Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nano

Znaci em je isto ulje em je kantica ista, majstor rek`o.

Lazic

Ne kapiram ¹ta je lo¹e imati istog plastièara? Ako pogleda¹ celu auto industriju, Jeb'o te, Mercedes stavlja zvezdu na Reno Kangoo, koristi njihov agregat u A i B klasi... :o

Kostić

aj doka¾i, ako nije reko majstor.... :)

Lazic


Kostić

pusti sliku, ako nije reko majstor to nije istina :)

nano

Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 16:33
Ne kapiram ¹ta je lo¹e imati istog plastièara? Ako pogleda¹ celu auto industriju, Jeb'o te, Mercedes stavlja zvezdu na Reno Kangoo, koristi njihov agregat u A i B klasi... :o

Nismo se kanda razumeli, i X type jaguar je ford mondeo sto je jos strasnije.

Radilo se o tome da je ista ambalaza a verovatno isto i ulje ali razlicita je cena. Jer ako ih je toliko boleo vrsnjak da se nisu iscimali za plastiku verovatno nisu ni za ulje, marketing il manjak istog.

Lazic

Do sada sam za kola kupovao i Elf i Total, èini mi se da im je u kit komercu skoro ista cena, za motor samo Elf moto road, direktno od uvoznika. Po specifikaciji pasuje za klepetalo... Zmaj je pominjao da Elf pravi za vi¹e brendova, za Total ne znam ni¹ta osim da ih PSA grupacija gura da ja znam 40-ak godina... Jo¹ je na èepu za ulje æaletovog Pe¾oa 305 iz 1978-me bilo od¹tampano Total... ;D U uputstvu za gejmobil pi¹e Total ili ELf... Kapiram da je isto ulje... :D

viper

A da ja u Suzanu krknem ovo Texaco MOTEX 4T-X 10W-40
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

UFF

Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 15:44
©to sumnja¹ da ga pakuju iz baèvi? I kakve veze ima ako to radi uvoznik u dogovoru sa prizvoðaèem? Mo¾da je ovde ambala¾a jeftinija...
Pitam po¹to mi je dosta ljudi reklo, neæu ulje iz baèvi...

imam drugaricu koja drzi servis i kaze ima jednu neobelezenu bacvu punu novog ulja, nema pojma ni koje je, ni za sta je a nece da rizikuje da ga uvaljuje musterijama pa kaze dodji i uzmi za podmazivanje motorne testere bem li ga za sta god hoces  [rofl]

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 17:26
Do sada sam za kola kupovao i Elf i Total, èini mi se da im je u kit komercu skoro ista cena, za motor samo Elf moto road, direktno od uvoznika. Po specifikaciji pasuje za klepetalo... Zmaj je pominjao da Elf pravi za vi¹e brendova, za Total ne znam ni¹ta osim da ih PSA grupacija gura da ja znam 40-ak godina... Jo¹ je na èepu za ulje æaletovog Pe¾oa 305 iz 1978-me bilo od¹tampano Total... ;D U uputstvu za gejmobil pi¹e Total ili ELf... Kapiram da je isto ulje... :D

Total i Elf pripadaju istoj grupaciji.



I u http://www.profaco.rs/ je ista cena.



mali_zmaj

Kao sto rekoh,zabole me patak da li ga presipaju i pakuju, nisam imao problema,i to je bitno... ,a to sto imaju istog plasticara,e tek to me ne pogadja...Mislim da kod vecih prodavaca auto djelova sad prodaju orginalna ulja,e sad da li se to ulje,kao i sve ostalo pravi npr. losije za trziste istocne Evrope,i pravi se recimo u Bugarskoj,jbg... Mislim navikli smo da nam dolaze losiji proizvodi!! Mozda i grijesim jbg...
jin-jang

Lazic

Citat: UFF poslato 05 Mart, 2017, 17:58
Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 15:44
©to sumnja¹ da ga pakuju iz baèvi? I kakve veze ima ako to radi uvoznik u dogovoru sa prizvoðaèem? Mo¾da je ovde ambala¾a jeftinija...
Pitam po¹to mi je dosta ljudi reklo, neæu ulje iz baèvi...

imam drugaricu koja drzi servis i kaze ima jednu neobelezenu bacvu punu novog ulja, nema pojma ni koje je, ni za sta je a nece da rizikuje da ga uvaljuje musterijama pa kaze dodji i uzmi za podmazivanje motorne testere bem li ga za sta god hoces  [rofl]
To je veæ realan problem ako neko prepakuje... Mada cenim da bi neka laboratorija mogla da otkrije kakrakteristike... Inaèe dosta majstora koje znam i kupuju ulje na burad, od uvoznika, lepo obele¾ena...

Gavrolini

Citat: UFF poslato 05 Mart, 2017, 17:58
Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 15:44
©to sumnja¹ da ga pakuju iz baèvi? I kakve veze ima ako to radi uvoznik u dogovoru sa prizvoðaèem? Mo¾da je ovde ambala¾a jeftinija...
Pitam po¹to mi je dosta ljudi reklo, neæu ulje iz baèvi...

imam drugaricu koja drzi servis i kaze ima jednu neobelezenu bacvu punu novog ulja, nema pojma ni koje je, ni za sta je a nece da rizikuje da ga uvaljuje musterijama pa kaze dodji i uzmi za podmazivanje motorne testere bem li ga za sta god hoces  [rofl]
Ma podalji lazica on prepozna odma sta je falsh. A ako protrlja izmedju palca i srednjeg onda i proizvodjaca
moze da odredi.

UFF

 [rofl]

nadjite mi bolje nekog da to upakuje u brend full sintetiku pa da prodamo to i zaradimo nesto

viper

Eto ideje i od para osnujemo MK Moto Manijaci i napravimo klupski lokal  8)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

@Gavrolini:
Jebiga, imao si 6 godina kad su uveli sankcije, tad bi video ¹ta su fal¹ ulja... :o ;D To bre smrdi, boja mu je katastrofa, neka su bila retka k'o voda skoro... Tad su motori izumirali svakodnevno... :D
Veruj mi da ti ne treba nikakva laboratorija da otkrije¹... E sad ako na ambala¾i pi¹e full sint 0w30, a unutra mineralno 15w40(koje nije fal¹), veæina agregata ne bi crkla od toga, ali da je dobro nije... Pogotovo ¹to bi "sintetiku" debelo platio a dobio ulje od 200 dinara litar...

E da, tad pre 25 godina smo ih zvali preraðevine... Bilo je filtriranih starih ulja, me¹avina svega i svaèega, aditiva koji se odvoje od ulja pa ostanu na dnu kantice kad sipa¹, kao gel... Pa ti pojede litar na 200-300km... :o

DebeliZmaj

Citat: viper poslato 06 Mart, 2017, 09:28
Eto ideje i od para osnujemo MK Moto Manijaci i napravimo klupski lokal  8)

ne
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

#437
Pitanje za manijake dali sa moje vilju¹ke mogu da prebacim èepove za pode¹avanje tvrdoæe na ovu vilju¹ku iz oglasa, hteo bih da zamenim vilju¹ku.
https://www.kupujemprodajem.com/Prednja-viljuska-Suzuki-SV-650-s-43469327-oglas.htm?filter_id=110419535
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

rboban

Cipove?

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)