Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Havarija aj opisi molim te samo gde je reper na bloku, vidim parametar T i na bregastima al ne mogu da provalim po slici iz manuala gde je na samom bloku... evo iz manuala...


I kolko je kod mene pobeglo to:

Darko

Uf .... tebraaaaa ...

Pa bre da je sustigao ventile , dal bi sad verglao bez nekog lupanja ??

Nije mi jasno , kako se desi da motor iz nekog razloga prezubi ? ( informativno pitanje ) :)

Lazic

Pukne lanac, ili je toliko labav da mo¾e...

DebeliZmaj

to pricate o prenosnom lancu unutar motora ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

#44
Aaaaaaaaaaaa nije prezupcio ni mrvicu, nisu ove velike rupe reperi nego ima odozgo male rupice, nasao i reper :D
Evo snimka kako se proverava:
! No longer available
Dakle to je ipak ok... uh...




Al sad se opet vracam na pocetak... nzm sta je uzrok ne-paljenja... sad sam iscupao karbove i usro se da nije probio dihtung, pisa malo poklopac ventila i otkud ova skrama :o Mada sumnjam da bi mogao lepo da ide, vuce i sve i odjednom samod a nece da upali zbog dihtunga...





I karbovi, sreca nije me videla gazdarica kako ih unosim u kucu ;D




A merac kompresije imam al ne kod sebe [glavazid]




Lazic

Skrama je pome¹ana voda i ulje...

Glava Dole

E sad ne znam da li obicna voda moze to da napravi ili samo antifriz... mozda jednostavno curi ulje pa zbog spoljnih uticaja se stvorila... posebno sto ga ja teram i po kisi i svim vremenskim uslovima... unutra nema skrame, ispod poklopca...

mali_zmaj

Ne znam da li sam negdje spomenuo u nekoj od Milo¹evih tema,da smo mi prezubili kolegin KLE silujuæi ga da upali na minusu.....,jbg...
jin-jang

Glava Dole

Jesi spomenuo ali lose sam gledao, nije prezubio, sad sam pogledao kako treba, nisu ove vece rupe reperi nego ima manje odozgo, eno slika iznad

Lazic


Havarisan

Kako iz dosade covek napravi sebi posla, ne zuri... ostavi malo... razmisli pa tek onda rasklapaj

Lazic


Glava Dole

Ma kakve crne dosade, nije iz dosade nego od muke... bar sam siguran sta nije... pick up nije, prezupcio nije, to znam... svecice su nove mada probacu posle i sa starim.. verglao sam ga malo bez karbova pre nego sto sam skinuo poklopac i iz jedne prirubnice je puko za to vreme, jos ima goriva unutra... uradicu posle sta si rekao... pa onda otvaram TCI da vidim sta se tu desava...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

..skrama je ono ¹to zabrinjava, napolju nije mogla nastati  :(


negde zveknuo blok ili glava, kompresija se mora izmeriti prvo sledeæe...

lord_oblivion

Pa pomenuo je da kad je sukn'o beli dim, motor vi¹e nije hteo da upali. Samo pratim kad æe da shvati da je pome¹ao vodu i ulje  [watching]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Zar to nije bila detonacija iz usisa...?

mali_zmaj

Mislim da mu vi¹e nije ni¹ta."ubio ga je ko zeca".   ;)
jin-jang

Havarisan

Uzmi od nekog ISPRAVNE svecice za probu!

Glava Dole

Evo vratio poklopac ventila, probao bez karbova da stavim po malo goriva direktno u rpiubnice i isto, samo izbaci po malo dima iz usisa... vratim karbove, rpoverio dal lepo gura pumpa i gura odlicno... a i bili su puni kad sam ih skinuo... proverio svih 8 svecica, sve bacaju lepo gore na elektrodi, nijedna ne probija varnicu unutra... izverglao bez njih, vratio stare NGK, opet isto... malo krene nekad kao da se javlja, nekad napravi neku detonaciju pa udari u kontra smeru, puce iz pravca frajlaufa, nekad kao malo oteza pa nastavi dalje u prazno... a u iberlaufu vidim ima malo ove bele skrame, na svecici cetvrtog cilindra sam video kao kap vode kad sam je skinuo... ne vredi ovako unisticu i akumulator... posle praznika jedino da ponesem od kuce merac kompresije pa da se igram... :( Dotle peske :( [glavazid] Ako je probio dihtung izmejdu dva cilindra to sve objasnjava... onda sam jebo jeza u ledja  [doh]