Glavni meni

sistem punjenja problem

Započeo SSZGO, 01 Mart, 2016, 14:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

zakazao sam u servisu u nedelju, pa ce da rese sta god da je, najgore sto moz da bude je ceo nov alternator koji je 200 eur...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bigbad86


SSZGO

Citat: bigbad86 poslato 03 Mart, 2016, 12:53
samo?!

pa da, samo...
regler je 30 i malo vise jura a ceo alt 200
zato sto je to cest model bosch-a valjda se ugradjuje u mnoga kola...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bigbad86

Zbog toga je sigurno. Doduse kakve veze ima koliko kubika imaju kola, potrosaci na kolima su skoro uvek isti.

coolermaster

Originalni regulator je oko150e,a alternator je cini mi se skoro 1000e za w204 C63amg...
Plus sto ima malo vise jebade da ce ti neko zameniti regulator za 30e,ako su ti 500e uzeli za servo...uostalom Mercedesova dijagnostika je da kazem  nepogresiva...a nisi to prvo uradio,a trebao si,da sad ne bude da kenjam,ali tako je...
nista gore do sporog interneta

SSZGO

Citat: coolermaster poslato 03 Mart, 2016, 17:47
Originalni regulator je oko150e,a alternator je cini mi se skoro 1000e za w204 C63amg...
Plus sto ima malo vise jebade da ce ti neko zameniti regulator za 30e,ako su ti 500e uzeli za servo...uostalom Mercedesova dijagnostika je da kazem  nepogresiva...a nisi to prvo uradio,a trebao si,da sad ne bude da kenjam,ali tako je...

otidi na ebay pa vidi koje su cene
te su cene i ovde

da li je originalan iz mercedesa stvarno me se ne tice, oni ovde prodaju bosch za 200 jura nov

mercedes mi je naplatio 500e za servo jer sam bio glup da odem kod njih
zamena reglera traje 15 minuta i radim u malom servisu, u istom servisu su mi dali quote od 100 eur za servo, jbga, platio sam 5 puta vise jer sam otisao u zvanicni servis....



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

coolermaster

Neko se tamo gadno zajebao ako misli da ce zameniti regler za 15 min...moglo bi to da se uradi,na frku da se zameni samo regler,sto znaci da nemas pojma da nije mozda nesto u alternatoru zviznulo,diodna ploca npr...uostalom zabole tebe ako ce ti naplatiti 30-50e...nemoj samo da se skenjas ako bude neka druga,mnogo veca cifra...

Za te cene znam,ima i ovde da se kupi ,ali moze da se desi da ces staviti taj mrljavi regler kineski pa da nece raditi,ili ce puniti,a prijavljivati gresku,pa onda nazad na crtacu tablu...
nista gore do sporog interneta

aæimo

cooler, iskuliraj malo. Na ovom sranjcetu sto je porucio su cetkice i regler u jednom. Zamenice ga za 15 min i bice to ok. Cudi me samo cena od 30 eura, toliko sam skoro za kombi sprinter star 10 god platio regler.


bigbad86

Pa regler je regler, ne bi me cudilo da isti nose i taj sprinter i njegova mecka. Pa kad bi bukvalno svaki deo bio unkatan za vozilo, svaki auto bi kostao bar 3 puta skuplje...