Glavni meni

Flip-Up vs. Full-Face

Započeo Pop, 14 April, 2011, 22:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pop

Zanima me koliko je u stvari Full-Face jaca/sigurnija od Flip-Up kacige ??

Da li je bas bas primetna razlika ili su nijanse u pitanju??

Stoji da je Full-face java/cvrsca ali zanima me u kojoj meri...

"Грме танки џефердари..."


Pop

Naravno u "normalnoj", svakodnevnoj voznji....

"Грме танки џефердари..."


sasafilipovic

Ja koristim samo flip up kacige. ©to se tièe sigurnosti niko ne mo¾e da ti ka¾e da je ova bolja od druge... Treba dvaput isto da padne sa razlièitim kacigama, mislim stvarno... Sve ostalo je nagaðanje.
Ono za¹to volim flip up kacige je, lako se stavlja i skida sa glave, mo¾e da se podigne prednja strana pa da normalno razgovara¹ sa nekim, lako se stavljaju neoèare (ko ih nosi), mo¾e¹ da pije¹ vodu ili pojede¹ ne¹to bez skidanja kacige.
Trenutno imam Streetfighter i izuzetno sam zadovoljan sa njom, malo je te¾a, ali bravice su od metala i zavr¹na obrada je odlièna, kako se zatvara i bravi èudo jedno. Pre nje sam imao Uvex, te¹ko njasre i Caberg J1, takoðe ok ali dosta stara.

ЯЭВОЛУТИОН

+za Caberg J1,,prvi ozbiljan flip-up...najveca mana je povecana buka na flip-up kacigama...moje licno misljenje je da nema razlike u sigurnosti, cak sta vise tezina same kacige povecava opasnost od povrede vratnih prsljenova (dokazano), ali stiti sjajno od NLOa(bube tvrde kao kamen koje nekako uvek udaraju u kacigu) i kestenja koje po topcideru u jednom trenutku zasipaju motorcikliste.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

BANE BROTHERHOOD

ma samo FULLFACE kaciga!!! ;) ;) ;)l
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

SSZGO

fullface i iskljucivo fullface


http://www.health.state.ny.us/prevention/injury_prevention/children/toolkits/motorcycles/docs/motorcycle_helmets_420x187.png

mislim da je sve jasno iz statistike padova, gotovo 65 posto udari prednjim delom

flip up je strutkuralno daleko slabija kaciga pogotovo u tom predelu...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Pop

Ahamm... Hvala na razresenju dileme  [thumb_up]

"Грме танки џефердари..."


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: SSZGO poslato 15 April, 2011, 00:24
fullface i iskljucivo fullface


http://www.health.state.ny.us/prevention/injury_prevention/children/toolkits/motorcycles/docs/motorcycle_helmets_420x187.png

mislim da je sve jasno iz statistike padova, gotovo 65 posto udari prednjim delom

flip up je strutkuralno daleko slabija kaciga pogotovo u tom predelu...


to su obelezena najcesca ostecenja, a ne i sile udarca. Na delu gde ima najvise ostecenja su oglavnom ogrebotine, a najaci udarci se dobijaju na bocnim i temenim delovima kacige....statistika je cudo vise skriva nego sto otkriva.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

To jeste tacno, na prednjem delu i viziru su mahom ogrebotine od klizanja po asfalfu a ne lomovi od udara. Barem je tako na ulupanim kacigama koje sam video. Naprimer jos nisam video polomljen vizir a on je najslabiji deo kacige definitivno. Ja sam zeninu kacigu - caberg j1 u jednoj maloj svadji zveknuo svom snagom od parket. Udarila je prednjom stranom koja se podize. Pojavila se naprslina ali se kaciga nije otvorila. Pitanje je da li telo moze da izdrzi uopste te sile koje bi polomile flip up kacigu. Inace jesu malo bucnije. 

Pop

Citat: sasafilipovic poslato 15 April, 2011, 14:06
jednoj maloj svadji zveknuo svom snagom od parket.

"Mala" svadja  [thumb_up]  ;D

"Грме танки џефердари..."


SSZGO

#10
na prednjem delu su znaci ogrebotine a sa strane i pozadi su rupe od metaka i slicno?

ajte bre, flip up je u svakom slucaju manje izdrzljiva kaciga, a te price, pa slab je udarac u bradu, ajde nek mi neko da dokaz o tome...
daj mi neku referencu na studiju gde se pokazuje da su udarci sa strane bili jaci od onih napred...

u svakom slucaju, ne vidim nikakvu prednost flip up kacige, teza je, bucnija je, nesigurnija je, ruznija je, sklona kvarovima mehanizma itd

a skinuti kacigu sa glave nije nista teze uraditi nego podici prednji deo flip up-a...


jedini slucaj kada bih uzeo flip up u razmatranje je cesta voznja po gradu u maloj brzini (skuter ili neki enduro tipa kle, ili strom) i to da mozes da je otvoris kad je vrucina
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

svetac


konjarnik

Citat: svetac poslato 15 April, 2011, 16:27
nema greske!!!  :P
Koja od ove dva je full face? Bela?



