Glavni meni

Skidanje rðe iz unutra¹njosti rama

Započeo Slaninar, 14 Januar, 2017, 15:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Mo¾da je malo OCD pitanje, ali koji bi bio dobar naèin, po moguænosti u kuænoj radinosti izvodljiv za skidanje rðe sa unutra¹nje strane cevi rama (za bajs ram je u pitanju, ne prevelik i prete¾ak)?

Spolja raèunam da æe peskiranje i plastificiranje re¹iti problem dugoroèno, ali sam razmi¹ljao iznutra da ga isto za¹titim. Skidanje eventualno nastale rðe, pa nekim gu¹æim uljem zaliti iznutra, da se za¹titi od rðanja dalje. Ne znam ima li boljih naèina?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sremac

za za¹titu ima¹ vosak BODY 900 ili bilo ¹ta slièno  , on se sipa u ¹upljine automobila  , verujem da mo¾e i u bajs :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Slaninar

Vidim da tra¾i "poseban pi¹tolj pod britiskom od 5-6 bara za nano¹enje".    [glavazid]

Iznutra je prilièno zdrav metal koliko sam video, ne znam da li i da skidam rðu. Znam da ima tih raznih kiselina, ali se mislim - te¹ko se ispere to sve dobro posle, da ne ostane i nastavi da radi... Videæu jo¹. Ali ovako neka mast/vosak za za¹titu sigurno ne mo¾e da ¹kodi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Sipa¹ antirost i dobro izmuæka¹  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mareskin

Citat: lord_oblivion poslato 14 Januar, 2017, 16:41
Sipa¹ antirost i dobro izmuæka¹  ;D

Vi¹ak æe ionako da iscuri kroz rupe koje napravi, tako da ne mora da brine :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Kakve rupe, antirost samo sa rðom reaguje... ;D

mareskin

Citat: Laziæ poslato 14 Januar, 2017, 17:31
Kakve rupe, antirost samo sa rðom reaguje... ;D

Ba¹ to sam i mislio ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Nikad nisam video toliko truo ram od bicikla... U stvari nikad nisam video truo ram od bicikla... ;D

bogdan

Citat: Laziæ poslato 14 Januar, 2017, 18:28
Nikad nisam video toliko truo ram od bicikla... U stvari nikad nisam video truo ram od bicikla... ;D
to za Pancevo nije cudno  , nisam znao i za Novi Sad  :D

mali_zmaj

jin-jang

bigbad86

Potrazi u farbarama boju za "direktno na rdju" posto znam da ne stedis na bajsevima onda uzmi HAMMERITE i sipaj unutra. Ne trreba podloga, primer, nista.

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 16 Januar, 2017, 03:23
Potrazi u farbarama boju za "direktno na rdju" posto znam da ne stedis na bajsevima onda uzmi HAMMERITE i sipaj unutra. Ne trreba podloga, primer, nista.

Videæu po¹to je.

Pre toga dve litre koka kole i dobro izmuækati, da skinem ¹to vi¹e rðe?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Antirost pa dvokomponentni epoxi (osnovna farba).... neæe taj vi¹e leba jesti.

ps.
Slaninica, ti si stvarno sluèaj za nekog specijalistu... ram iznutra...  [ludak]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lord_oblivion

Taj HAMMERITE, mo¾e li u rezervoar? Da li je otporan na benzin, ulje, naftu... ono umesto kuvanja strujom i epoksija , bilo bi mnogo mnogo jednostavnije.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


mareskin

Citat: Slaninar poslato 16 Januar, 2017, 08:08
Citat: bigbad86 poslato 16 Januar, 2017, 03:23
Potrazi u farbarama boju za "direktno na rdju" posto znam da ne stedis na bajsevima onda uzmi HAMMERITE i sipaj unutra. Ne trreba podloga, primer, nista.

Videæu po¹to je.

Pre toga dve litre koka kole i dobro izmuækati, da skinem ¹to vi¹e rðe?  :)

Mo¾da ti ovo re¹i problem 3U1 boje:

http://www.irkom.rs/category/proizvodi/3u1proizvodi/
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

koristio tu 3u1 antiku za gomilu stvari do sad, moze i direktno na rdju, ima granulice pa ofarbana povrsina ispadne hrapavo i zamaskira prethodnu rdju i nedostatke u metalu a ima i neku perlu pa se zanimljivo presijava, samo kako ces to da naneses unutra? dosta je gusta bas zbog tih granula a kad se razredi ne valja nista

mareskin

Citat: UFF poslato 16 Januar, 2017, 14:41
koristio tu 3u1 antiku za gomilu stvari do sad, moze i direktno na rdju, ima granulice pa ofarbana povrsina ispadne hrapavo i zamaskira prethodnu rdju i nedostatke u metalu a ima i neku perlu pa se zanimljivo presijava, samo kako ces to da naneses unutra? dosta je gusta bas zbog tih granula a kad se razredi ne valja nista

Ona jeste gu¹æa, ali ovde ima kombinacija boja koje bi mogle da se naspu u ram i uz dobro drmusanje da se rasporedi po zidovima.
Koristio sam ovu 3u1 i radi posao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

clutch&brake

Poslacu ti ja epoxy koji trpam u tankove. imam ga 20kg
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!