Glavni meni

Poredjenje vizira i uopsteno o njima

Započeo djavo, 22 Februar, 2011, 10:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

djavo

Citat: IVAN-VIZIRI poslato 21 Februar, 2011, 23:34
Ma nije bas sra..e al zaje..no postaje sigurno.
Ono sto me drzi da ne odustanem je to da firme kao sto je taj Puig a skoro svi znamo da je on dno evropske ponude sto se kvaliteta tice nije ni nece biti jeftiniji od mene :)
Zamisli samo koliko toga oni nastancaju, pa na tu potrosnju materijala koliko im je niska ulazna cena pleksiglasa i to jos iz Kine a ne kao ja Italijanski materijal po maloprodajnoj ceni + carina + prevoz.
Ako jos dodas i to da mozes da kazes majstoru kako zelis da ti izgleda vizir, onda je jasno da je taj Puig preskup. [ludak]
Pa oni moraju biti jeftiniji od Hend-made a eto nisu ... [yahoo]

Puig je bio na popustu 50 a regularna cena je u luisu 80.
Kod nas je taj vizir 9700din, tako da si ti jos jeftiniji i viziri su ti do jaja svi koje sam video ovde.
Sto se tice ovog texta mislim da ne stoji, msm, kina i ostalo..

Lazic

Sve se plasim da veliki proizvodjac uzima plexi van kine... mali off, cak i jebena gvozdjurija za most preko ade je dosla iz kine... imam negde sliku...

UFF

Kinezi platili nemcima da im naprave mostove a mi placamo kinezima da naprave nama [ludak]
Pa da oni to umeju da urade kako treba sami bi sebi uradili  [ludak_sa_puskom]

IVAN-VIZIRI

#3
Potvrdjeno jeste Kina i vec godinu dana a i trenutno u svetu je frka za plexiglas jer jedna od komponenti za liveni plexi (neki "monomer") je deficitaran jer su ga kinezi gurli u proizvodnju LCD i Plazma TV-a jer bolje placaju.  [djavo] [djavo] [djavo]

djavo

Citat: IVAN-VIZIRI poslato 22 Februar, 2011, 19:10
Potvrdjeno jeste Kina i vec godinu dana a i trenutno u svetu je frka za plexiglas jer jedna od komponenti za liveni plexi (neki "monomer") je deficitaran jer su ga kinezi gurli u proizvodnju LCD i Plazma TV-a jer bolje placaju.  [djavo] [djavo] [djavo]

OK, Kina, a zasto ti ne uzmes isti plexi kao i svi?
Imao sam i MRA, verovatno je i on iz Kine.
Moje misljenje je da je bolje uzeti nesto provereno, pa kad sam imao pare za motor imam i za vizir.
Sa  tvojim vizirom bi se plasio da vozim 300, ipak ti ljudi, inzinjeri koji su placeni za to vrse neka ispitivanja pre nego sto udje u proizvodnju.
Tvoji viziri izgledaju fenomenalno ali nisu provereni, za neke sporije motore su odlican izbor ali stvarno je glupo konstatovati da je Puig ili bilo koji drugi vizir koji pravi fabrika i koji se koristi na trkama sranje.
Ja tebi zelim da sto pre razvijes biznis i postanes fabrika pa da svi stavljaju tvoje vizire!

Drugarski pozdrav

Lazic

Nemoj da se ljutis, ali do sada jedini ljudi koji nisu bili zadovoljni aerodinamikom Ivanovih vizira su musterije koji su samoinicijativno modifikovali oblik vizira...  [cheers]

djavo

Citat: Lazic poslato 23 Februar, 2011, 13:34
Nemoj da se ljutis, ali do sada jedini ljudi koji nisu bili zadovoljni aerodinamikom Ivanovih vizira su musterije koji su samoinicijativno modifikovali oblik vizira...  [cheers]

Ja se i ne ljutim ali u mom postu ja nisam ni pomenuo to o cemu ti pises!?

Lazic

izrazio si sumnju da nisu dobri za velike brzine, a Ivan ne da moze da napravi vizir kao fabricki, nego i bolji... A moze i po zelji musterije... Tada obicno ne valja... U pravu si, ja sam se lose odrazio... [cheers] U svakom slucaju, mozes da dobijes kopiju fabrickog vizira, za dosta manje para... [cheers] [cheers]

IVAN-VIZIRI

#8
zamolio sam u predhodnim porukama sledece;
Plizzzzzzzz sva PITANJA samo UZ pratecu SLIKU NA svima poznati MAIL [email protected]

Ne pomaze mi imas sliku na netu , ako ima posalji mi je tako cu biti siguran da gledamo i isti motor !

