Glavni meni

Suzuki GSXR 600 K1

Započeo bojanh66, 29 April, 2016, 15:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bojanh66

Na prodaju Suzuki GSXR 600 K1,redovno odrzavan,normalno vozen,trenutno bez ulaganja.
Presao 36000km,registrovan do 31 avgusta 2016,vlasnik.
Promenjeno:
-ulje i uljni filter na 33500
-lanac i lancanici DID na oko 31000
-vazdusni filter na oko 30000
-nov gel akumulator na 34000,ima garanciju,kupljen je februara 2016
-michelin pilot road 3 gume stavljene pre 100km,dobra sara,dot 2012 godiste
-ulje u prednjoj kocnici

Motor zdrav i prav,ne dimi,ne trosi ulje,menjac precizan,sve brzine ispravne,kvacilo ispravno,sva instalacija ispravna.
Sve plastike na svom mestu i citave su.
Ima po koju ogrebotinu tu i tamo.
Sve u svemu,dobar i zdrav motor.
Uz motor dajem fabricki auspuh i poklopac sedista, a imam negde i stare lancanike koji su kao novi,ako nekome treba.

Ako ima zainteresovanih,posaljite poruku na forumu ili sms/poziv (bolje sms,ne mogu se uvek javiti).
Motor se moze probati (uz depozit) i pogledati svaki dan u Sidu.

Kod mene je ovaj motor 7000km,kupio sam ga 1 maja 2015 (pre tacno godinu) i prodajem ga zbog kupovine 750 k1-k3.

Pocetna cena 2800 evra,uz dogovor sa pravim kupcem,pa gde se nadjemo.


























bojanh66


Gavrolini

Spustices ti to jos debelo ako mislis da prodas.

bojanh66


bojanh66

Promenjeno ulje i filter na 38000km,tj danas,sledeca zamena na 43000km.

Sledece nedelje ga teram kod Sase MCM u Temerin na veliki pregled/servis,provera ventila,pumpe goriva i filtera goriva,kompresije,provera smese i snage na Dyno masini,TPS senzor kalibracija,ulje u viljusci,provera kocionog sistema i ogibljenja i jos dosta sitnica.

Cena motora ce biti uvecana za cenu servisa.


Bishke

Izvini druze, ali ako tako razmisljas, uracunaj svaku zamenu ulja, filter, migavac ili sta god u cenu.

Besmisleno je da racunas veliki servis koji radis zbog sebe i stanja motora u ceni ako ga prodajes.

Mozes samo da trazis nesto vecu cenu od prosecne za taj model, jer je uradjen veliki servis pa ljudi da budu sigurni.
You should do one thing every day that scares you

bojanh66

#6
Vidi,necu racunati svaku sitnicu u cenu,ali na velikom servisu ce ga majstor pretresti celog i ustelovati sta god bude trebalo i kontam da ce kostati bar 200-300 evra i tad ce cena motora otici na 2700-2800evra sto je realno za motor barem po mom misljenju.

Motor sredjujem za sebe jer vidim da ozbiljnih kupaca nema,ali motor je ujedno i dalje na prodaju.

Bice u tip top stanju kad izadje iz Saletove radionice i ko bude hteo odlican 600ccm,neka se javi.

Uostalom kome je preskupo,oglasi su prepuni K1-K3 600cm gixera u "odlicnom" stanju,pa neka izvoli.

Prodaja mi nije uopste hitna,barem znam sta vozim,jedino zasto ga prodajem je sto hocu isti ovakav,ali jaci,ali s obzirom da nema dobrog 750ccm u oglasima,zato i ne zurim s prodajom.

Kad budem zurio,cena ce biti 2000 eura ili jeftinije,a do tada,cena je takva kakva je.

Sta drugo da kazem,to je to.

Biker-Boy

Imenjace, prelepa je masina, pogotovo ta kolor sema  [thumb_up] a cena ce vec doci na svoje kad dodje pravi kupac u pravo vreme  :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bojanh66

Da,elf po drugi put,ne vidim sta to fali elfu,pogotovo sto se motor ne voza u visokim obrtajima preko 10k rpm?
A i poprilican broj ljudi koristi elf.
Verovatno ona logika,jeftino = krs,skupo = dobro.

Tog elfa prethodnih 5000km nije potrosio ni kapi,kvacilo ni jednom nije proklizalo,a menjac i dalje veoma precizan.

A sto se tice cene,ona nije fixna i s ozbiljnim kupcem koji dodje da pogleda,poslusa i proba motor je moguc dogovor.

Hohštapler

Zato i pitam, zbog iskustva, jer sam poprilièno skeptièan prema tom ulju a bez ikakvih objektivnih razloga, veæ ono balkansko - a ¹to je tako jeftino...?
Drago mi je da si zadovoljan.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bojanh66

A onda sam pogresno razumeo tvoj post,mislio sam da je neka prozivka u vezi Elf-a ili tako nesto :D

Eto kazem ti,prethodnih 5000km sam presao sa Elfom i nikakav problem nisam imao ni sa potrosnjom,ni menjacem i naravno sipao sam ga opet jer sam zadovoljan tim uljem i radom motora.

Pre kupovine sam se dobro raspitao oko Elf-a jer necu da sipam kojekakve zejtine i ostala sranja,pa da me kasnije ta greska skupo kosta,a Elf je daleko od loseg...ljudi verovatno misle ako je jeftino,da to ne valja uopste.

