Glavni meni

Skidanje rðe iz unutra¹njosti rama

Započeo Slaninar, 14 Januar, 2017, 15:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Hvala svima na dobrim savetima i pomoæi. It is official: bolestan sam.  :)

Pogledao sam ram lepo, detaljno, sa sve baterijskom lampom. Nema tragova rðe iznutra (a ni spolja) - original fabrièka boja na dobrom èeliku. Uprkos svom OCD-u, zakljuèio sam da je ipak bolje ne popravljati ono ¹to nije pokvareno. :)   Naliæu unutra malo motornog ulja, izokretati ga da sve pokrije, i zavr¹iti na tome.

To sve posle peskiranja i farbanja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Daodgovorim, sve te 3u1 boje ne mogu u rezervoar, tj nisu tome namenjene. Sto se tice celika njima zapravo i odgovara da imaju malo rdje na sebi, bar povrsinske jer je podloga onda hrapavija i bolje hvata i i onda ona sama pravi neku hemijsku reakciju. Evo kucetu pre 5-6 godina farbao box napravljen od armature, nigde se nije oljustilo niti pustilo rdju. Bez ikakve pripreme, peskiranja, smirglanja. Samo cetkica i rokaj na rdju. VRHUNSKA STVAR!

Preporuka za Hammerite i Vitex, ove ostale nisu lose ali za ove dve garantujem da su kvalitet.

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2017, 03:35
Daodgovorim, sve te 3u1 boje ne mogu u rezervoar, tj nisu tome namenjene. Sto se tice celika njima zapravo i odgovara da imaju malo rdje na sebi, bar povrsinske jer je podloga onda hrapavija i bolje hvata i i onda ona sama pravi neku hemijsku reakciju. Evo kucetu pre 5-6 godina farbao box napravljen od armature, nigde se nije oljustilo niti pustilo rdju. Bez ikakve pripreme, peskiranja, smirglanja. Samo cetkica i rokaj na rdju. VRHUNSKA STVAR!

Preporuka za Hammerite i Vitex, ove ostale nisu lose ali za ove dve garantujem da su kvalitet.

Opet, raèunam da je bolje ofarbati èist ram, nego na rðu stavljati boju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Citat: Slaninar poslato 19 Januar, 2017, 08:05
Citat: bigbad86 poslato 19 Januar, 2017, 03:35
Daodgovorim, sve te 3u1 boje ne mogu u rezervoar, tj nisu tome namenjene. Sto se tice celika njima zapravo i odgovara da imaju malo rdje na sebi, bar povrsinske jer je podloga onda hrapavija i bolje hvata i i onda ona sama pravi neku hemijsku reakciju. Evo kucetu pre 5-6 godina farbao box napravljen od armature, nigde se nije oljustilo niti pustilo rdju. Bez ikakve pripreme, peskiranja, smirglanja. Samo cetkica i rokaj na rdju. VRHUNSKA STVAR!

Preporuka za Hammerite i Vitex, ove ostale nisu lose ali za ove dve garantujem da su kvalitet.

Opet, raèunam da je bolje ofarbati èist ram, nego na rðu stavljati boju.

zavisi na sta mislis. Sto se tice boje, zapravo je BOLJE da ima povrsinske rdje nego da bude cisto. Kad se farba armatura ili metalni profili cak kazu da je najbolje da se gvozdje poprska vodom pa da odstoji par dana da krene povrsinska korozija pa preko toga da se farba. Zasto? Ne znam. Znam samo da boja pravi neko jedinjenje sa rdjom i zaustavlja dalju koroziju.

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 20 Januar, 2017, 01:38
zavisi na sta mislis. Sto se tice boje, zapravo je BOLJE da ima povrsinske rdje nego da bude cisto. Kad se farba armatura ili metalni profili cak kazu da je najbolje da se gvozdje poprska vodom pa da odstoji par dana da krene povrsinska korozija pa preko toga da se farba. Zasto? Ne znam. Znam samo da boja pravi neko jedinjenje sa rdjom i zaustavlja dalju koroziju.