pit



         Naravno ful full face uvek.I nemoze da bude isto snage mesto sto se rasklapa s necim sto je iz JEDNOG komada to definitivno.
          Druga stvar zasto ne bih nosio flip kacigu je taj sto u momentu kad dignes sklameriju gore tebi je faca nezasticena prilkom eventualnog pada ...da ne pominjem eventulne komplikacije sa onom sklamerijom gore prilkom pada i kako bi se to orazilo na vrat.
        Pre nekoliko godina sam pao i udario bas vizirom u neku zemlju ...e sad da je bila bilo kakva druga kaciga osim integralne verovatno bih u najboljne slucau imao puna usta zemlje a u najgorem ko zna

velimlje

Ajde i ja da kazem svoje videnje

Ako neces motorom na neka duza putovanja i volis zesce da vozis , verovatno je full face bolji i generalno jeftiniji ( za isti kvalitet ) izbor

Ja licno nosim samo flip-up , jer mi je motor samo za dve svrhe

Skuter gradom , otvorim kad je vruce da se ne kuvam

A kad idem na put , poludeo bi 10-12 sati sa full face kacigom



I jos nesto . Dobra flip up kaciga ( citaj skupa ) nije toliko manje bezbedna da vredi pomena ...

Imao sam malo ''izletanje'' crne krave ( citaj crnkinja :D ) pre par godina sa Schuberth C1 flip upom , nije se ni otvorila , a preleteo sam 4-5 metara dok nije glava lupila o asfalt ... 

A nove Schubert kacige C3 su toliko tihe da mogu ladno da se uporede se full facom , ali je skupa u P.M.


Shvatam ja sta Sszgo kaze za manju bezbednost , ali me ne interesuje , meni ima flip up prednosti zbog kojih NIKAD necu da nosim full face ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Zelencha

Potpuno je neuporediva bezbednost ove dve kacige, Full Face kaciga je bezbednija u smislu da je nikad necete voziti otvorenu.

Ako je ovde bilo pitanje o bezbednosti Flip-Up je (znatno) manje bebedna kad je vozite otvorenu, pa sad kad i koliko cesto je otvarate manje ste bezbedni  [neampojma]
Sve ostalo su detalji i igra slucaja, ja sam licno uzeo karbonsu HJC full face ali to smatram promilom povecanja bezbednosti, zlu netrebalo  [djavo]

pit

Citat: Zelencha poslato 16 April, 2011, 14:03
Potpuno je neuporediva bezbednost ove dve kacige, Full Face kaciga je bezbednija u smislu da je nikad necete voziti otvorenu.

Ako je ovde bilo pitanje o bezbednosti Flip-Up je (znatno) manje bebedna kad je vozite otvorenu, pa sad kad i koliko cesto je otvarate manje ste bezbedni  [neampojma]
Sve ostalo su detalji i igra slucaja, ja sam licno uzeo karbonsu HJC full face ali to smatram promilom povecanja bezbednosti, zlu netrebalo  [djavo]



                   Upravo je to sustinska razlika izmedju ove dve vrste kaciga ..jer u momentou kad se vozite za podignutim prednjim delom tada u slucaju pada dolazi do neuporedivo vecih posledica po vozaca.I ne kapiram sto je ne mogu da dignem vizir kad mi je vrucina ...skoro isto sto se luftiracije tice a neuporedivo bezbednije.
                    I jos jednom ma koliko da bude bila skupa fllip-up kaciga uvek postoji mogucnost da se otvori i napravi karambol na glavi i licu vozaca.Smesno je verovati u suprotno.

ЯЭВОЛУТИОН

Ja padao vise puta...uglavnom bez kacige...nijednom nisam glavom udario o nesto..posle toga pao dva puta sa kacigom i oba puta udario glavom blago o zemlju.....Svako nek vozi kako hoce...dzabe i full face kad je na laktu....mada ako je ne ogrebes ...mozes da je stavis i na retrovizor dok vozis...bice ok
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Black Adder

Lièno vise mi odgovara flip-up, jer sam komotniji pri postavljanju i skidanju (nosim naoèari), pre sam nosio full-face koju sad koristim za skuter a za motor iz navedenih razloga samo flip-up. Zadovoljan sam i jednom i drugom (Shiro full i Airoh flip), bitno mi je da vozim sa kacigom i ne nadam se padu jer ne divljam i obazriv sam. Prilikom padova nema garancije da æe neka kaciga sacuvati glavu, vi¹e verujem da æe smanjiti posledice padova.
Inaèe sticajem okolnosti imam neku sliku sa patologije, lik ko' ¾iv, sa kacigom.
Vozi tako da ne padne¹.

Kengur

100 ljudi 100 cudi, 100 zena, 200 sisa...

Samo full face... Kad mi je vruce(slucaj da zaglavis gradsku guzvu) podigni je na pola glave ako ti je bas vruce... Mada nemam problem sa tim, bolje kuvati ispod nje pa oprati postavu, nego pojesti svoje zube, i platiti mom ujaku(zubaru) koji Jevro za vilicu... :) :D