Glavni meni

Vremenska prognoza

Započeo SSZGO, 07 Mart, 2011, 13:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Od petka moze da se vozi...

[attachment deleted by admin]
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Ivan1979

 [dobarpost]
[sunce]
[talas] [talas] [talas]
[slavlje] [slavlje] [slavlje]
[talas] [talas] [talas]

ZEKA

a od 17og? opada nesto ovaj dijagram... da nas ne iznenadi opet ovo belo *ovno...(ne d'o Bog)

Kanarinac

Negde rekose da ce belo sranje da pada do aprila, ali posto je to prognoza nasih "strucnjaka" onda moguce da ce biti 30 stepeni do aprila :)))

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K_A_W_A

Nije meni problem hladnoca, nego samo da bude suv asfalt. Vozio sam i po minusu, ali samo da bude suvo.

dzimika

svaka prognoza je u principu nagadjanje, zato ne treba da vas cudi ako u tome pogrese, tj oni nisu pogresili ni malo samo nije ispalo onako kako su predvideli
najsigurnija prognoza je 24h i to je 90% tacna, 48h je oko 50% tacna i sve preko toga se smanjuje procenat tacnosti po malo
inace svaka prognoza se radi po vise modela, na www.weather2umbrella.com se mogu videti 4 modela i primeticete da se cesto desava da je prognoza po svakom modelu drugacija, zato treba uvek prognozu za duzi period uzimati sa rezervom jer dovoljno je samo da vetar malo promeni pravac i bice oblacno umesto suncano

Gavrolini

ja juce vozio ,a i danas napravio voznjicu do mitrovice. Nije mnogo hladno ali asfalt jeste,tako da gume ne drze uopste.

K_A_W_A

pa zato se i zove Prognoza, sto snaci da oni prognoziraju-nagadjaju :D

DebeliZmaj

elem.. nekada davno radio sam u firmi koja se izmedju ostalog bavila i ``weather forcast`` a ciji kadrovi su posle
osnovali i tu firmu od koje ste preneli link, tako da znam da svi oni koriste matematichki model WorkETA koji se
puni sa synoptickim podacima iz meteoroloskih stanica pa onda na osnovu raznih podataka, temp, pritisak, vetrovi itd i
uporedjujuci stare podatke od recimo 1997 ili josh starije pravi neko predvidjanje kakva ce biti temp, naravno kasnije
meteoorolog to sve kontrolishe i gleda neka globalna predvidjanja temperature i kretanja toplog, hladnog talasa i slichno
i na osnovu toga ruchno koriguje prevdidjanje ... sve preko 72 tesko da moze biti neko predvidjanje cak recimo za
podruzichije beograda sa vrlo veselom ``ruzom vetrova`` recimo da je lutrija sve preko 24h :) ...
moze da bude ali nemora da znachi ...
usput ti podaci se skupljaju na svaka 3 sata, recimo na aerodromu je zadnje merenje bilo 0.9 stepeni a ovamo blize
1.7 ...
ps.
   nista im ne verujte ... do recimo 20-25.mart ... ladno i velika mogucnost sneznih padavina ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


YOman

Pa dobro....Marec je!

Bitno je samo da ne pada sneg, danas sam stavio "letnji set" na kola, jer nisam vise mogao da ih gledam sa ubogim 16ticama!!!  [rofl]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Gašpar

Kod mene na kolima od januara letnje i nikakvih problema, kad pre dve nedelje kad je bio onaj zadnji sneg, izgrebem felnu, hteo sam da se ubijem [glavazid] [glavazid] [glavazid]

UFF

Sta je bre ovo?
pocela zima?
Jutarnja 2 stepena? WTF?


prpa_zr

ja sam u kolima juèe dosipao antifriz.. za svaki sluèaj

Major


dzimika

dolazi hladan talas sa severa i sutra u toku dana ce poceti da opada temperatura pa se moze desiti da popodne vec padne temperatura ispod visine jutarnje ali ce biti vedro ovih dana a bas zato i sa mogucim mrazem u toku noci

Major

Citat: dzimika poslato 12 Oktobar, 2011, 12:38
dolazi hladan talas sa severa i sutra u toku dana ce poceti da opada temperatura pa se moze desiti da popodne vec padne temperatura ispod visine jutarnje ali ce biti vedro ovih dana a bas zato i sa mogucim mrazem u toku noci

[facepalm]

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Upravo stigoh na posao smrznut, krckaju zglobovi
napollju minus 2  :o