Glavni meni

Shift light

Započeo sasafilipovic, 28 Mart, 2011, 00:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Da li neko zna gde ima da se kupi shift light za motore, znaèi da mo¾e da prihvati barem 12000rpm?

Purec

Nisam siguran da li radi samo sa koso satovima mada posto pise Easily Programable i posto je neophodan CDI verujem da je univerzalan.
Pozdrav ;)

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10034831&lang=en

sasafilipovic

Moj motor ima CDI, znaèi to je to. naruèio sam, kad stigne ima¹ pivo za informaciju.

rboban

Samo mi nije jasno kako se podesava broj obrtaja na kojem bljeska???
Vidim u PDF za montazu da ima neki taster.... valjda je to!!!
Ride It Like You Stole It

SSZGO

kod mene na tabli se koristi samo dva dugmeta za sva podesavanja, kombinacijom tastera udje se u podesavanje RPM na kojem se pali, i onda svakim pritiskom na dugme se poveca RPM za 500, kada hoces da ga ostavis na tom broju RPM, ne diras nista 5 sekundi i to je to...

sve ce mu to biti u instrukcijama
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Izgleda da ga navije¹ na koliko hoæe¹ obrtaja, i stisne¹ taster. 500rpm ispod toga poèinje da blinka a onda skroz svetli. Ma pi¹e " laka monta¾a", nema sekiracije...
Nego de se vezuje prokletinja, na CDI ali na koji izvod?
©ta mu doðe:
"Brown: the
Ignition coil
associate"

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

sasafilipovic

Pa nemam bobine, ustvari imam one ¹to idu direktno na sveæice, nemam pojma kako se to zove, znam samo da nisu klasiène bobine.
Mada gledam ¹emu, nema tu mnogo opcija, ili na signal prema sveæicama ili na pickup sa paljenja.

sasafilipovic

Ustvari ima izlaz za tahometar, to je to, nema druge.

Kanarinac

To su bobine, samo po jedna na svaku svecku :) A obrtaji koliko znam idu sa bobina, tako da verovatno moze sa jedne da se uzme signal.

sasafilipovic

Stiglo mi je govance jedno obièno... Vezuje se na izlaz za sveæicu ne sa obrtomera. Sve je to OK ali skot ne radi preko 7000rpm!!!!! Koliko prebacim 7000 tako se svetlo gasi. RAzoèaran sam skroz.

SSZGO

mozda neka fora sa podesavanjem
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Purec

I ja bih rekao, verovatno da ima neki nacin podesavanja ;)

sasafilipovic

Ma podesim skota, nije problem al ne mogu da ga podesim preko 7000rpm
Ajde da objasnim, evo ga uputstvo:
http://cdnxl1.louis.de/shop/zusatz/anl/10034831_10034832.pdf

Tri ¾ice, jedna je +, druga je -, treæa je "signal". Probao sam signal sa tahometra, to neæe, signal sa bobine prihvata.
©telovanje... Na leru, pritisne¹ taster dok ne poène svetlo da blinka, navije¹ gas koliko hoæe¹, ponovo pritisne¹ taster i to je to.
Sve lepo radi, mogu da podesim bilo koji broj obrtaja, blinka na 500rpm pre zadatog limita, na limitu se pali konstantno svetlo, ali onda èim prebacim 7000rpm svetlo se gasi. Takoðe nemo¾e da se podesi limit preko 7000.
A mo¾da sam i lo¹e povezao?

[attachment deleted by admin]

ЯЭВОЛУТИОН

Kolio ja vidim ovaj uredjaj e za parne bobine...a ne za pojedinacne. Da bi radio na 14000 limitu, treba mu opaljenje jos jedne bobine.....Tvoj motor ima ECU, a ne cdi/tci i verovatno je tu problem. Tebi zasebno opaljuje svaka svecica, a uredjaj zahteva dva opaljenja sa jedne duple bobine...tako bar shema kaze. probaj da poveyes signaj sa jos jedne bobine koja je parnjak (1-4, 2-3) i mislim da ce da radi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

©ema je CDI sa mog motora i mesta de sam povezao shift light.
Moguæe da je shift light za pojedinaène bobine a ja sam vezao na parne?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 10 April, 2011, 11:10
©ema je CDI sa mog motora i mesta de sam povezao shift light.
Moguæe da je shift light za pojedinaène bobine a ja sam vezao na parne?
Kako god , verovatno mu nedostaje x2 impulsa da bi radio kako treba
ajde okaci uputstvo za montazu pa da bistrimo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

Pa veæ sam ga postavio ... ali evo ga opet, nisu ¹tedeli na uputstvu!

http://cdnxl1.louis.de/shop/zusatz/anl/10034831_10034832.pdf

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 10 April, 2011, 23:20
Pa veæ sam ga postavio ... ali evo ga opet, nisu ¹tedeli na uputstvu!

http://cdnxl1.louis.de/shop/zusatz/anl/10034831_10034832.pdf
Kanda su imali zelju da ovo metnu na space shuttle...uputstvo za montazu na pola male strane...mamu li im svapsku...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

Ka¾i ti meni da li na mom motoru Szuki GSXR 600 srad 1998god imam CDI paljenje?
©ema koju sam postavio je sa mog motora, iz uputstva, pi¹e CDI unit... to je CDI ignition ili ¹ta veæ?