Glavni meni

r1200c

Započeo Boban_m, 11 Maj, 2016, 20:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

idanijel

 [thumb_up] Dobra boja i bmw

Boban_m

Hvala momci, boja je burgundi crvena,  malo je drugacija uzivo. Zadnja guma je nova, toga se sjecam kad sam navlacio ceradu, a prednju nesto i nisam zagledao ali je u najmanju ruku dobra. Kaze da je zamijenio disk plocice I sva 3 ulja, ali ni to nisam stigao da pogledam. Sudeci po njegovim godinama, oko 60, koliko je pedantan oko dokumentacije, tome da mi je dao oba kljuca + servisni, stanju fabrickog alata i generalnom stanju motora moguce je da ne laze. Pratila ga zena Porseom sa zapadne obale Floride da bi ga vratila nazad. Koliko sam mu ubio cijenu mislio sam da je neki klosar kad je pristao jos da mi doveze motor. Bacicu jos neku sliku kad se vratim.


Zeljkamp

Sada imas dva propelera. Neka je sa srecom.
TwinZ Auto & Moto

PECA BMW

Masala ! Nek je sa srecom i javi utiske , kako sta ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

joka

 U zdravlju ga vozio, i navozao se! Za boju ne brini, vidi¹ da je i crvena postala mu¹ka boja.   [cheers]

misa-pei

Cestitam!!! Motor je motor samo ako je crven.
Država je najveći neprijatelj naroda

Boban_m

Hvala drustvo. Sto se tice auta, sumnjam da cu mijenjati brend. Nisam planirao da se usektasim i sa motorom, ali za ono za sta mi motor treba nema mnogo boljih opcija ili ih ja ne znam. When in Rome do as the Romans do. Mora biti razlog zasto su 80% motora ovde kruzeri. Kad je vec tako necemo motore od 400 kila, necemo Harley i onda spadne knjiga na nekoliko slova. Honda me neocekivano razocarala sa upravljivoscu i eto nas na BMWu. Prvi utisak je da je ogroman i visi je od klasicnih kruzera.

R1200C se vozi kao i svaki drugi BMWov bokser samo je maskiran u copera. Vozio sam ga samo krug oko bloka kad ga je lik isporucio i posle ga prebacio kuci. Dakle 500m i 4 skretanja dalje i vec sam ga vozio kao da se znamo dugo, obarajuci ga do cilindara cini mi se. Potpuno opusteno, kao enduro. E sad, koliko je to dobro obzirom da sam trazio nesto da me smiri tek cemo da vidimo.

Ona boja slonovace mi se vise dopada, ali sam vec otanjio sa zivcima jureci motor, a nisam mogao da propustim dobar deal koji sam ispregovarao.

Motor je veliki BMWov bokser od 1200cc na tabletama za smirenje jer razvija oko 62 KS. Kome je to malo moze da stavi TBS i bregaste od drugih modela R serije, i oni koji su to radili kazu da tad ima oko 100 konja. Mene licno to ne interesuje jer je suprotno od ideje zbog koje sam ga I kupio.

Glumim sam sebi kul lika, kao nije mi nista ovim povodom, a u stvari sam toliko uzbudjen da sam isto vece kad sam ga dovezao dva puta grijesio pri porudzbini cerade na eBay. Tako cu sad dobiti jednu koja nije waterproof i drugu koja jeste ali je mala.

Kasnije popodne krecem kuci, i sutra odmah u tags office da prevedem i registrujem motor,  pa onda osiguranje online. A moram i polagati za motor jer ne priznaju nasu vozacku. To zadovoljstvo kosta $250 I mora se odvojiti 2 dana za ucionicu, voznju i test.

Suma sumarum ovo je motor koji ove godine postaje punoljetan, ali kao i svaki BMW, cak i u USA, drzi cijenu. Ovi modeli i GS cak i vise od drugih.  Boljka sa hromom na felnama nije zaobisla ni ovaj primjerak ali ko ga sisa. Ko hoce ovaj model, to je metak koji mora da zagrize.

Lazic

Uvek sam voleo ovu boju... ;D


edit:
Samo èekam kad æe¹ da ka¾e¹, nije dosta 62 konja... ;D

UFF

tamo je i bolje da nema vise jer ce da najebe ako ih upotrebi


PECA BMW

Si probao noge gore na cilindar ?  vidim stoji mu i kopcanje za tank torbu  ..

Nego slikaj mi onu nalepnicu na menjacu kad budes stigo ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Vazi, slikacu sutra. Mislis na stitnike cilindra? Nisam se ni vozao nesto, samo danas otisao po zenu. Moram se strpiti dok ne polozim.

PECA BMW

da na te stitnike gore se drze noge , skroz spustis da ti list dodje na cilindar ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Jebem ih u zakone ba¹... Oseæam da vozi¹ motore 20+ godina... :D

Boban_m

Sam si trazio. Dakle, during the war...

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/uncle%20albert_zpsiel0yman.jpg

29 godina od kako sam kupio prvi motor...jbt. Tomos 15 bez cilindra, klipa i karburatora. Posto su se roditelji oglusili o moju zelju, a buduci da sam vazda bio na svoju ruku, nakon par mjeseci preskakanja dorucka u skoli i stekanja para dovezem svoju zelenu azdaju. Azdaja u mojoj glavi, nema veze sto ne ide. Kaze tata ovo ide s mosta u Drinu. Vazi tata, ali ja je drzim dok pada. I posto sam znao da ce biti po mom, a znao je i on, ubrzo se angazovao da je sredimo. Vozacka je dosla mnogo kasnije, tek 1996 nakon sto mi je ratni saborac a tad vec policajac napisao kaznu. Mase da stanem, ja mislio hoce da se ispricamo a on tras kaznu. Do tad sam se najopustenije vozio i po Srbiji, vise puta prelazio i zloglasni prelaz Bajina Basta-Skelani i niko nije pravio pitanje. I tad sam popizdio i polozio.

Ovde se nije zajebavati s tim, neke ludacke kazne od 2 mjeseca u zatvoru, $500 i criminal record koji te kasnije prati ko zla kob penalima kod osiguranja. Ali morao sam juce da ga provozam, skoknuo po zenu na posao. Vozim Ocean Drive-om (to je put sa 2-3 trake u jednom smjeru na ostrvu dugackom dvadesetak milja a sirokom do 300m na kom su najskuplje nekretnine), neki likovi se ukljucuju iz kafica na Harlijima, gledaju i mahnuse bajkerski pozdrav. A meni dobro, opet na motoru...

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/ocean%20drive_zpsf3jlwgxk.jpg


Lazic

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 15 Maj, 2016, 10:23


:-* [srce] [ljubav] :-[ [andjeo]


DebeliZmaj

boja je sjajna ... tako retro
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Takav jedan je èesto parkiran u M. Rakiæa kod moje majke...

Boban_m

Vjerovatno onaj sto ga je Djunta radio. Evo kako zvuci ovaj traktor ;D

! No longer available