Eto, da sam juèe umro, ne bi  znao. Ne ka¾u d¾aba: "èovek se uèi dok je ¾iv (pa opet glup umre)"!  :)

Onaj Njanjin epoxy mi zvuèi najprimamljivije od svega, za sad. S tim da ovaj konkretno ne bih dirao, samo uljem iznutra. Farba je u fenomenalnom stanju i spolja i iznutra koliko se mo¾e videti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ilijar10

Imas Wurthov Rust Convertor konvertor rdje, potrazi u bolim farbarama. Bocica od nekih 2 deci je oko 2400 din ovde, nanosi se cetkom ili prskanjem, mada cetkom mozes dosta da premazes. Isprobali smo ga na drugarovom Golfu 3 kada smo radili komplet limariju. Ekstra stvar, namazes mesto gde ima korozije, ostavis 10-15 minuta, to odradi svoje (rdja postane crna) i ne moze vise da napreduje nikako. Ostajao nam je na kisi, suncu, vetru i sve ostalo, i nije se pojavila ni tackica. Moze da se farba preko toga!

Slaninar

Citat: ilijar10 poslato 16 April, 2017, 01:14
Imas Wurthov Rust Convertor konvertor rdje, potrazi u bolim farbarama. Bocica od nekih 2 deci je oko 2400 din ovde, nanosi se cetkom ili prskanjem, mada cetkom mozes dosta da premazes. Isprobali smo ga na drugarovom Golfu 3 kada smo radili komplet limariju. Ekstra stvar, namazes mesto gde ima korozije, ostavis 10-15 minuta, to odradi svoje (rdja postane crna) i ne moze vise da napreduje nikako. Ostajao nam je na kisi, suncu, vetru i sve ostalo, i nije se pojavila ni tackica. Moze da se farba preko toga!

Zvuèi dobro. Hvala. Mada malo papreno. Ali dobro.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

aæimo

Pogledaj cenovnik na sajtu. Mislim da je 2ltr oko 4000rsd.

UFF


Lazic

A ima i antirost koji isto radi a sme¹no ko¹ta...

lord_oblivion

Zagreje¹ metal (u mom sluèaju rezervoar, sobnom grejalicom).
Sipa¹ antirost, dobro ali dobro izmuæka¹, ostavi¹ 5 minuta pa opet muæka¹.
Sve vreme da je metal zagrejan.
Tako nekoliko puta po deci dva.
Onda dobro iscedi¹ i ostavi¹ da se sve lepo osu¹i.
Tom prilikom sve gde je bilo rðe obeli, to je reakcija antirosta.
Posle pola sata sat mo¾e¹ da farba¹.

Verovatno je taj Presto ne¹to agresivniji od Antirosta koji ko¹ta 200 dinara za litru. Crveni je kao bolji od zelenog ali ja nisam primetio bitnu razliku.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Slaninar

Ja sam tra¾io ne¹to da uni¹ti rðu i (ne mora isto sredstvo) da spreèi novu rðu - ali unutar rama. Zanèi ima¹ jednu malu rupicu da ne¹to sipa¹ u cev i istu tu rupicu da to iscuri (ako treba). Tako da je te¹ko izvesti bilo kakvo ispiranje, ili farbanje. Samo ne¹to ¹to se mo¾e nasuti, "muækati" da se razlije, pa iscediti koliko izaðe kroz rupicu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


Slaninar

Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2017, 16:08
I nisi znao za antirost...?

Koliko je zajebano ako ne mo¾e da se ispere, ili skroz ispari?

©ta je najbolje staviti posle antirosta da spreèi dalje rðanje?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Ne stavlja¹ ni¹ta a rupu zapu¹i¹.
I napravi veæu rupu ili vi¹e njih.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: Slaninar poslato 04 Maj, 2017, 16:22
Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2017, 16:08
I nisi znao za antirost...?

Koliko je zajebano ako ne mo¾e da se ispere, ili skroz ispari?

©ta je najbolje staviti posle antirosta da spreèi dalje rðanje?
Nema rðanja posle antirosta... Tj, nema tamo gde se on vezao za oksidom... a ¹to ka¾e Peða, samo zagreje¹ fenom i sve ispari...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2017, 17:11
Nema rðanja posle antirosta... Tj, nema tamo gde se on vezao za oksidom... a ¹to ka¾e Peða, samo zagreje¹ fenom i sve ispari...

Pravi za¹titni sloj, sam po sebi? Pitam, ne znam.

Koliko je kritièno ako ne ispari, da li nastavlja da "radi"? Po¹to na raspolaganju imam rupice poput one na slici ispod ¹to se vidi na levom ¹tapu (sa unutra¹nje strane) - èesto i manjeg preènika:

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Mora da ispari. Dokle god je mokro, antirost reaguje. Br¾e sa vi¹om temperaturom, zato ne treba pregrejati materijal.
I lak¹e bi ti bilo sa veæom rupom i vi¹e njih.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.