GLAVA SA RAMENA SA SVE KACIGOM! Sad mu nije ni¹ta.
- itd, itd...
POENTA PRIÈE:
Do nekih 100km/h i manje oprema æe odraditi svoj posao a preko toga je sve u neèijim drugim rukama. Preko 100-tke bez problema mo¾e slobodan stil u odevanju, jedina neprijatnost su bube koje tuku ko Nemci po Kadinjaèi. (reè je o primeni opreme u svakodnevnim uslovima a ne na kru¾nim stazama)

Da se ogradim od kenjanja drugima.
Meni lièno je dra¾e da se oznojim, makar bilo i 60stepeni i da posle dam kintu na toplu vodu i razne smrdexe na pumpicu, nego da dajem na lekove i da glumim slagalicu nekom automehanièaru u belom. A da ne prièam o izigravanju nekog gipsanog vajarskog dela u sred sezone.

Jedna od fora - da me vide ribe, to nema pojma. Veæina riba gleda ma¹inu i d¾ep. One druge devojke... sorry, nisu sve na isti kalup.

I tako... bla, bla, bla... bez velike mudrologije na ovu temu...

Sreæa? Hm, nije uvek tu kad ti treba.

rakam

Citat: rakam poslato 20 Oktobar, 2010, 09:31
kaciga uvek ,evo sada cu postaviti svoju sliku  u galeriji da se vidi kako igleda pad bez kacige.tj evo slika mog drga od skoro posle udesai

Tihi_ZR

Samo kaciga u 99.99% slucajeva, leti i kornjaca uvece ali ne redovno.

ZEMUNAC

otkad sam usao u pricu,trudim se da nosim svu opremu! sta je standardno,kaciga (probao bez nje par puta,ne mogu da gledam,ne vredi) jakna,rukavice i pojas.kacigu,jaknu,pantalone i rukavice sam dobio na poklon i mislim da bolji poklon nisam mogao da dobijem! o pojasu nisam nista mislio,dok nisam poceo da pisam kao trudnica na svakih 5 minuta,onda mi je kum rekao to je zbog bubrega,kupi pojas!  :) i sta cu...  ;D
Its way more fun to ride a slow bike fast... than a fast bike slow.

mikelandjelo

Ne sedam bez kacige i rukavica. Do 25-30 stepeni i jakna, preko t- kornjaca...
Sto kaze Uff: "Bolje znojav nego krvav", ali posle nekih 30 mi je ne podnosljivo sa jaknom...

Dejan

Nikad bez kacige,sve da ne razmisljam o tome da mi nedaj boze posle pada bude citava glava nema sanse da bi mogao da gledam na mojoj vecoj brzini 60,70  ;D
rukavice i od skora jakna naravno neizostavno!u planu jos dosta opreme pocevsi od nove kacige...al polako....mora i motor da dodje na red!

Stuntoholic

kada idem da vezbam stunt nosim svu opremu.. kada idem u skolu nosim samo kacigu i rukavice.. Kada se vozam nosim i kornjacu...
Iako mi je gotivno, izbegavam da vozim u majici na kratke rukave, jednom sam pao, sav sa se oderao i to 2 dana pre mature..

My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

koki bre

Citat: Marko011 poslato 17 Oktobar, 2010, 17:07
Ako nemam neke brze naoèare i air max 2 ne sedam na motor!  8) ;D

PA kad je 40 stepeni a i toplije skroz te podrzavam za brze core i NEki dobar Max   [cheers]

koki bre

Citat: dejankiss poslato 22 Oktobar, 2010, 01:33
Citat: rakam poslato 20 Oktobar, 2010, 09:31
kaciga uvek ,evo sada cu postaviti svoju sliku  u galeriji da se vidi kako igleda pad bez kacige

