Glavni meni

ZA ONE KOJI VOLE DOBRO DA POJEDU A I DA KUVAJU

Započeo Andjelo, 03 April, 2011, 11:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

Za¹to su mu¹karci bolji kuvari i da li su!?!

Receptori za ukus, koji se nalaze u na¹em ¾drelu (æelije, neki kru¾iæi i kvadratiæi) su ra¹ireniji i u gu¹æoj formaciji nego kod ¾ena...samim tim i osetljiviji!
Mu¹karci se ne optereæuju izgledom i te¾inom a ¾ene od malena paze ¹ta i kako jedu!
Mu¹karci kuvaju po svom ukusu i za sebe a ¾ene za mu¹karce...
I tako, malo po malo....sada znamo!

Andjelo

Citat: DebeliZmaj poslato 05 April, 2011, 11:31
jel solish da izvuchesh vodu ?

bas tako i mnogo je ukusnije meso nego kad ga usolis pred samo pecenje ovaj recopis i za razanj nije los  a takodje meso za rostilj ja obavezno usolim dan pre i stoji u frizideru do sutra dok ne padne pecenje

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andjelo

evo da postavim sliku mog projekta rostilja i mini pecenjara a uskoro imam u projektu velika pecenjara ,razanj i rostilj sa delom za podgrejavanje  mesa ali ovo ce biti nesto da se zakaci na auto kuku i slep odprilike duzina rostilja nekih 160cm + burence od 100l za podgrejavanje  sve u svemu nekih 2.5-3m duzine ce biti  polako sakup;ljam materijal pa cu poceti sa izradom moci ce i da se iznajmi za veselja 20 evra dnevno  ali da sacekam da sve bude gotovo  na ovom rostilju je prakticno sto se ne dimite uopste podlozite vatru zatvorite dok se ne napravi zar otvorite i pecete  bez dima

Panta Zemunac


DaChaS


Andjelo

evo posto je prosao 1 maj i ono sto je bilo dogovoreno da ubacim neke slike  .......................................
ovo je bilo sveze przeno meso posle klanja tj subota po planu  ubili smo se od jela

Andjelo

u nedelju tj 1 maj na jelovniku je bio rostilj 




a kasnije navratili i trubaci ali mi se ispraznila baterija na aparatu pa to nije zabelezeno ali uzecu od prijatelja slike i ubaciti da dokumentujem

Andjelo

a ponedeljak sam ja pravio gulas paprikas od koga nije ostalo nista posle pola sata 
i bilo je i rostalja za dopunu

Andjelo

a za utorak je ostalo da se pravi corba ali nisam bio u mogucnosti da odem posto sam imao zakazan posao u radionici ..........................

Kobaja

Citat: angel poslato 07 Maj, 2011, 21:44
a za utorak je ostalo da se pravi corba ali nisam bio u mogucnosti da odem posto sam imao zakazan posao u radionici ..........................
Pa mogao si te iz radionice da posaljes na tu corbu dok ti zavrsis posao   [rofl]
VOLEM SREM
Sunku i bela hleba,
Guzvaru,
Ladna spricera i
Frsuke gore Lad

svetac


Vlajko

Opaka skalamerija, nema sta..
ne vidi ti se samo tus  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

svetac


Andjelo

dobra je ova grill singerica....................

markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

svetac

naravno,sve hand made kod mene! osim onoga dole to sam pokupio od nekog coveka stara sivaca masina!

markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

svetac

pazi ovako! boca za gas od 80lit se sece do pola ali se na dancetu ostavo po par cm da se ne odsece skroz(to tek posle varenja sarki pozadi),dve sipke od 10x10mm koje se kroje za resetku,traka 30x5m koja je oblik resetke i od nje se ubace 4 parceta od po 50mm na cemu lezi resetka! na mesto sata ide dimnjak,dole radim jos jednu restku da zar nebi lezala na rupicama za ventilaciju,i to bi bilo to! dole moze da bude nesto kao kod mene,bilo sta moze a mogu da se navre neki mufovi pa da se noge mogu izvrnuti po potrebi kada se transportuje. kod sestre sam radio sa 3/4cola i radi radnju. imam jos jedan minijaturni koji je uradjen od kuhinjske gas boce!  [thumb_up]