Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

izvini laziæu, neæu vi¹e :-*

Lazic


BOKYBOY

Citat: kosta66 poslato 03 Mart, 2017, 23:01
jel opet silujem? e do kurca. odo da æutim opet jedno mesec dana. jesi bio juèe dole, ka¾e mrle bila neka tuèa

...au Kosticu...ebo si mu kevu...  [rofl]

Bio ja sinoc, ma kakva tuca, dvojica pijanih se gurkali malo...MC Srbi vs MC Singidunum [doh]

Nisam probao Eneos jer nisam hteo punu sintetiku u svoj motor, ostala mi je zelja da probam Silkolene ali nisam uspeo, Djunta nije imao taj Comp 4 trenutno na lageru a meni bilo frka za zamenu...probacu ga na sledecem menjanju, ako da Bog bice bar tri servisa ove sezone...

Kostić

jebiga, tako se poèinje. sutra æe da se potuku trojca pa èetvorica.... znaèi bife je prso. do kurca...

Poljanac92

Citat: Biker-Boy poslato 03 Mart, 2017, 22:05
Moj CBR ne vari bas najbolje taj IPONE, ali zato FUCHS Silkolene comp 4 10w40 mu lepo legao, menjac se lepse salta

Ja koristim ipone 15w50 , jer sta znam, to je sipao Ljupche92 dok je bila honda kod njega i ja nastavio :D  sad mzd bude menjac malo tvrdji za nijansu, nisam bas nesto primetio drasticno. Video sam da je preporuceno ulje za f3 silkolene, tako da cu za sledece menjanje da probam to najverovatnije :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

FANTOM

    Ja vozim Eneos u Suzani Ja zadovoljan ... Inace to cena itd nema veze s vezom. Drugar dobio po nabavnoj ceni Motul 5100 ispalo ispod crvene po litri . Bardal sam vozio u Hondi i bio sam zadovoljan .  Sve u svemu da ne znam sta cu sa parama sipao bi najskuplje ovako radim servis na 5 hiljada i nema zime . Bitna je gradacija sve ostalo ionako svi kupuju jednog proizvodjaca pa posle dodaju svoje aditive i lepe imena i etikete.  A narod se raspravlja bolje ovo bolje ono . A ustvari znaces sta je bolje kad predjes lupam 100 000 km ili i vise pa kad krene da crkava nesto u agregatu ... A do tad svi se slatko vozimo i mi na Eneos i ovi na Motul 7100 burzuji  [cheers]

Lazic

Neki i na Elf od 0.55 crvenih za litar... :D

Kostić

#387
sipo sam i ja ELF za auto u vrbasu. nije bilo ulja za motocikle a elf bio jeftin. vozio sam ga ladno i bezobrazno neko vreme i nije mi crko motor. ko¹talo 400 din litar, ja koficu od 4 l pa mi i ostalo, sa tim podmazivo lanac.

bajdvej, onaj ko motor vozi samo kad je sunce i sezona, ne mo¾e da zna kako se koje ulje pona¹a u ostalim vremenskim uslovima. onaj ko ga vozi u svim vremenskim uslovima mo¾e da zna koje mu je ulje dobro a koje ne. onaj ko se svaki dan vozi trista metara na minus 14 æe svakako da primeti razlike izmeðu ulja. onaj ko se vozi samo od 5 c do 45 c primetiæe ðoku. motul i bardal leti ne prave kaèamak, al na minusu prave. i taj motul je jedno takvo govno od ulja, da veæe govno nisam sipo u motor. celu zimu nisam mogo da vidim nivo ulja jer je zaledila emulzija. bardal isto. a eneos se na minusu lepo brèko u èpijunku ko na plus tries. eneos ni jednom nije bio gust ko kaèamak na minusu pa kad ga upalim treba da brojim brojanicu oæel malo da se ugreje i omek¹a. motul i bardal su na minusu gusti ko govno. eneos kad ispravim motor odma ga vidim na nivou. motul i bardal èekam po sata da se navzne pa da se slije u ravan.

motul i bardal su jednostavo, govno ulje za moje potrebe

Hohštapler

Citat: viper poslato 03 Mart, 2017, 17:29
Primetio sam da se airbox filtera vazduha klima i vi¹e nego ¹to treba, skinem danas ima ¹ta i da vidim, neki "majstor" je pri vraæanju zategao samo ¹elnu na drugom karburatoru dok na prvom nije,

Taj majstor sam ja,  i sve je stegnuto nego je moguæe da se odpustilo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Sada je stegnuto, nije bilo, nemam razloga da izmi¹ljam niti da la¾em.
Uzgred i ja de razmi¹ljam da u Alfu sipam ELF.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Kostić

#390
razlika izmeðu elfa i selenije je u tome da, d¾abar valja alfu i seleniju, francuz pe¾o i elf. ¹to bi d¾abar reko samo selenija, pa da on uzne pare.elf ulje je sasvim ok, a ko¹ta manje para. i ja sam ga sipao u moju alfu, ni¹ta joj nije falilo. osim ako d¾abarsko gvojze i francusko gvojze nisu od istog gvojza. kod bore u gara¾u dolazi neka njegova stara mu¹terija sa alfom. uvek sipa elf pri svakoj zameni, ene ga vozi i dan danas.... jedna dobra stvar kod alfe je da set sveæica ko¹ta 18 000 dinara. èoek menjao, dodu¹e ima para pa mu je sve jedno, al ko je tanak, mo¾e da se zagrcne u prodavnici....

DebeliZmaj

mozda nije samo do
ulja nego i do aditiva
unutra...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

majstore, ima tu istine. francuska i italija nisu u istom podnevlju. kod jednih je cele godine leto a kod drugih sibir... :)

DebeliZmaj

elf ima svoju rafineriju i radi i primarnu baznu izradu ulja i uljnih masa ... koje posle drugi kupuju i prave ulja ili za njih to radi elf ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Ja u auto motul 2100

viper

Gledao danas u Suzuki u Novom Sadu Silkolone 10w40 fullsint 1300dinara  ::)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

Dok sam vozio lagunu, odvezem je na servis kod poznanika u bas renaultov servis. Ja ga pitam jel  sipa elf? On kaze da moze da sipa to djubre ako odem sam u radnju i donesem jer ga on ne sipa nikom.  Kaze da elf kod nas je falsh kod glavnog distributera i da je bolje sipati crnu modricu. Sipao mi je neki texiko ili tako nesto americko.....auto ga na 10.000 nije potrosio ni gram.

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

E bas to sa petokrakom :)

Hohštapler

A ja ti kazem da nema trika da ja to nisam stegao...
Moze da bude samo da se otpustilo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.