Mo¾da nije lo¹e da tu fotku okaèi¹ direktno ovde u poruci da stalno ljudima bude pred oèima. Neki æe sigurno prevideti galeriju.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Seæam se kraja 80-tih na U¹æu kada je lik sa Poni Ekspresom u krivini udario glavom u iviènjak i na mestu ostao mrtav. Bio je BEZ KACIGE.
- Drugar jedan (Ne¹a) je pre par godina ispravio krivinu sa 50-60 na sat, zavr¹io u kanalu u nesvesti. 6 meseci u bolnici u "kadi" - naprsnuæe kième. Posedovao je kacigu i ko¾nu jaknu. Kaciga je odradila posao - smrskana, a glava èitava. Ko¾na jakna cela a on najebao.
- Pre 3-4 godine na predzadnjoj stanici 26.-ice na raskrsnici Medak-Braæe Jerkoviæ je neki zmaj-glupa zver proleteo sa ribom brzinom svetlosti kroz crveno i za¹vajsovao se u auto. ODLETELA MU JE GLAVA SA RAMENA SA SVE KACIGOM! Sad mu nije ni¹ta.
- itd, itd...
POENTA PRIÈE:
Do nekih 100km/h i manje oprema æe odraditi svoj posao a preko toga je sve u neèijim drugim rukama. Preko 100-tke bez problema mo¾e slobodan stil u odevanju, jedina neprijatnost su bube koje tuku ko Nemci po Kadinjaèi. (reè je o primeni opreme u svakodnevnim uslovima a ne na kru¾nim stazama)

Da se ogradim od kenjanja drugima.
Meni lièno je dra¾e da se oznojim, makar bilo i 60stepeni i da posle dam kintu na toplu vodu i razne smrdexe na pumpicu, nego da dajem na lekove i da glumim slagalicu nekom automehanièaru u belom. A da ne prièam o izigravanju nekog gipsanog vajarskog dela u sred sezone.

Jedna od fora - da me vide ribe, to nema pojma. Veæina riba gleda ma¹inu i d¾ep. One druge devojke... sorry, nisu sve na isti kalup.

I tako... bla, bla, bla... bez velike mudrologije na ovu temu...

Sreæa? Hm, nije uvek tu kad ti treba.


Sto se tiche ovog iz Jerkovica sto je bio brz posle toga su na toj raskrsnici postavili semafore do tada ih nije bilo bio sam klinac al se secam bili su tu chesto i udesi na toj raskrsnici...Bolje je sad sa semaforima.

dejankiss

Citat: koki bre poslato 26 Oktobar, 2010, 22:31
Sto se tiche ovog iz Jerkovica sto je bio brz posle toga su na toj raskrsnici postavili semafore do tada ih nije bilo bio sam klinac al se secam bili su tu chesto i udesi na toj raskrsnici...Bolje je sad sa semaforima.
Više se i ne sećam dobro što se tiče semafora, sigurno si u pravu. Ono čega se sećam je da je bio neki Punto i da su skupljali motor ako se ne varam, ali ajde de to je samo jedno trajno ružno sećanje, da se ne vraćamo mnogo na to.

Ivan1979

Od 23 *C do 40 *C  obavezna oprema mi je podkapa  ;D ,kaciga,rukavice,pojas,jakna,grejaci za kolena i cizme . Cim padne ispod 22 C obavezno i pantalone, a ispod 10 C ( jes da jos nisam vozio po mrazu  :D ) na sve dodam postavu za pantalone . Jeste da leti prokuvam( i u prolece i u jesen)  , al bar se jos nisam smrzo  ;D
Da ne zaboravim naj bitnije "kocnicu u glavi ".
I sto bi rekli pun gas i polako ;)
[cheers]

UFF

grejaci za kolena na temp od 23* do 40* ?

noam chomsky

Ono sto obavezno ide s mene u voznju, makar ona bila i voznja od 5 minuta do prodavnice je moja Afrika...Sve ostalo po potrebi...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

Ivan1979

Aha,  kolena mi ko da imam 100 leta  .
Jbga zimogrozljiv sam ;) ,,,e i da ne zaboravim Lideru za stopala, jer posle par sati u cizmama na 30+  noge ko kuvane pa cisto da se cizme ne usmrde  ;D