Glavni meni

Shift light

Započeo sasafilipovic, 28 Mart, 2011, 00:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

trebalo bi biti CDI, ako imas karburatore (TCI je yamahin specijalitet)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic


sasafilipovic

Djubre obièno, sada vi¹e neæe da radi uop¹te... A tehnièka podr¹ka proizvoðaèa, katastrofa... "Ako niste zadovoljni vratite proizvod"... Ajd da trknem do Beèa da vratim sranje od 10€. A i koji æe mi moj, ko jo¹ gleda u instrumente dok vozi...

Dzambo

Kakva fantasticna tema, izvini sto se smejem ali treba je citati od pocetka do kraja u jednom dahu.... [rofl] [rofl]

CitatA i koji æe mi moj, ko jo¹ gleda u instrumente dok vozi...
[rofl]

Na kraju i pouka koja je na mestu.  [cheers]

sasafilipovic

ma poklonio sam sranje ortaku za tdm-a, on i onako ne prebacuje 7000rpm. neka se malo on muèi sa njim.

lord_oblivion

Javi dal' kod njega radi.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

sasafilipovic

Sigao mi je odgovor iz louisa:

CitatDear Mr. Filipovic,

Thanks for your comment. When we tried to recognize the reason why the shift light is not working on your bike we found out that the Suzuki GSX-R 600 has a direct TCI ignition. But as written in the description the shift only work on bikes with CDI ignition.

Best regards,

Louis purchase dept.


E sada, kako mi uredjaj radi do 7000rpm ako ne radi na tom tipu paljenja?   [ludak]

UFF


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 26 April, 2011, 13:15
Sigao mi je odgovor iz louisa:

CitatDear Mr. Filipovic,

Thanks for your comment. When we tried to recognize the reason why the shift light is not working on your bike we found out that the Suzuki GSX-R 600 has a direct TCI ignition. But as written in the description the shift only work on bikes with CDI ignition.

Best regards,

Louis purchase dept.


E sada, kako mi uredjaj radi do 7000rpm ako ne radi na tom tipu paljenja?   [ludak]
Lepo su ti napisalu ljudi .
kuma mi radi u garden centru.
ovako ide obuka:
ako dodje kupac da se zali da mu je biljka jako brzo uvenula, sto je normalno jer mi ih jedva surovom hemijom odrzavamo u zivotu, pitate ga da l;i je bila na napolju ili unutra, na suncu ili u hladu, da li je zalivo cesto ili retko, kda li joj je pevao ili nije....i kakov god odgovor da da vi navedite bar jednu stvar koju je navodno pogresno uradio, kao uzrok susenja biljke.


salu na stranu, CDI i TCI se sustinski razlikuju samo u jednom,. kod CDI sistema tranzistor ispucava struju nagomilanu u kondenzatoru (capacitor discharge ignition) dok kod TCI (transistor controled ignition) impuls sa pickupa Darlington tranzistor direktno dize na voltazu potrebnu za pobudu bobibne. Dakle CDI mora da ima posebne visoko naponske namotaje za proiyvodnju napona koji bi se nagomilavao u kondenzatoru do impulsa koji pobudjuje tranzistor, a TCI ima samo 12 voliti i impuls....dakle prvi pali bez akumulatora a drugi ne....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

Pa ¹ta onda ja imam na motoru, CDI iili TCI? Imam ona sranja koja idu direktno na sveæice, nemam klasiène bobine, na onoj ¹em moje instalacijei koju sam postavio pi¹e CDI unit... Ajde majke ti, proveri ¹ta je na GSXR 600 srad 1999 godi¹te.
E sad, probao sam na tdm-a i skot je riknuo skroz, vi¹e ne radi uop¹te.

UFF

Citat: revolution poslato 30 April, 2011, 01:25
salu na stranu, CDI i TCI se sustinski razlikuju samo u jednom,. kod CDI sistema tranzistor ispucava struju nagomilanu u kondenzatoru (capacitor discharge ignition) dok kod TCI (transistor controled ignition)
[nono]
1: ne ispucava tranzistor veæ tiristor (ima to svoje za¹to iako to mo¾e i tranzistor ali se u fabrièkim cdi-jevima nalazi prete¾no tiristor)

Citat: revolution poslato 30 April, 2011, 01:25
dok kod TCI (transistor controled ignition) impuls sa pickupa Darlington tranzistor direktno dize na voltazu potrebnu za pobudu bobibne.
[nono]
2a: ne podi¾e darlington nikakav napon veæ radi kao okidaè (signal sa pikapa se pojaèava pre "okidaèa")
2b: okidaè mo¾e biti i obièni tranzistor ali i fet

Citat: revolution poslato 30 April, 2011, 01:25
Dakle CDI mora da ima posebne visoko naponske namotaje za proiyvodnju napona koji bi se nagomilavao u kondenzatoru do impulsa koji pobudjuje tranzistor, a TCI ima samo 12 voliti i impuls....dakle prvi pali bez akumulatora a drugi ne....
[nono]
3a: CDI-ju jeste potreban visok napon i on se dobija ili od zasebnog namotaja u alternatoru ( AC-CDI) ili iz pretvaraèa u samom CDI-ju (DC-CDI za koji je potreban napon od 12 volti)
3b: 12 volti je potrebno za oba paljenja
3c: CDI i TCI se razlikuju takoðe i u bobinama tj prenosnom odnosu jer je kod CDI na primaru par stotina volti a kod TCI samo 12

UFF

TCI - Transistor (Transistorized) Coil Ignition a ne "transistor controled ignition"   ;)

ЯЭВОЛУТИОН

ja pojednostavio a ti iskomlikovao...ok prihvatam sve kao potpuno tacno, te je taj signal koji salje cdi zapravo stvar koju ocitava uredjaj, a posto tci ima drugaciji signal onda nema sta da ocita......dakle ne mere da radi
p.s.
nisam elektronicar vec mehanicar...shvatam princpe ali slab sam sa terminima...ipak hvala...covek mora da uci dok je ziv...


dakle razlog sto ne radi je 3c ;D
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11