Glavni meni

Profaco [ motorna ulja ELF ]

Započeo DebeliZmaj, 03 Oktobar, 2011, 12:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ime firme: PROFACO
asortiman: MOTORNA ULJA -> ELF <-
lokacija: YUBC trzni centar, sa ``zadnje strane``, bok blize kineskoj ambasadi, II sprat, 2 vrata levo ... magarac sam pa nisam lepo video na slici na sajtu :)
sajt: http://www.profaco.rs/

lichni utisak:
Od manijaka paja021 dobih link ka sajtu firme, videh imaju ulje zanimljivo pa odluchih da pozovem.
Ocekivao sam da ce me u stilu nekih kompanija odjebu tipa ne znam ni sta trazim, al kad ono prijatno iznenadjenje.
Gospodja koja se javila je bila mega ljubazna, mega se razume u svoj posao, znachi ne ono samo sta ima nego i kakvo je ulje
chemu sluzi, sastav, viskozitet, ochigledno se zena razume ulja. Objasnio sam sta vozim, kakva kangrba, i koje su one oznake
st, sg itd ... Lepo mi je objasnila da su promenjene te oznake da je to sad drugo, da imaju to ulje itd.
A tek cena iznenadjenje: 372 DINARA ... ZNACHI TRISTA SEDAMDESET DVA DINARA !?:) wtf ... stvarno za motor,
i stvarno ELF :))) ... i to iz francuske :) ...
Ljudi prodaju ulja, samo ulja i iskljucivo ulja. Ima sve i svashta, vise o njima na sajtu.

obrati paznju: http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4dx-ratio-20w50.html
E da i neka akcija je trenutno svi koji kupe kod njih u maloprodaji dobiju poklone .. dobio sam blokche i olochicu i nalepnicu :)

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

I ja koristim taj elf, moto, znam dooosta ljudi koji to koriste... Nekad sam na kolima menjao full sintetiku na 20.000km, ulje je bilo kao prvog dana(doduse na plin), topla preporuka...

paja021



   Jo¹ da na sve ovo dodam da su raspolo¾eni za slanje brzom po¹tom,ljubazna devojèica vam izdiktira br.¾.r, popunite uplatnicu i   
uplatite iznos robe zajedno sa po¹tarinom i èekate da prodje uplata.Platio sam oko 14h iznos na po¹ti,ujutro sam primio poruku od njih da je novac stigao na raèun i posle otprilike sat i po jo¹ jednu poruku da su poslali.U paketu koji je stigao je bilo nekoliko sitnih stvari reprezentacije koje svima nama toliko znaèe :).Toliko o poslovnosti ostalih koji uvaljuju zvuènije marke ulja.U jednoj radnji u NS,kojoj se direkcija nalazi u BG su me zavlaèili nedelju dana za isto to ulje, a bilo je skuplje za vi¹e od 120 din po litri.Te nemaju na stanju,te doneæe sutra iz magacina,te sti¾e iz Bg i na kraju dobih odgovor(èitaj:odjeb):Nema!

DebeliZmaj

pa dobro, zapravo ovakve teme i jestu prednosti digitalne komunikacije
kada nadjesh i povoljnije i ljubazne ljude ... iskreno meni je jako gotivno
sto ti odmah pakuju blokche i olovchice i nalepnicu ( 2x ) u veliku kesu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta


DebeliZmaj

ili sam ja pogresno video na ap-sport sajtu ili
nema ulja za MOTOCIKLE
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

Bilo ga u martu al' 450din/L
Profaco pravo otkrovenje za nas sa mineralnim agregatima  :) (btw. nije nikakav popust ili akcija, to su redovne MP cene za DX4 ulje i vazda poklanjaju te d¾id¾abid¾e)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

jevta

Ja nazovem radnju tamo kazu ako sad nemaju bude sutra i bilo tih 450 plus neki popust.Opet jevtinije nego sa dostavom

Lazic

Poslao sam im mail, sa pozivom da se ukljuce u diskusiju, da malo razbijemo famu, da dobro ulje mora mnogo da kosta...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Vlajko

Stvarno ljubazna gospodza..

Pokusao sam da joj skrenem paznju da bi bilo lepo da drze i filtere za ulje.. ali..

Proizvodjac ulja je francuskog porekla i verujemo da je dobro..

Sve je bolje od firmiranog falsa..
sipam u sva svoja vozila, imaju i ful sintetiku..
samo sto nemam agregate za to..

p.s. Zmaje, jos ce i covek od tebe da ispadne  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

DebeliZmaj

pito sam i ja za filtere itd... i gospodja mi je objasnila da oni rade
ulja i samo ulja :) .. i to je ok skroz ... proseto se do guevere .. 420din
znash kad ce mass me vidi opet ... :) .. ahahahah ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zmiya

pa zna¹ ¹to se zovu mass? 
zato ¹to vade mas' sa cenama..

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Oktobar, 2011, 11:08
kome si poslao ? profaco ? ...

jap... Mislim da moze da koristi...

DebeliZmaj

pa realno uvek mogu se ukljuche u rad, sto da ne ...
realno mozemo da im budem redovni kupci, ja sam im doveo i lika za kola
koji ce kupuje od sad kod njih kad je video cene .. i tako planiram josh ljudi
dovedem ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

klasican divljak

bokilic

ja to tocim i u mog suzukija,gear ratio..odlicno je,nije skupo ,vec dve god saradjujemo i vise sam nego zadovoljan  [clapp]
brmmmm

paja021

 
  '' ELF'' je pridru¾en ''TOTAL''-u pre desetak godina(ako se dobro seæam).Ako ste primetili da je ranije Elf imao ¹picastije ''kukice''(na logo-u),a u skora¹nje vreme je taj detalj zaobljen.
    I jo¹ jedna zanimljivost, kao ¹to je poznato Francuska nema naftna polja na svojoj teritoriji,pa s toga sva zezancija oko Bliskog istoka i Iraka je, u stvari,oko preuzimanja celokupne Iraèke prizvodnje nafte.Francuska je posle prvog svetskog rata,kao kompenzaciju za ratnu ¹tetu dobila akcije Dojèe banke,koja je bila delimièni vlasnik Iraèke naftne kompanije...(tako neka varijanta)
    U mom Suzuki-ju je Elf Moto 4HP Eco 10W40,nemam zamerke.Imam 500-600km do zamene,pa cu sipati opet isto.

aca-pn

Citat: paja021 poslato 04 Oktobar, 2011, 18:25
    U mom Suzuki-ju je Elf Moto 4HP Eco 10W40,nemam zamerke.
Koristim to ulje vec 2 sezone i ja sam zadovoljan. Nisam primetio da je losije od ostalih, a primetio sam da je skoro duplo jeftinije :) Ja ga uzimam u Lav auto, narucim telefonom, posalju mi brzom postom, platim pouzecem.

DebeliZmaj

pa eto sad imash direktno kontakt uvoznika / distributera ... i oni su voljni shalju :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell