Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

kako mu se kad cefne... nekad samo vergla u prazno, nekad neka detonacija, nekad samo pukne jako...

Havarisan

Ako si stavio ngk vrlo moguce da ne valjaju, nadji od nekoga stare ali ispravne pa probaj.

Glava Dole

Denso... a stare su ngk... isti kurac i s jednim i drugim...

DebeliZmaj

mozda glupo pitanje .. na fzr1000 imao problem tako neki
dok sam imao neki falsh fazduh ... nije bila kutija filtera lepo prichvrshcena ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

#24
Nije glupo pitanje, s obzirom da je pre toga poslednjih nedelju dana palio ovako(to sam snimio i tad mislio da je tako upalio jer je stajao par dana na zimi dok sam bio u SDu, medjutim i posle je svako jutro tako palio... )
! No longer available

Gas nije primao kao da je posna smesa dok malo ne proradi a posle isao najnormalnije... i isto ga tako upalim uvece, reko da odem do grada pa se predomislim i stanem kod prve prodavnce i ostavim ga cak u leru da ga ne gasim i da se bar malo zagreje, vratim se on se ugasio sam... upali na prvu normalno, nije mi nekako bilo to-to al isao lepo, aj reko jos ladan... dodjem kuci, najnormalnije ga parkiram kao i uvek, ja ga ugasim rucno... i sutradan prvi put sastavi isto ovako... pa se ugasi... verglam, sastavi opet, ugasi se... i ne znam iz kog pokusaja je puko ko bomba, beli dim ali bas obiman izasao ispod rezervoara(dakle iz filtera) i nije hteo vise ni da bekne... kad sam skinuo oplatu rezervoara ceo airbox je samo ovako stajao, dakle izbacilo ga... i sve zivo sam probao posle toga i ne vredi... da covek prosto poludi... pa i prosle zime sam ga vozio najnormalnije i na vecim zimama pa mu nista nije falilo, palio na zvrk ko i leti... do toga dakle nije...


A nasao snimak kako je onaj prvi pickup brljavio dok nije skroz crko i posle je otpor na njemu bio beskonacan... simptomi totalno drugaciji ali znam sta je pickup, namotaj... pa se nadam da je samo probio tipa kao kolektorski motor pa nema snagu s obzirom da je na hladno otpor opao za skoro 50%... tako i ovaj mozda daje slab signal pa TCI brljavi i pali u pogresnom trenutku... samo kad bi bilo do toga uhhh mojoj sreci ne bi bilo kraja, dok ga ne cujem da zabrunda samo o tome mislim...

! No longer available

Hattrick

Citat: Milos96 poslato 26 Decembar, 2016, 01:54
Denso... a stare su ngk... isti kurac i s jednim i drugim...

Denso, ako su original, su nesto najbolje na trzistu. Ako su Denso made in Guangdong sa Alija, onda bude sex .

Glava Dole

Pa NGK su zgazile 12.000 a nijedna nije ni odvrnuta nikad... prodavac se kleo da je original i ispalo je da su jos uvek dobre... znam kako se proverava svecica vrlo dobro :) Ove denso sam odmah narucio u motobike-u za samo 630din po komadu, prodavac kaze da narucuju direktno od uvoznika a da NGK polako izbacuju iz prodaje zbog puno primedbi...
S druge strane imam 4 denso svecica jedva ogaravljenih(stavljene malo pre nego sto sam kupio motor), sve pocrkale bukvalno pre nego sto sam i prvi put provozao motor i nije bilo teorije da dobijem dobru varnicu... zato sam odmah i narucio svecice, bio sam i ja ubedjen da je do njih ali ispade da nije) i kupim NGK CR9E za 850din po komadu i nikad nisu pravile problem... njih definitivno nosim sa sobom gde god krenem kad bude toplije kao rezervu... cak i ako bude do jbnog pick-upa i njega trazim i uzimam jos jedan rezervni... bolje da bude na polici nego da budem danima bez motora kad zatreba... a ocigledno da su mu svecice(zbog malkice nezgodnog polozaja karbova) i pick-up slaba tacka...

Hurricane


DebeliZmaj

da li ima goriva uopste !?:)
si probao opno flashu sa gorivom pa na crevo direkt na karbove ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

Ima on goriva i previse, preliva kao seoska mlada....
Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Stigo, montiran, i dalje nece dupali, samo pukne nekad i izbaci dim iz karbova [glavazid] Vakume pravi lepo mada moram da proverim zupcenje za svaki slucaj... odoh da skidam poklopac ventila...

Hurricane

... [veryangry]

Kako sad da dodam i zupèenje za glasanje..

Mo¾e umesto pick-upa ko tipuje na to..

DebeliZmaj

Citat: Milos96 poslato 27 Decembar, 2016, 12:36
Stigo, montiran, i dalje nece dupali, samo pukne nekad i izbaci dim iz karbova [glavazid] Vakume pravi lepo mada moram da proverim zupcenje za svaki slucaj... odoh da skidam poklopac ventila...

slike slike slike ... i rokaj ovde temu .. mozda nekome bude korisno :)
pa dodash opciju za glasanje ... lako uz sinalco :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Havarisan

stavi dobre svecice i probaj ali ga prvo dobro izverglaj bez svecica

Darko

Ali mi je hit deo sa dezodoransom ;)

Poslusaj Havariju , tu je kvaka , belive us

Glava Dole

Nema potrebe, prezubio i to debelo... sad se molim samo da se nisu susreli klipovi sa ventilima... mada nisam cuo lomljavu valjda nisu... zato je verovatno i teze palio poslednjih dana, vrv prezubio samo neki zub i na verglanju to jutro prezubio totalno... nije mi jasno zasto i kako se to desilo... lanac deluje lepoz ategnut pod ruku jbmliga... ima slika sad sam za kompom zbog manuala al to posle iam posla...

Lazic

E do kurca... :( Al' ako iole ima mehanièke sliènosti sa agregatom od R1 ¹to je imao SSZGO, verovatno æe¹ morati da juri¹ ne¹to ventila...

Havarisan


Lazic

Citat: Havarisan poslato 27 Decembar, 2016, 14:07
Izmeri kompresiju
Htedoh da predlo¾im, ali koliko prskam(k'o oblanda) ovih dana, pomislih, jo¹ æe me napu¹iti neko zbog lupetanja... ;D