IVAN-VIZIRI

#9
Ajde da odgovorim na sledece:

OK, Kina, a zasto ti ne uzmes isti plexi kao i svi?
Imao sam i MRA, verovatno je i on iz Kine.
Moje misljenje je da je bolje uzeti nesto provereno, pa kad sam imao pare za motor imam i za vizir.
Sa  tvojim vizirom bi se plasio da vozim 300, ipak ti ljudi, inzinjeri koji su placeni za to vrse neka ispitivanja pre nego sto udje u proizvodnju.
Tvoji viziri izgledaju fenomenalno ali nisu provereni, za neke sporije motore su odlican izbor ali stvarno je glupo konstatovati da je Puig ili bilo koji drugi vizir koji pravi fabrika i koji se koristi na trkama sranje.
Ja tebi zelim da sto pre razvijes biznis i postanes fabrika pa da svi stavljaju tvoje vizire!

pod 1
mislim da se razvodnjava ova tema i tvojim zakljucima u recanicama koje se zavrse pitanjem samo zbunjuju ljudi, mislim pritom na mladje clanove foruma jer oni stariji em sto nemalu vremena da se mlate po netu em sto vec znaju sta su prave tvari
pod 2
Sve potrebe srbije za vizirima nemogu da pokriju jednu porudjbinu plexija iz kine jer ljudi nerade sitne kolicine, bar ne one kolicine za koje bi se isplatio put i tako ti troskovi i ostale preipetije sa uvozom.
pod 3
MRA nije iz kine i pratim dugo njihov napredak iz godine u godinu
-zapoceli su sa velikim entuzijazmom a verovatno i velikim potreba tako velikog trzista kao sto je nemacka i druge evropske zemlje jer su ubrzo pozeli sa izvozom
-prvi viziri (imam primerak ili dva) su cak i za moje pocetke bili smesni i ne kazem to da sebe uzdizem vec to moze da se vidi na propustima u finalnoj obradi i drugim detaljima
-stavljali su nalepnicu MRA i ljudi su to skidali jer koje taj MRA, bolje da nista ne pise.To su i oni primetili i pojavili su se viziri sa utisnutim MRA vrelim zigom. Kada se brend ustalio ponovo se vratila nalepnica jer vise nije bilo bojazni da to nekome smeta. Tu u tom periodu doslo je do promene vlasnika firme jer je neko mislio da je lepo uloziti u kupovinu necega sto je postalo brend. Ovo ne mogu da tvrdim 100% ali su jasne bile promene. Promenuli su sajt, pojavila su se nova lica cak su i slike glavnih menadjera bile postavljene na udarnoj strani sajta ali posto to nije FACEBOOK brzo su te vestacki nasmejane face sklonili. Svidja mi se to sto su ulozili kintu u nove alate i novoizradjeni viziri su postali stvarno odlicni. Radili su i na inovacijama pa pored racing modela sa kojima su poceli (MRA = Motorcycle Racing Accessories) sada imamo i standardne,putne,'naked',vario i dvogrbe trkacke vizire za koje 99% ljudi misle dasu to viziri koji najbolje stite od vetra, a najbolji su u praksi turizmo i vario (onaj sa krilcetom kako mi obicno objasnjavaju musteruje) al samo za neke modele motorcikala.
Na kraju su se pojavili i viziri MRA na kojima to nigde ne pise vec stoji namenski Honda, Yamaha ,...
pod 4
-ne ide zajedno reci "uzmi jeftino iz kine" i "kad sam imao za motor kupicu i skup vizir"
pod 5
-zasto iznosis konstataciju da moji viziri nisu provereni kad za 8 godina koliko ih radim na ovakvim stranicama gde ljudi pisu svoje utiske o istim to ne navode osim par njih koji nisu nikad nisu ni bili kod mene i postali vlasnici vizira moje izrade, a usput pate od toga da imaju samo brend opremu na svom motoru. Ja ne zameram tim ljudima niti teram da kupe moj vizir, svako neka odluci sta zeli. I treba da se razlikujemo i svakom ko zeli napravicu unikat po zelji, cemu unifomisanost. Dobro se secam kad je 90% BG mladezi nosilo Nike 2 kao da nicega drugog nema !?
Ako fabrika uzme za testiranje prosecno gradjenog vozaca i testora aerodinamiku vizira, kako to moze biti bolje od namenski radjenog u mojoj radionici.Pa sednes na motor, napravis krug il dva i onda napravimo reviziju i ispravimo neophodno ?
Vise puta mi se desilo i to da kazem musteriji nemoj sa ovim vizirom preko neke brzine a on mi se hvali kako je vozio duplo brze. I gle cuda nije otpao :)
pod 6
-dali znas koliko njih vozi trke sa mojim vizirima? Za recimo M.Milovanovica sam radio vise puta i vise modela mi je donosio da po njima a uz izmene po njegovoj zelji napravim bolji. Na kraju mu se svideo model GP500 Racing i zamolio svabe da mu ga nabave ali je i on zavrsio u mojoj radionici da uradim drugi po njemu uz izmene.

