Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Ovo si lijepo rekao ;D

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 04 Mart, 2017, 18:38
Dok sam vozio lagunu, odvezem je na servis kod poznanika u bas renaultov servis. Ja ga pitam jel  sipa elf? On kaze da moze da sipa to djubre ako odem sam u radnju i donesem jer ga on ne sipa nikom.  Kaze da elf kod nas je falsh kod glavnog distributera i da je bolje sipati crnu modricu. Sipao mi je neki texiko ili tako nesto americko.....auto ga na 10.000 nije potrosio ni gram.
Taj sere za medalju. 20 i kusur godina znam da prepoznam fal¹ ulje, jo¹ od vremena sankcija jer je tada skoro sve bilo fal¹... Elf nije fal¹ ni kod uvoznika niti sam naleteo kod bilo kog trgovca. A i nema nikakve logike, za¹to bi neko fal¹irao najjeftinije ulje, valjda æe najskuplje... Druga stvar, koristim ga na kolima 15 godina, auto koji je pre¹ao tada skoro 400.000 km i koji nije ni malo ma¾en, tro¹io ga je izmeðu zamena na 20.000, manje od litar i staro ulje je jedva moglo da se razlikuje od novog. To priznajem da ima vi¹e veze sa vo¾njom na plin nego sa samim uljem. Kle ga ne tro¹i ni gram, gejmobil skoro ni¹ta, manje od litar na 15.000, a pre¹ao je 220.000 i gumice ventila mu nisu slavne..

Lazic

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Mart, 2017, 07:25
Taj majstor sam ja,  i sve je stegnuto nego je moguæe da se odpustilo.
Citat: Ho¹tapler poslato 05 Mart, 2017, 02:44
A ja ti kazem da nema trika da ja to nisam stegao...
Moze da bude samo da se otpustilo.

@Mi¹ko kolo:
Jel' bi se ovo moglo nazvati bipolarnim poremeæajem...? ;D ;D ;D

Boban_m

Ovde svi mijenjaju ulje na 5000 milja (8000km). Sad, koliko je to plod mocnog marketinga a koliko uopste ne losa stvar kad ceo taj servis kosta bas malo, ne bih dalje. Stvar je da neka ulja motor jede vise nego neka druga. Moj auto je trosio pola litra do zamjene, doduse i dihtung kartera je slinio od kako sam kupio, ali sad koristim Castrol Magnatec 5w30 i ne trosi nista. Mislim mozda senzor ne ocitava manje razlike nivoa. A mozda se i dihtung sam zakrpio ;D

Lazic

Mo¾da su ga dotegli pri zameni? A mo¾da ga je i neki talog zapu¹io...? Tvoj auto sa tim uljem bi trebalo da ima servisni interval na 30.000... 20 najmanje... E i pusti me amera i vozaèke kulture, seti se svih parkinga kad smo onomad gledali na google earth, svuda po dve bare, to nigde na svetu nisam video, ima li ikog da mu ne curi ulje? ;D

Boban_m

Moras da razumijes da je ovde frekvencija saobracaja mnogo veca. Preko 1 parking mjesta mozda i 50 vozila dnevno. Ne vjerujem da je na slicnom mjestu drugacije igdje.

Lazic

O da, jeste... :D Ba¹ sam kao ludak gledao parkinge po svetu, najgori ste... ;D I tebi je ¾valavio karter, boleo te andrak... :D

Boban_m

Veliki motori, veliki karteri, mnogo ulja...

Kostić

#409
Citat: Laziæ poslato 05 Mart, 2017, 02:56
Citat: Gavrolini poslato 04 Mart, 2017, 18:38
Dok sam vozio lagunu, odvezem je na servis kod poznanika u bas renaultov servis. Ja ga pitam jel  sipa elf? On kaze da moze da sipa to djubre ako odem sam u radnju i donesem jer ga on ne sipa nikom.  Kaze da elf kod nas je falsh kod glavnog distributera i da je bolje sipati crnu modricu. Sipao mi je neki texiko ili tako nesto americko.....auto ga na 10.000 nije potrosio ni gram.
Taj sere za medalju. 20 i kusur godina znam da prepoznam fal¹ ulje, jo¹ od vremena sankcija jer je tada skoro sve bilo fal¹... Elf nije fal¹ ni kod uvoznika niti sam naleteo kod bilo kog trgovca. A i nema nikakve logike, za¹to bi neko fal¹irao najjeftinije ulje, valjda æe najskuplje... Druga stvar, koristim ga na kolima 15 godina, auto koji je pre¹ao tada skoro 400.000 km i koji nije ni malo ma¾en, tro¹io ga je izmeðu zamena na 20.000, manje od litar i staro ulje je jedva moglo da se razlikuje od novog. To priznajem da ima vi¹e veze sa vo¾njom na plin nego sa samim uljem. Kle ga ne tro¹i ni gram, gejmobil skoro ni¹ta, manje od litar na 15.000, a pre¹ao je 220.000 i gumice ventila mu nisu slavne..