Bitnije je redovno menjati na svakih 4500-5000km i proveravati da ga dovoljno ima.

Ako te nesto vise zanima oko ovog ulja,evo ima tema na forumu:
http://www.motomanijaci.com/index.php?topic=5619.0

DebeliZmaj

elf odlichno ulje ....
lichno samo pojeo govno
``ovoliko`` sto sam probao
motul .. planiram to izbacim i
vratim se na elf ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kosta87

http://www.polovniautomobili.com/motori/8251380/suzuki-gsxr-600

Ovaj je otisao pre 15 dana za 2600. To je moj stari motor, a ja sam ga prosle godine prodao ortaku za 2350. Bio je u izuzetnom stanju, jedino farbana desna plastika i maska, ali nista strasno jer su zadrzane original nalepnice, nije lomljen nego je kliznuo, uradjen mu je bio servis pre mesec dana i stavljene nove gume, sve ostalo veomama dobro... Prvi lik koji je dosao da ga gleda ga je i uzeo... Ali je motor bio za svaku preporuku...

bojanh66

Pa eto,znaci cena im se vrti oko 2500-2600,mozda koji evric vise u zavisnosti od stanja i potrosnog materijala,samo treba sacekati pravog kupca.

Gavrolini

Ma vredi to i 3500e lagano. Sta je za jedan R 15 godina, to je ko novo. Tek malu maturu imao. A i to sto za iste pare moze da se uzme k4-5 je ne bitno...i ako nemaju veze jedan sa drugim. Cena za ovaj motor od 2500e je realna isto koliko i 1800-2000 za srada.

Kosta87

#16
Citat: Gavrolini poslato 09 Jun, 2016, 13:14
Ma vredi to i 3500e lagano. Sta je za jedan R 15 godina, to je ko novo. Tek malu maturu imao. A i to sto za iste pare moze da se uzme k4-5 je ne bitno...i ako nemaju veze jedan sa drugim. Cena za ovaj motor od 2500e je realna isto koliko i 1800-2000 za srada.

Nisam dao - ali moram ti reci da su ti k4-5 o kojima pricas za te pare lesine, i ne samo za te nego i za vece... od trenutka prodaje smo obisli 15 motora sa oglasa do od 3500 pa do 4500 e, i ni jedan nije bio u stanju kakav je bio taj k2 koji je toliko stariji... tako da to nema pravila... ustvari na k2 nije bilo zamerke, a decko koji ga je kupio je rekao da je umalo izgubio nadu da se nesto moze pojaviti prvi je dosao, i odma ga uzeo bez razmisljanja. nije samo poenta gledati godiste... ja za leseve koje smo gledali ne bih dao ni upola koliko se cene, ustvari takav motor sebi nikada ne bih ni kupio... jer mi vise vredi dobar ocuvan, pazen, mazen i servisiran k2 nego neki mladji motori koji su bili bez ljubavi...

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,18713.0


Usput ako neko ima, zna, kupuje se motor do 4500eura. 2004+ Mora biti u odlicnom stanju... Prednost  Suzuki gsxr 750-1000, honda cbr 1000rr, ali mogu i 600 a i drugi japanci.

Kostić

dal je realno da sam ja na¹em foruma¹u prodao k4 750 le¹inu.... za 2700. ovo ¹to gavra ka¾e jeste prosta istina. a ko ¹ta kupi, kupio je. ja sam kupio kavu umesto srada, jer su od zlata napravljeni pa se tako i tra¾i za njih, amoj sam prodao ispravan za 570 e i dve crvene... pa da je ne znam kakva le¹ina 570e... sme¹no je i to da neko oæe da proda 600 cc pa da za iste pare a i manje kupi 750 ili banku... a tvrdi ovo ili ono. sme¹no je to. i te k4 le¹ine, zbog njih sam i ostavio ovaj komentar. mada je bilo par k4 od 2900 do 3300 po oglasima i te¹ko da su le¹ine. no svako ima svoju cenu.

DebeliZmaj

pazi vidi krava je odlicna ... ja sam
se razmishljao uzmem istu :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

#19
kava uop¹te nije lo¹ izbor. posle tri giksera sam svatio da isto dobijem za mnogo manje para. da sam od para, za koje sam prodao k4, kupio k1 2 3, jo¹ bi morao da dodajem : ) a k123 i k4 su svakako dva sveta. k4 i k5 su potpuno drugaèiji, napredniji, bolji. ako bi opet kupovao giksera, k4 ili k5. nikad 123 upravo zbog zlata koje poseduju u sebi : )

plus, svako ima prièu za svoje, te farbano a nije padano, te nikad pao, al vareno tamo negde odakle je do¹o, te malo je klizao ni¹ta stra¹no, te ovo te ono. i najaèi trip nazivanja le¹inama je kad se potro¹ni materijali gledaju kao le¹ine, ono a-ha! nema ploèice, nije menjo ulje, farban je! lanac i lanèanici - le¹ina!. m,da..

i curi mu levi semering na vilama- le¹!

æelave mu gume - le¹!

pa motor koji se vozi je le¹. oni u salonu nisu le¹evi. ode¹ u radnju, kupi¹ nov i nije le¹. sve ostalo jeste.