I da kazem jos da ne zelim da postanem fabrika. Gde ce neki radnici stancati vizire a ja gazdovati (u kafani) :)
Volim ja to svojerucno, namucimse al sam srecan na kraju ! [vatromet]

djavo

Pa da odgovorim,
pod 1,2,3, ti si malo pogresio i ja ne razvodnjavam nista nego sam ironican. I ne pokusavam da zbunim ljude nego ti ne razumes pa pises svasta.
Ovako, to sto ti ne mozes da prodas dovoljno i zaradis za kupovinu plexija iz kine ne znaci da vizir kod tebe moze da kosta isto kao i PRAVI vizir, jer to i nije.
Ti pravis kopije i vizire na metar i to je ok ali nemoj pokusavati da zavaravas ljude sa tom supljom pricom, kina, sranje Puig i Mra..
Inace, ja sam rekao ako imam pare za motor imam i za vizir, ne za skup kako si ti naveo.
Pod 4 procitaj sam sta si napisao i onda procitaj ponovo moju prvu recenicu, valjda ces shvatiti.
Pod 5 Tvoji viziri se isprobavaju kad se kupe a ja to necu, preca mi je glava, ili mozda treba, da ne budemo svi uniformisani.
Inace, nosim Nike 2 i sada.

SSZGO

gledam ove vizire, i verujem da  i za R-a moze da se odradi kako treba samo da bude nesto jaci tj deblji pleksi

ja imam neki vizir iz USA one je cini mi se deblji od ovih za choppere, a puig i mra su jos deblji

tako da ako se uzme malo jaci pleksi i napravi kopija mra ili puig, to bi sve trebalo da radi kao originalni

stim sto koliko ja znam oba vizira se jednako cene i jednako kostaju po svetu


i inace sva roba svuda po svetu dolazi iz kine, sta tu ima lose?
bitno je samo koje je klase proizvod...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

IVAN-VIZIRI

#12
 "Inace, nosim Nike 2 i sada"

Eto nisam bas sve pogresio, a iz svega se i vidi da na stvari gledamo razlicito
samo sto ti to "razlicito" vodis kao lose pa jos i ivanovo...

bitno je druze da imamo istu ljubav MOTORCIKL sad ovako il onako nije bitno za ostale forumase

vidimo se negde u kafani (neutralna teritorija) moze i u Prokinoj, fino mesto zar ne !   :) :) :)

Koliko je moj zanat unosan na ovom trzistu i kolike su potrebe za nebrojenim vizirima vidi se iz toga da nas majstora ima toliko nebrojeno ( jedan jedini )  :(

djavo

Da zavrsimo,
"Inace, nosim Nike 2 i sada" je bila sala, ne vodim zaista nista kao lose, samo iznosim svoje licne stavove..
Ne znam gde je Prokina kafana ali vidimo se u nekoj, ja castim turu!


Lazic

tipicno, posle tri posta, svi se mire... [cheers]

UFF

Ivane koliko ja vidim imas 2 opcije:

1.Ostavis u poslednjoj poruci u ovoj temi velikim obojenim slovima tvoj br mob i email adresu pa temu zakljucamo i onda ne gubis vreme a svi ti salju pitanja na email

2.Stavis link do ove adrese u favorites pa kad proveravas email otvoris i tu stranu (odgovorio im na email ili ovde nema razlike - osim sto kad odgovoris jednom ovde svi procitaju pa nemoras svakom pojedinacno isto na email da pises)

Opcija 2 ti nece oduzeti mnogo vremena a omogucices forumasima da rade ono zasto su ovde i dosli - da pisu i informisu se na forumu - a ti ne moras citati ostale teme ako za njih nemas/nas vremena  :(

Tvoja odluka  [cheers]

djavo

Ovu temu nisam ja otvorio!
Zasto je ova tema ovde?
Zar ne bi trebalo da bude u servisi i radionice?












SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

napomena mod/admin timu ...
mozda ova rasprava treba da se iseche i prebaci u
radionice/servisi .. pa ivan-viziri ... ? ... mozda...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bopk

Kad se vec postavilo pitanje da li ovi viziri mogu da izdrze velike brzine- mislim da je mnogo veca sila vazduha koja deluje na skoro vertikalno postavljenom viziru na nekom enduru pri 150kmh nego na R-u pri daleko vecoj brzini. Ugao pod kojim vizir na R-u sece vazduh je mnogo manji pa mislim da trpi manji otpor vazduha. Jos kad dodamo i to da su  viziri na enduru dosta veci onda je sve jasno.

EDIT: Imam Ivanov vizir i zadovoljan sam skroz. Pre njega sam imao originalni givi pa mogu da uporedim.