Glavni meni

sistem punjenja problem

Započeo SSZGO, 01 Mart, 2016, 14:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

nije motor ali slicno

na cls 55 je poceo da mi brljavi sistem punjenja strujom, "battery convinience functions unavailable", ugasio klimu automatski...
jedva startovao, zatim u voznji kaze da ugasim auto jer je baterija slaba itd...


nakon toga sam raskacio oba akumulatora
glavni u gepeku i mali pod haubom
ocistio kontakte (bili su masni iz nekog razloga pogotovo na velikom akumulatoru u gepeku) ,bacio pogled na alternator i kais deluje ok
zatim proverio sve moguce osigurace ispod haube, u gepeku, i i kabini, sve ok

uzeo sam ovaj punjac:

http://www.amazon.co.uk/Black-Decker-BDSBC30A-Battery-Charger/dp/B00275QPWS



moze da puni bateriju, da proveri alternator da li puni kako treba i da startuje auto gde je baterija potpuno prazna

stavio sam akumulatore na punjac i punio 5 sati

kupio multimetar sa voltmetrom i sad nakon svega izmerio vrednosti

akumulator je napunjen pokazao 12.6V
startovan auto bez potrosaca pokazqao 14.05V
kada sam ukljucio svetla pokazao 13.9V
jos sa klimom pokazao 13.8V

da li su ovi brojevi ok, i ako se problem nastavi da li postoji neki nacin da tacno znam koja komponenta sistema zeza?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

friziderdzija

naponi su ok, kad je sve novo (baterija i alternator) treba da u radu drzi 14,2 do 14,4. ovo su korektne vrednosti sto dobijas....alternator radi...
mislim da takav auto ima malo pametniji procesor koji vidi kojom brzinom se puni i prazni baterija i u stanju je da predvidi da li ce baterija da drzi kapacitet pa ako ne valja gasi potrosace da bi bio u stanju da pokrene motor kada zatreba.
pricam iz iskustva jer takav sistem ima na gotovo svakom novijem kamionu a sistem je prisutan na uredjajima koje servisiram zadnjih  20 god.....ne bi me cudilo da mecana ima to....
svejedno.....probaj kako ce da radi.....ako ne bude sljakalo najverovatnije ti je baterija losa....
usput....baterija se proverava kada se napuni do kraja, pa se ostavi 3-4 sata da miruje, pa se onda optereti nazivnom strujom u trajanju 5 sec i za to vreme gleda se napon koji ne bi trebalo da padne ispod 10 V   ako se dobro secam....
ima da se kupi instrument za testiranje, nije skup....

jevta

Nisam siguran ali mislim da na novijim vozilima taj napon treba da bude ne¹to veæi na primer 14,6 i da su èak i akumulatori razlièiti.Mada verovatno pi¹e u uputstvu ili je jo¹ srpski sindrom da se èita tek da bi se videlo ¹ta smo zajebali.

friziderdzija

sad ponovo gledam temu.....mozda zeza alternator jer dok  motor radi ne bi trebalo da izbaci takvo upozorenje....kleme su masne da bi se sprecila korozija i los kontakt na klemama.
tvoj auto ima sistem da gasi alternator prilikom ubrzavanja tako da kad god klepis po gasu (a sigurno ga ne vozis ko baba) on gasne alternator pa radi na baterijama dok ne odvadis malo...
ako vozis laganeze alternator radi i puni...ales gut..., sutnes gas, gasi aletrnator, radi na baterijama....izbaci alarm....
probaj da li izbacuje alarm na laganoj voznji?
probaj da izmeris napon u voznji....trebalo bi da ima negde u meniju na bordu da pokaze napon baterija....probaj da nadjes na netu neko servisno uputstvo....

Hurricane

...ako si dobro izmerio nije do alternatora, najpre je do akumulatora, naði od nekog ako ima¹ od koga pozajmi drugi probaj ili kupi drugi akumulator, ako tvoj nije u garanciji, pa nije akumulator 100 dukata majku mu njegovu..

Boban_m

Na mom BMW ima neke terminale i na + i na - klemama. Na + klemi ima eksplozivno punjenje da u slucaju udesa prekine kontakt radi sprecavanja eventualnog pozara. Na - klemi ima modul za inteligentno punjenje akumulatora, tj ako je napon dobar, iskljuci vezu sa alternatorom. Kad je taj modul crkao, jedva zavergla nakratko ako je akumulator pun i ponasa se kao da je akumulator mrtav nakon toga. Ja samo to otkacio i sad puni "neintelignetno" ali radi bez problema.


banevuk

Ne znam dal' je to nastala oskudacija u Dubai-u al' ja bi to u servis bato  [neampojma] [neampojma] [neampojma]

MIGE

Citat: banevuk poslato 01 Mart, 2016, 20:34
Ne znam dal' je to nastala oskudacija u Dubai-u al' ja bi to u servis bato  [neampojma] [neampojma] [neampojma]

jeftinije je na gurku da ga pali..em odrzava kondiciju em nista ne kosta  ;)

Gavrolini

Ne moze to bez blackhorse akumulatora

tamburski

Dobro je dok nebo drzi aku moze i kineski

SSZGO

Citat: banevuk poslato 01 Mart, 2016, 20:34
Ne znam dal' je to nastala oskudacija u Dubai-u al' ja bi to u servis bato  [neampojma] [neampojma] [neampojma]


ja brate ne bih ako mogu jednostavno sam da resim

bio pre neki dan rebnuli me 500 jura za 2 sata posla... promena ulja i filtera u servo sistemu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

...mukica  [rofl]


...ajde jebote, nemoj tuguje¹, mora nekad i da se da, makar malera radi.. [cheers]

Sa sreæom neka je..

friziderdzija

Citat: SSZGO poslato 01 Mart, 2016, 22:49
Citat: banevuk poslato 01 Mart, 2016, 20:34
Ne znam dal' je to nastala oskudacija u Dubai-u al' ja bi to u servis bato  [neampojma] [neampojma] [neampojma]


ja brate ne bih ako mogu jednostavno sam da resim

bio pre neki dan rebnuli me 500 jura za 2 sata posla... promena ulja i filtera u servo sistemu...

da se spakujem ja u samaljot za taj dubai,ponesem meno gedora, moto'cangle, èekièe od po kile, jedan ravni i jedan krstasti,  pa da ortaka uzmemo neku ¹upu i da im popravljamo te ¹klopocije ¹to teraju.....bog da nas vidi....

friziderdzija

zaboravih da spakujem i letvicu u alat

SSZGO

ima jako puno servisa, mislim da je velika konkurencija

ali ja sam otisao u zvanicni jbga
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DaChaS

Sto ne nadjes lepo panj neki pa sa komsijom pogledas to na miru

UFF

Citat: SSZGO poslato 01 Mart, 2016, 22:49
Citat: banevuk poslato 01 Mart, 2016, 20:34
Ne znam dal' je to nastala oskudacija u Dubai-u al' ja bi to u servis bato  [neampojma] [neampojma] [neampojma]


ja brate ne bih ako mogu jednostavno sam da resim

bio pre neki dan rebnuli me 500 jura za 2 sata posla... promena ulja i filtera u servo sistemu...

da vozis juga pa da popravis sam ali taj auto pun elektronike tesko

bigbad86

Ja cenim kada bi sve zice sto se nalaze unutra, vezivao zicu na zicu, mogao bi da je razvuce od Dubaija do Beograda...

mkt