Glavni meni

ZA ONE KOJI VOLE DOBRO DA POJEDU A I DA KUVAJU

Započeo Andjelo, 03 April, 2011, 11:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

evo pretrazujem da vidim da li ima neka tema ili njoj slicna  ( mozda mi se omaklo ) pa resio da otvorim jednu za sve one koji vole dobro da pojedu a i da kuvaju ,posto sam i ja jedan od tih koji voli da kuva ali ne svakodnevno ,i voli da eksperimentise sa novim ukusima  resio sam ovde da sa vama razmenim neka iskustva o kuvanju mislim na amaterska (ne profi )  .......................... posto sam se naoruzao za ovu sezonu opravivsi  loziste za kotlic a mogu vam reci da je mnogo prakticnije nego otvorena vatra  nema dima  a i vatra je vise skoncetrisana na samu posudu pa ne morate cesto loziti da bi imali potrebnu toplotu za kuvanje   .......resio sam da isprobamo pa se moj prijatelj prihvatio posla da se skuva jedna riblja corba sa knedlama od brasna  ne mislim na one griznokle nego obicno belo brasno ,jaja i ulje  a evo i slika kako je to izgledalo 





Andjelo

a sutra cu vam uslikati i rostilj za poneti  By Andjelko  a moze da bude i pecenjara mini isto od starog bojlera uradjen  je rostilj koji nema dima zatvoren sa oduskom tj lulom ,a u planu mi je da odratim spravu 3u1  tj, rostilj razanj i pecenjara  sve u jednom nesto slicno ovom  rostilju samo mnogo veca  osnova za projekat ce biti dva bureta od 200l pa ce se iskoristiti 2/3 od svakog i spojiti u jedno

Andjelo

a ovo je proslog leta na jezeru priprema ribljeg gulasa od stuke sa 1kg susene slanine

Andjelo


Andjelo

a ovde je ova gospodja spremala leskovacku muckalicu



Andjelo

mislim celo leto nam je ovako veselo skupi se drustvo sa svih strana pa svaki dan po neko prestavi neki rucak u kotlicu ili je u pitanju rostilj ili  razanj



SSZGO

postoji vec slicna tema ne znam gde je ali vec ce je neki admin spojiti sa ovom...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Andjelo

a ove godine je u planu posto 1maj ima malo vise neradnih dana da se umesto raznja i prasica kupi jedna svinja  pa onda pred vikend petak je klanje i  spremanje przoke  zatim subota bi trebalo biti  topljenje cvaraka i kuvanje kavurme a u nedelju i ponedeljak videcemo da li ce biti rostilj gulas ili ko zna sta drugo na repertoaru ako ne bude odlaganje sve cu to ja lepo da uslikam i da vam prenesem utiske dogadjaja

DebeliZmaj

pa ima nocni mezetluk ...
slichno ali ne isto ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andjelo

ovde bi mogli da razmenimo recopise i predloge sta kako kojim postupkom koji zacini i ukusi o   KUVANJU

Vlajko

Zasto su  muskarci bolji kuvari od zena.. ?
zato sto to rade iz ljubavi i ceifa.. i kad im se oce.. nikako drugacije..

Ili ne znaju ni jaja da ispze ;D

Volim da eksperimentisem i mogu vam reci da svi gulasi, corbe i ostalo mogu da se prave i bez zaprske, po kila masti i kilo aleve..

Osim svinjskog ima i junece, telece, pilece..

Kuvanje olaksavaju smrznute razne mesavine, a kombinacije su kinesko-srpske..

Ne postoji klopa koju ne volim.. samo ako je spremljena kao treba..

p.s. obavezan sastojak svakog lonca-kotlica, raznja itd. je ljubav i dobro raspolozenje..

Tako bude dobra i klin corba i pola krastavca na cetu zelenih..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

DebeliZmaj

mljac mljac
ocesh malo krilca ? .. nije ljuto ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Vlajko

Kuvas od onoga s cime raspolazes..

Neki osnovni recept za masu slicnih jela..

luk izdinstati.. kolko god jer ne moze da bude previse..
dodati, kockice nekog mesa..

