Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

..sto ce dalje reci, da ce moj racunar izvisiti za pomoc prijatelja  [samoubistvo]

Lazic


Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 04 Novembar, 2017, 23:24
ma jok , radi net na telefonu bez greske i kad komp zabode , restartujem komp i opet radi , znaci nesto je do kompa ? na ploci ima dve Lan "kartice" i obe rade isto , i probao sam jednu da "otkacim" aj kao da se ne zbunjuje ali opet isto


Svez PROVERENI sistem, po potrebi i druga wireless USB kartica i mora da proradi :)




PECA BMW

Pazi kad se net ugasi naravno pojavi ovo :



i kad kliknem tu i on odradi sledece ja opet dobijem net sve dok malo jace ne "povuces" konekciju :

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Po ovoj slici ispada da jebe nesto oko rutera/modema, ali kazes da ne telefonu radi okej pa onda to buni... jbmliga... kao sto rekoh, pozajmi USB karticu :) Ili za probu mozes cak i telefon da iskoristis kao prijemnik(on ostane spojen na wifi, bocnes USB kabl i u podesavanjima negde kod hotspota bi trebalo da imas i opciju za USB povezivanje). Samo onda budi strpljiv, ume da potraje i po nekoliko minuta dok ne uspostavi vezu, ali kad uspostavi nema vise pucanja :) Uspelo-ne uspelo- vredi pokusati u svakom slucaju :) A i bar ces znati sta nije, posle jos da nadjes sta jeste :) (znam, znam, mnogo sam ti pomogao ovom poslednjom recenicom [rofl] )

mareskin


Imao sam nekoliko sluèajeva ADSL rutera kod kojih je ovako zezao LAN konektor.
Wifi radi, a kabal veza brlja.
Uradi ovo ¹to je rekao Milos96 i bar æe¹ znati da li te zeza taj deo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


PECA BMW

moguce je da sam kurate srece da kad je prosli komp crko da je tad on nesto zajebao ruter
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Nije nemoguæe ako je neka struja protrèala kroz ploèu...

PECA BMW

pa jes neka struja prosla , prosla i kroz zvucnu pa mi svi snagasi u momentu otisli u crveno
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


mrle

Citat: Laziæ poslato 19 Oktobar, 2017, 01:18
Citat: mrle poslato 18 Oktobar, 2017, 13:18
ranije sam ga nosio kod nekog poznanika, on ga kao ne¹to produva, istestira, on radi nekoliko dana (bilo je da radi i par meseci) i onda opet isto.
Pra¹ina... Smem da potpi¹em da obo¾ava¹ da gleda¹ filmove u krevetu i da redovno stoji u posteljini dok radi... Imam kompresor, ako je do pra¹ine, duvam za pivo... ;D

Duvam i bez piva... :)

hoæe¹ da svrati¹ veèeras na Brdo, na pivo i da uzme¹ laptop?

mareskin

Citat: PECA BMW poslato 06 Novembar, 2017, 00:09
pa jes neka struja prosla , prosla i kroz zvucnu pa mi svi snagasi u momentu otisli u crveno

Da si negde bli¾e pa da to pogledamo. Ja bih stavio drugu karticu "USB na LAN" na primer ili "USB Wireless" i video da li onda prekida. Ako ne onda zna¹ da je mre¾na crkla, a ako i tada prekida onda je mo¾da ruter, a mo¾da operativni sistem... U svakom sluèaju, ako problem nije oèigledan onda se ide sistemom eliminacije.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle

Citat: mrle poslato 06 Novembar, 2017, 10:54
Citat: Laziæ poslato 19 Oktobar, 2017, 01:18
Citat: mrle poslato 18 Oktobar, 2017, 13:18
ranije sam ga nosio kod nekog poznanika, on ga kao ne¹to produva, istestira, on radi nekoliko dana (bilo je da radi i par meseci) i onda opet isto.
Pra¹ina... Smem da potpi¹em da obo¾ava¹ da gleda¹ filmove u krevetu i da redovno stoji u posteljini dok radi... Imam kompresor, ako je do pra¹ine, duvam za pivo... ;D

Duvam i bez piva... :)

hoæe¹ da svrati¹ veèeras na Brdo, na pivo i da uzme¹ laptop?

laziæ je izgeda bolestan. Nudi¹ mu pivo, a njega nema da se oglasi.

mali_zmaj

Propo od kad je krenuo prati motor redovno!!  ;)
jin-jang

mrle


Lazic

Jok, nisam stigao do foruma ranije... :D

Ma daleko mi sad brdo, hladno i mraèno, pogotovo posle 3 piva, gde be¹e ti radi¹? Mislim znam gde si radio... :D Ponese¹ na pos'o...

mrle

Citat: Laziæ poslato 06 Novembar, 2017, 18:26
Jok, nisam stigao do foruma ranije... :D

Ma daleko mi sad brdo, hladno i mraèno, pogotovo posle 3 piva, gde be¹e ti radi¹? Mislim znam gde si radio... :D Ponese¹ na pos'o...
u Novopazarskoj.
ali ne mogu da pijem tamo.

Lazic

Gde mu doðe Novopazarska? Mo¾e da se pije kod mene u kancelariji... ;D

PECA BMW

Citat: mareskin poslato 06 Novembar, 2017, 11:29
Citat: PECA BMW poslato 06 Novembar, 2017, 00:09
pa jes neka struja prosla , prosla i kroz zvucnu pa mi svi snagasi u momentu otisli u crveno

Da si negde bli¾e pa da to pogledamo. Ja bih stavio drugu karticu "USB na LAN" na primer ili "USB Wireless" i video da li onda prekida. Ako ne onda zna¹ da je mre¾na crkla, a ako i tada prekida onda je mo¾da ruter, a mo¾da operativni sistem... U svakom sluèaju, ako problem nije oèigledan onda se ide sistemom eliminacije.


ma naravno idem redom , nego sto nemam ni jednu lan karticu ili neki wifi na usb pa reko da prvo probam sve moguce softvrerski . Sledece sta mi je naj lakse da odem u telekom i zamenim modem da probam sa drugim modemom .

Zamisli danas me vise puta zvali iz telekoma (na fiksni ?) kao u vezi kvara zovu , ja jes da nisam prijavio kvar ali hvala im sto misle na mene ..

Citat: megaidiot poslato 06 Novembar, 2017, 00:46
probaj da promenis MTU https://support.zen.co.uk/kb/Knowledgebase/Changing-the-MTU-size-in-Windows-Vista-7-or-8

komande sa ovog sajta nisu radile ali nadjem na drugom i uspem sve to da promenim i probao vise kombinacija ali bezuspesno , definitivno cim malo jace opteretim vezu ona pukne ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !