Glavni meni

xenon za auto.. mala pomoc..

Započeo cone, 16 April, 2011, 01:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

#20
Po ko zna koji put se ponavlja situacija, da ako NEKO nije èuo za ne¹to, onda to ne postoji...
E pa postoji, samo ste neobave¹teni..

http://www.hidonlinestore.com/product-p/dual-xenon-bulb-hid-kit.htm

SSZGO


i cemu to sluzi, a uz to i ne radi?
kao kisobran sa rupom, ako i postoji, ne znaci i da treba da postoji

za blicanje ne moze da se koristi

neko bi pomislio jeftinija je ova varijanta od one sa motorom, pa su zato pravili
ali treba ti 2 balasta samo  za ovo jedno sa slike, ako imas 2 fara onda 4 balasta

tako da je ovo skuplje a losije resenje

i kao takvo, treba ga ritualno spaliti
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

ja bi drzao oba upaljena svo vreme :D

SSZGO

pa da, ali obavezno one od 50w, tako da imas 4 x 50

zamisli to po gradu lebac ti spalim razani :)

mada mislim da se to tretira kao akt terorizma :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Drugar je na autu imao teleskopik xenon, zamenio je za dual xenon, zato ¹to se javljala tamna zona ispred auta kada ukljuèi duga svetla. Sada mu rade oborena i kad ukljuèi duga svetla, prvih 10 sekundi je dosta slabije onda se pojaèa, mada se meni èini da mu duga svetla dosta rasipaju svetlost. Èak mislim da je bolja osvetljenost bila sa teleskopik xenonom. Ali njemu se vi¹e sviða dual xenon jer ima 4 xenon sijalice to je to. Nekome je stvar presti¾a da se kurèi sa tim.

goranvojska

Citat: sasafilipovic poslato 18 April, 2011, 11:06
Drugar je na autu imao teleskopik xenon, zamenio je za dual xenon, zato ¹to se javljala tamna zona ispred auta kada ukljuèi duga svetla. Sada mu rade oborena i kad ukljuèi duga svetla, prvih 10 sekundi je dosta slabije onda se pojaèa, mada se meni èini da mu duga svetla dosta rasipaju svetlost. Èak mislim da je bolja osvetljenost bila sa teleskopik xenonom. Ali njemu se vi¹e sviða dual xenon jer ima 4 xenon sijalice to je to. Nekome je stvar presti¾a da se kurèi sa tim.

sale moja iskustva sa tim svetlima su pozitivna 100%.to radi za sve pare pa i vise od toga.

sasafilipovic


goranvojska

 bi-xenon na motoru.ubija na mesto.preko dana smeta a nocu je ubistvo.vidis ko po danu a vide te danju SIGURNO.

SSZGO

to je isto tako i samo sa jednim...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Ma naravno, xenon svetla su zakon.
Ja na¾alost nisam mogao da ugradim na motoru nisam imao mesta za balast, pa sam poklonio drugaru. Dodu¹e i ja sam ga dobio na poklon.
U kolima sam ugradio H3 i dosta plava svetla od 10000K. tek onda sam video kako Osram Night Breaker daje ¾uto svetlo (one su mi ostale kao dugo svetlo)

cone

ma svetla sabijaju.. naravno, ja necu da ih uzimam da bi se kurcio sa time, jer i meni smeta dok vozim putem koji nije osvetljen, a degen sibne duga.. ne vidi se nista.. ja hocu samo da meni bude lepse a i lepse izgleda auto sa njima, a naravno i bolje te vide na putu... ja cu da uzmem boju 6000k, nekako mi najlepsa, 10000k su dosta plava..

AndreyRR