E sad dalje neko ne doliva nista.. ja obavezno vino belo ili pivo ili vodu..

lagana vatra i duzina kuvanja moze da varira od sat do 6.. zavisi od tvrdoce mesa i ambijenta oko vatre..

biberso, lorber, bosiljak, origano, malo vegete (i ne mora).. dodam i malo secera u sve sto pravim..moze i kevina dusica, ruzmarin.. ma sta ko voli i ima..

moze i paradajz oljustenm ili tomatino ili falati bako.. i neka od smrznutih mesavina.. ili samo sargarepa..
ako idui  kockice krompira, ondak je krompir paprikas.. sa paprikom becarac i tako.. stagod da stavis ne moz da ne valja  garantujem  [balavi]

Zaprska moze i ne mora.. ja samo dodam malo brasna i malo aleve.. i malo tucane ili malo vise..

Preko TurboPedje sam nabavio kantice lisicarki i vrganja.. samo su prokuvane, i u slanoj vodi..
do jaja se za bilo sta.. a za gulas su keva..

Prijatno  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

goranvojska

kad ti to spremis lepo pozoves da ne ostane za sutra da se pokvari.inace ja sam gurman de ces vise ali ne spremam posto zena to perfektno radi i pravi je majstor sto se po nama vidi jbg.

svetac


balcan girl

ja volim da jedem ne volim da kuvam :D hahahhaahh u stvari extra dobro spremam al ne volim osim ako se meni nesto jede onda sam u stanju da spremam i becke snicle u 4 ujutru ..a volim npr pijanog sarana i da spremam i da jedem, pa gulas od bambija ( hvala cika gorane onaj je bio extra) :D i paprikas od zeke :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DaChaS

Opa vidim ja da ce biti recepata ovde :D Angel daj jos slika tih majstorija za razanj itd i napisi koji recept za te knedle sto si pravio.

Zverka

ZVERKASTA PILETINA

potrebno :

jedno belo meso ( u kompletu bez koske)
1 pavlaka
200 gr kackavalja
2 jaja
1dcl mleka
nesto susene slanine

PRIPREMA :

piletinu iseci na tanke snicle i zaciniti  ( po zelji izlupati )
poredjati u predhodno podmazan pleh
preko piletine staviti iseckanu slaninu
razmutiti pavlaku sa dva jaja i 1/dcl mleka
politi preko piletine i slanine
izdendani kackavalj staviti preko svega toga

staviti u rernu i peci dok ne porumeni

PRIJATNO !!!
Never ride faster than your angel can fly

:D

Zverka

DOMACA "BAKINA" POGACA   Zelenko

1 kg brasna
500 ml vode
pola zivog kvasca
1 kasicica secera
malo soli

Postupak pripreme

   1. Kvasac razmutiti u malo mlake vode sa ka¹ièicom secera i kasikom brasna. Staviti na toplo mesto da naraste.
   2. U brasno izruciti nadosli kvasac i so(oko kasicice dve ) , pa mlakom vodom zamesiti testo.(tu kako god da zamesite nemozete pogresiti)
Ostaviti na toplom 30 minuta. da sve djuture naraste
   3. kad je malo naraslo stavlja se u predhodno podmazanu tepsiju ...isecete nozem
  i ubaci u rernu na 220 stepeni
peci dok ne porumeni

kad se pogaca ispece moja preporuka je  da je  umotate u krpe ili u stoljnjak ( da se malo utopli i da korica omeksa )
Never ride faster than your angel can fly

:D

Zverka

pita sa jabukama

potrebno :

nekoliko jabuka
secer
vanil secer
kore za gibanicu
ulje i mlaka voda

priprema

najlakse poceti sa vrha liste
jabuke samo oljustite i ocistite od kostica pa ih ostavite sa strane dok se zanimate sa ostatkom stvarcica
kore otvoriti i staviti sa strane tako da mozete polagano poceti
pripremiti za prelivanje toplu vodu i ulje pomesano u nekoj vecoj solji

uzmete dve kore,polijete ih sa tecnosti koju ste spremili za prelivanje kasiku-dve
izredante direktno jabuke na koru pospete secera po zelji i potrebi (ako su jabuke kiselije ili ne slatke stavite dve kasike secera slobodno ) pola kasike obicnog griza i maaalo vanili secera  ( po zelji moze i cimet )
i lepo staviti u predhodno podmazan pleh
tako svaku pitu
kada naslazete pun pleh ako vam ostane tecnosti ( ulje i voda) slobodno mozete malo preliti s tim ostatak pite al nemojte preterivati
peci u rerni na 220stepeni dok ne porumeni
po vadjenju iz peckeprekriti vlaznom krpom (kako bi korica bila mekana i slasna)
kad se malo hladne iseci na odgovarajuce komade posuti  sa "staub" ili ti secerom u prahu koji ste predhodno pomesali sa malo vanil secera i servirati
Never ride faster than your angel can fly

:D