Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

uh sad gledam procesore za 1150 i svi su mnogo para , ostacu ha na moj 775 ako nije crko
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Preostaje ti onda samo polovna ploèa... Obavezno gledaj kondenzatora da li su se naduli... Pogledaj i na tvojoj kakvi su...


Sad se setih, imam "najnoviju" generaciju ploèe sa nekim celeronom i 4gb ddr4 memorije, novo neotpakovano za 100e za tebe... :D Vp cena je 15k... Javljam ti sutra ¹ta je taèno... Neka te ne pla¹i celeron, sigurno je dosta br¾i nego bilo ¹ta na 7775, osim mo¾da q8400... :D

Glava Dole

775 i kod mene vec godinama i godinama, q8400 sa vendeta 2 kulerom, kloknut na 3,4ghz :) Mene nervira samo to sto je spor sata i SSD od 500mb/s protoka mi ogranicen na oko 250 ostalo nista ne bih menjao... mada i ovako sasvim azurno i okej radi, al ako moze i bolje zasto da ne, al to je onda ploca, gde je ploca tu je i procesor a gde je procesor tu je i ram, gde je sve to tu je jos malo pa ceo drugi racunar, neisplativo :)

Lazic

Onda da ti ne javljam... :D

Glava Dole

Jebe lud zbunjenog :) Ja pricam za svoj racunar, ne za pecin, spominje 775 a sa njega upravo kucam... a ja ko dijamant margarin, u sve se mesam [rofl]

PECA BMW

ja mislim da imam  Xeon Processor X5460 (12M Cache, 3.16 GHz, 1333 MHz FSB) i to je meni zavrsavalo posao i vise nego sto treba jedino sto je ploca bila za ddr2, sad bi uzeo za isti procesor samo da je za ddr3
ovako nesto ?https://www.kupujemprodajem.com/Asus-Striker-II-Extreme-51452740-oglas.htm?filter_id=140504958

             
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Citat: Milos96 poslato 18 Oktobar, 2017, 00:04
Jebe lud zbunjenog :) Ja pricam za svoj racunar, ne za pecin, spominje 775 a sa njega upravo kucam... a ja ko dijamant margarin, u sve se mesam [rofl]
Dobro je da si se ume¹ao inaèe bi mislio da sam prièao sa Petrom... :o :D


@xeon:
Mislim da prvo proba¹ da popravi¹ ploèu... :-*

PECA BMW

pa probacu ,  to mi je mnoogo jeftinija varijanta , svi kondenzatori izgledaju dobro ali obzirom kako je crkla bas sumljam da moze da se sredi , obicno zamenim kondenzatore i to radi ali ovde tesko , nego sutra da prvo ustanovim da je ona , ako jeste onda je svitnula i graficku i zvucnu
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic


PECA BMW

graficka ne daje apsolitno nikakve znake osim sto vrti kuler , kad je komp crko bila zamrznuta slika , a kroz zvucnu prosla neka struja da je u trenutku crkavanja ozvucenje pistalo na maksimumu , cudo da zvucnici nisu crkli jer su svi snagasi prvi put usli i stajali u crveno vu-metri zalepili
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Tebi je 'ladno stigao neki alien pravo u komp... :D

Onda ti je mo¾da samo vga crkla... Povezana je sa zvuènom preko hdmi-ja...

mareskin

Citat: PECA BMW poslato 18 Oktobar, 2017, 00:45
graficka ne daje apsolitno nikakve znake osim sto vrti kuler , kad je komp crko bila zamrznuta slika , a kroz zvucnu prosla neka struja da je u trenutku crkavanja ozvucenje pistalo na maksimumu , cudo da zvucnici nisu crkli jer su svi snagasi prvi put usli i stajali u crveno vu-metri zalepili

Izvadi¹ ploèu na sto, povadi¹ sve komponente i krene¹ da pali¹ bez ièega na ploèi, a zatim doda¹ memoriju itd. Mo¾e da se desi da proradi ili da se ispostavi da je neka od komponenti problem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Ploèa bez procesora i memorije mora da pi¹ti ako je ¾iva...

Mada po tom zvuku ¹to se èuo bi rekao da je ne¹to provri¹talo...

PECA BMW

da prvo sta sam probao plocu bez grafike hardova i memorije , samo procesor ostao  , naravno nema da pisti a i vrlo cudno se startuje , samo ja da probam prvo drugo napajanje da to eliminisem a onda da vidim pored ploce sta je jos vrisnulo
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mareskin

Citat: PECA BMW poslato 18 Oktobar, 2017, 12:30
da prvo sta sam probao plocu bez grafike hardova i memorije , samo procesor ostao  , naravno nema da pisti a i vrlo cudno se startuje , samo ja da probam prvo drugo napajanje da to eliminisem a onda da vidim pored ploce sta je jos vrisnulo

Ali je izvadi¹ na sto iz kuæi¹ta. Neæe¹ verovati koliko ploèa je "o¾ivelo" posle takve intervencije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle

po¹to vidim da se razumete u problematiène ploèe,
imam laptop Dell, ima neki defekt, kada ga palim èuje se kao da okine feder "kling" i ugasi se. Taènije ni ne uspe da se upali.
Hoæe li neko da se malo bakæe sa njim?
Ako proradi, svi uèesnici u popravci, a i oni negativci koji nisu verovali dolaze kod mene na pivo, a mo¾e ne¹to i za pojesti da bude.


ranije sam ga nosio kod nekog poznanika, on ga kao ne¹to produva, istestira, on radi nekoliko dana (bilo je da radi i par meseci) i onda opet isto.

PECA BMW

Citat: mareskin poslato 18 Oktobar, 2017, 13:11
Citat: PECA BMW poslato 18 Oktobar, 2017, 12:30
da prvo sta sam probao plocu bez grafike hardova i memorije , samo procesor ostao  , naravno nema da pisti a i vrlo cudno se startuje , samo ja da probam prvo drugo napajanje da to eliminisem a onda da vidim pored ploce sta je jos vrisnulo

Ali je izvadi¹ na sto iz kuæi¹ta. Neæe¹ verovati koliko ploèa je "o¾ivelo" posle takve intervencije.

ma i to mu sleduje samo treba da stignem , uhvatili me da radim svaki dan po ceo dan
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

megaidiot

Citat: mrle poslato 18 Oktobar, 2017, 13:18
imam laptop Dell, ima neki defekt, kada ga palim èuje se kao da okine feder "kling" i ugasi se. Taènije ni ne uspe da se upali.
da nije hard disk? mene to kling odmah asocira na da je hard disk crko.

mrle

Citat: megaidiot poslato 18 Oktobar, 2017, 15:59
Citat: mrle poslato 18 Oktobar, 2017, 13:18
imam laptop Dell, ima neki defekt, kada ga palim èuje se kao da okine feder "kling" i ugasi se. Taènije ni ne uspe da se upali.
da nije hard disk? mene to kling odmah asocira na da je hard disk crko.
nije, ne¹to na ploèi, odmah ga ugasi.

viper

Kondenzatori

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)