ne da sere nego ujeda.... svaki majstor preporuèuje ono u èemu ima tal sa prodavcem, a sere na ono na èemu nema zaradu plus. to je onaj dinar koji se ne vidi u d¾epu : )

Kostić

ja sam vozio audi 80 kockicu iz 82ge. taj auto je pre¹ao preko ¹esto iljada u na¹em vlasni¹tvo, prvo ga je vozio burazer. benzin 1.6. kod mene je pre¹ao 218 000. motor kao i svaki drugi motor koji se vrti ko i svaki drugi motor. taj auto je vo¾en na minerelnu optimu, one crne ambala¾e, poznate onima koji su ¾iveli u doba, kada istorije nije postojala..., pa ne znaju da sve ovo moderno danas, ustvari treba samo da im glupima izvadi pare iz d¾epa i da se fale kako voze skupa ulja. ima jedan lik, koji vozi motor na to optima mineralno ulje i dan danas. ja sam svaku zamenu i sve delove kupovao u vag autu u vodovodskoj. nikad nisam imao reklamacije. ljudi koji mnogo mudruju oko toga, ¹ta je dobro, ¹ta je bolje, ¹ta ne valja, ¹ta da sipa, ¹ta da radi, dal da se kuræi kastolom il da sipa sirotinjsko, dal ovo dal ono - su proste budale. i hipohondri. i natezaèi kurca, hejteri, mudraci, izmislioci tople vode, etc.... moderna bolest.

mali_zmaj

Ja u zadnjih par auta sipao  elf....,nikad nikakvih sranja..,kod nas ga ima bas dosta..,e sad jedina stvar na koju sumnjam da im dolazi u bacvama i da ga pakuju ovdje...,al ga pakuju za sve pare....  U motor zadnji put Castrol,malo je poskup,al sam nasao orginal...,i bolji je puno od Castrola koji sam sipao prije jedno osam godina u Klepetalo....
jin-jang

Lazic

©to sumnja¹ da ga pakuju iz baèvi? I kakve veze ima ako to radi uvoznik u dogovoru sa prizvoðaèem? Mo¾da je ovde ambala¾a jeftinija...
Pitam po¹to mi je dosta ljudi reklo, neæu ulje iz baèvi...

nano

Citat: kosta66 poslato 05 Mart, 2017, 07:53
su proste budale. i hipohondri. i natezaèi kurca, hejteri, mudraci, izmislioci tople vode, etc.... moderna bolest.

[rofl]

A ovi sto prodaju idu to te mere bezobrazluka da su cak i pakovanja ista. Al "bolesnici" ne bi skontal da stavis jedno pored drugog.  




mali_zmaj

Nacuo..,a znas kako vele..,gdje ima dima ima i vatre,mada ko zna,u sustini nisam imao problema sa uljem!!
jin-jang

Lazic

I dalje ne vidim problem ¹to dve francuske firme imaju istog plastièara za ambala¾u... Moj majstor kome verujem da bolje od mene ume da prepozna fal¹ ulje ka¾e da je Total ok... Za Elf znam i ja da jeste...

Kostić

dal sad da se nasmejem? mislim, ako je ista ambala¾a, nije ista nalepnica... ambala¾u pravi plastièar, a kupuje onaj kome treba...

mali zmaje, ja sam naèuo da na marsu ima vode, al je nisam pio, pa ne znam dal da verujem ili ne :)

Lazic

#417
Meni se vi¹e sviða boja kantice od Elf-a... ;D

Kostić


Lazic

Ali ba¹ do jaja nijansa... ;D