Glavni meni

xenon za auto.. mala pomoc..

Započeo cone, 16 April, 2011, 01:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cone

zanima me ako neko zna cene xenona za kola, gde ima da se uzme a da ne deru bas.. da li zavisi od modela do modela ili su univerzalni za sve..? sta bi morao da menjam na kolima itt.. cuo sam da manje struje vuku od obicnih sijalica, pa ako neko zna nek mi opise malo bolje.. mozda vec negde postoji tema, ali me stvarno mrzi da trazim.. inace auto je Daihatsu Cuore '98
hvala unapred   [cheers] [cheers]

RoaD GunneR

Citat: conee poslato 16 April, 2011, 01:00
zanima me ako neko zna cene xenona za kola, gde ima da se uzme a da ne deru bas.. da li zavisi od modela do modela ili su univerzalni za sve..? sta bi morao da menjam na kolima itt.. cuo sam da manje struje vuku od obicnih sijalica, pa ako neko zna nek mi opise malo bolje.. mozda vec negde postoji tema, ali me stvarno mrzi da trazim.. inace auto je Daihatsu Cuore '98
hvala unapred   [cheers] [cheers]
Pa posto te mrzi da trazis temu a znas da postoji, ti zameni auto za onaj sto ima xenon za slucaj da te mrzi da se cimas oko ugradjivanja istih :P

cone

hahahaha, nisam rekao da znam da postoji :D rekao sam mozda :P a ko ce da je trazi medju ovoliko tema, ne mogu majke mi :) necu da ga menjam kad je mali zmaj, samo da ga malo sredim :P

gane


cone

gde to? i jel bas ksenon ili ona kopija?

i jos nesto, jel se tom ugradnjom dobija i dugo i kratko svetlo?

[cheers] [cheers]

davidoff

http://www.antenall.rs/

Imaju sve zivo,i za kola i za motore,kupovao sam kod njih vise puta i bio sam zadovoljan...
We won't forget you Marco....


despic

klasican divljak

cone

a zanima me jos jedno, jel kad kupim ovaj jedan komplet, npr ovaj prvi http://hidxenon.rs/default.asp?T=10&M=Sve%20automobile&Page=1&GID=43&N=DSP%20Kompleti%2035W
jel dobijam kratka i duga svetla ili?

Gašpar

Koliko ja znam, Bi-Xenon je duga i kratka, samo Xenon je kratko...

cone

i ja bi reko, posto gledam cene, ovde je svaki bi-xenon skuplji za 20e, a to mi treba, ocu i duga i kratka..

sasafilipovic

U vezi bi-xenona... Ima tri vrste, oboreno xenon - dugo halogen, teleskopik xenom - jedna sijalica koja se izvlaèi napred nazad i bi xenon sa dve xenon sijalice. Najbolja varijanta je teleskopik, zato ¹to je uvek zagrejana sijalica i imate odlièno dugo svetlo.

WOLVERINE



  Vidi koja je sijalica u faru, ima vise vrsta, H4, H3, H7, H1 itd.......    imam sve od xenon ........

cone

Citat: WOLVERINE poslato 18 April, 2011, 00:55


  Vidi koja je sijalica u faru, ima vise vrsta, H4, H3, H7, H1 itd.......    imam sve od xenon ........

pogledacu, nego reci mi jesu to kopije ili sta? kolko po komadu?

SSZGO

ne treba ti dugo svetlo, samo xenon je vise nego dovoljan da oslepis sav nadolazeci saobracaj...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

cone

a i to sto kazes.. ali hteo sam duga, jer se auto ne vozi po bg-u.. tacnije ja sam preko letnjeg raspusta u ivanjici, pa su tu putevi gde ima manje lampiona,samim tim se vozi vise pod dugim svetlima, pa bih da ukompletiram.. sad nesto kontam, jel kad se upale duga, kratka se gase ili ostaju ukljucena? zbunio sam se :S

meni i ovako nisu losa svetla na kolima, tacnije odlicna su, nego bi malo da promenim, lepse izgleda auto, a i lepsa je svetlost dok vozis u mraku..

SSZGO

ajd opet

ne treba ti dugo svetlo, xenon osvetli ko po danu...


i ne, nema sta da se ugasi, posto su i dugo i kratko jedno isto svetlo, samo  se menja ugao pomocu motora, nema svrhe, osim ako hoces da nerviras ljude...


a imas i varijantu sa obicnim svetlom i xenonom, pa na prekidac ih palis gasis, opet, ne treba ti ni to, samo xenon je dovoljan
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

cone

onda ce da padne samo xenon..

fala  [cheers] [cheers]

SSZGO

ps za bixenon sa dve xenon sijalice - nikad cuo, obzirom da xenonu treba nekoliko sekundi da se upali, sumnjam da tako nesto postoji...

jedino sto znam da postoji je xenon sa motorom koji menja ugao sijalice pa simulira dugo svetlo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

cone

pa ni ne postoji.. svugde je jedna sijalica.. imas gore na linku razlicite vrste, pa vidi razliku na sijalicama koje su xenon i bi-xenon

WOLVERINE

Citat: conee poslato 18 April, 2011, 02:01

pogledacu, nego reci mi jesu to kopije ili sta? kolko po komadu?

Ista ova firma kao sa linka " BEAR"..............  made in Taivan......  ima i philips ali je made in china........  cena od 60 dO 100 sa ugradnjom