Glavni meni

Da li kupujete polovnu moto opremu?

Započeo Stevan, 21 Oktobar, 2010, 20:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dutchman

ma moze sve osim obuce .. mada neshto i kacigu ... ali ako izleti neshto pobvoljno a treba mi bash tada ili je bolje od mojeg ili lepshe onda shto da ne ... jaknu imam polovnu i novu , kad je kvalitetna oprema i ako nije prethodni vlasnik idiot totalni ima da traje dosta dugo ...

UFF

Ja kupio polovne pantalone od Stevana i sad me nesto stalno svrbe jaja ;D

Stevan


MIKA ARHANGEL

Jedino sto sam kupio je nosena jakna BMW,razlog je sto nisam imao novca za novu nekih 700 e.Inace je ne nosim samo da imam.
Inace ostalo kao kaciga,obuca i sve ja nisam fann kupovine polovne-nosene opreme

aca-pn

Jedino polovno sto sam kupio je jakna, koja i najbolji komad opreme koji imam. Sa goratex-om, ventilacijama i 300 nekih cuda :) Nova je 500e u inostranstvu, a ja je uzeo za 150. Nosena pola sezone, bez tragova nosenja.
Inace nisam protiv kupovine bilo kojeg komada opreme ako je u dobrom stanju i dovoljno jeftiniji od novog.

K_A_W_A

#25
Jesam jednom kupio pre 4-5 godina neke pantalone. Od drugara, jer ih je nosio par puta i bile su mu male, a meni su bile kao za mene pravljene. Ako je nesto kao novo, zasto da ne. Nisam protiv. Naravno, kaciga mora biti uvek nova. Ali Od obuce i odece, ako je nesto obuceno par puta, pa to je slicno kao i novo.

pit


             Samo novo .Nikad nisam kupio polovnu opremu .Eventulano bih kupio polovnu jaknu ako nije mnogo nosena drugo ne.Kacigu ima vek trajanja ,unutrasnjost je rasljoka tako da nema svrhe bacati pare na tako nesto.

b2man

dok ima budget-a za opremu ja sam za novo. za sada nisam bio toliko dekintiran da kupujem korisceno. doduse, kupio sam polovan motor.
totalno su mi nejasni oni koji kupuju npr polovne gume [thumb_down]

Dzigi Boy

Polovan ni motocikl ne bi uzeo!!!!! zato se drzim ovog mog starog skoro 20 dodina heheheheh

maxxa

Citat: ugac poslato 11 Novembar, 2010, 00:26
Sve bi ja Vas u vojsku (ko shto neko reche) pa da nosite tudje gace stare po nekoliko godina. :-*

Bravo ime! :)
Odem ja tako u VS i dobijem æega na kojima samo fali markerom napisano "Mile JNA"  :o
Æebe - 1978 i izgleda da ga od tada niko nije oprao... Izleèih se i od astme i od alergija na pra¹inu i gluposti...

Ja imam dve kacige, jedna je polovna i platih je 30 evra i bar deset ljudi me je cimalo da im prodam... Dakle sve se da oprati i srediti, jedino treba paziti na stanje u kojem se nalazi - odnosno ¹to reèe sszgo - da nije u raspad stanju.

Kada sam imao udes oglulio sam jaknu na levom laktu do protektora, naravno da niko sada ne bi kupio tu jaknu ni za 20 evra, ja sam je kupio polovnu jer takva nova jakna (Dainese, protektori na ramenima, laktovima, leðima, materijal "dainese gorotex" - neka njihova izd**ana modifikacija) ne ko¹ta ispod 500-600 jura. I nastaviæu da je nosim, protektor je i dalje ¾iv :)

Osim o¹teæenja ne vidim razlog za izbegavanje polovne opreme - ¾ivimo u 21. veku - sve se da sterilisati!
if you don't live for something you die for nothing

Popsy

Citat: maxxa poslato 11 Januar, 2011, 01:45
Æebe - 1978 i izgleda da ga od tada niko nije oprao... Izleèih se i od astme i od alergija na pra¹inu i gluposti...

blago tebi, ja sam najmlaðe na¹ao 1964 za koje sam smatrao da nije kori¹æeno za "dajcovanje" ...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Che


Raja

Od polovnih jakni do polovnih i kaciga i guma.Nekada,kada nisam mogao da kupujem nove gume,stavljali smo i polovne i rezane/sarane samo da ima i da se vozi.Naravno da to nije bezbedno ali znaz da guma nevalja i polako.
Polovna oprema jakne i pantalone kada se opere sta im fali,ako naravno nije ostecena.Posto se bavim prodajom opreme cesto mi se vrati kaciga koju ja prodam novu,vrati mi neko koga znam i uzme novu uz doplatu.Ta je kaciga nosena godinu i nije imala pad sto je najvaznije.Prodaje se kao polovna duplo jeftinije sto da ne.Nevalja je kupovati od neznanca jer moze da je pretrpela pad koji se nemoze videti a ostecena je.

3006

Ne zaboravite gde ¾ivimo. Mislim da "skoro novo" postoji samo u banana dr¾avama, kao ¹to je na¹a. Svi bi novo, naravno, ali love nema koliko ko hoæe...

stefgi

Citat: b2man poslato 05 Januar, 2011, 23:07
totalno su mi nejasni oni koji kupuju npr polovne gume [thumb_down]
Ne znam u cemu je problem kupovati polovne gume. Neko nema za novu gumu a ima jako dobrih polovnih guma. Evo ja na motoru imam vec trecu polovnu gumu i nikakvih do sada problema nisam imao a ustedeo sam bar 250e. Doduse ja imam i jedno pravilo a to je da PREDNJA guma mora biti nova a zadnju je glupo kupovati novu. Mislim nije glupo jer je svakako nova guma bezbednija. Mada sa druge strane neko ce kupiti novu slabijeg kvaliteta a moze za manje para da uzme odlicnu kvalitetniju polovnu.
Sve prema dzepu....

SSZGO

Uzimam prednju uvek novu, zadnju polovnu ili novu

Evo sad sam uzeo zadnju novu, malo je bajata, ali i 2.5 puta jeftinija od nove ne-bajate
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Raja

Imali smo polovne gume a nekada smo tesko mogli da nadjemo nozeve za rezanje sare pa je onda spretno radila slajferica.Onda je voznja bila malo spidvej ali se vozilo

SSZGO

sta ste bre radili :)

kako urezati saru u gumu ako je pojedena do zice?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac

Mozda ranije nije bilo zica u gumama :)))))

b2man

Citat: stefgi poslato 08 Februar, 2011, 17:52
Ne znam u cemu je problem kupovati polovne gume. Neko nema za novu gumu a ima jako dobrih polovnih guma. Evo ja na motoru imam vec trecu polovnu gumu i nikakvih do sada problema nisam imao a ustedeo sam bar 250e. Doduse ja imam i jedno pravilo a to je da PREDNJA guma mora biti nova a zadnju je glupo kupovati novu. Mislim nije glupo jer je svakako nova guma bezbednija. Mada sa druge strane neko ce kupiti novu slabijeg kvaliteta a moze za manje para da uzme odlicnu kvalitetniju polovnu.
Sve prema dzepu....
pa sta si na kraju 'teo da kazes, jel glupo ili nije glupo kupiti novu zadnju gumu?
ili je fora u ustedjevini koju si napravio, pa ces sad da predjes na nove?