Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Kalesin poslato 03 April, 2014, 11:05
ali trebalo bi po "JUS-u" da motor doslepas na tehnicki....debilizam...sta reci..

Za¹to je to debilizam? Jeste cimanje, ali za¹to je debilizam? Ti si spreman unapred verovati svakome da su mu dobre koènice, blanko?

Mogu da se slo¾im da se ukinu komplet tehnièki za bicikle i motore, pod parolom: ako si lud, pogini.  Ali ako veæ postoje tehnièki i registracija, onda mi je sumanuto dozvoliti da se vozi putem kada to istekne.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 03 April, 2014, 11:46
Citat: Kalesin poslato 03 April, 2014, 11:05
ali trebalo bi po "JUS-u" da motor doslepas na tehnicki....debilizam...sta reci..

Za¹to je to debilizam? Jeste cimanje, ali za¹to je debilizam? Ti si spreman unapred verovati svakome da su mu dobre koènice, blanko?

Mogu da se slo¾im da se ukinu komplet tehnièki za bicikle i motore, pod parolom: ako si lud, pogini.  Ali ako veæ postoje tehnièki i registracija, onda mi je sumanuto dozvoliti da se vozi putem kada to istekne.

Ja do sad NIKAD video nisam da nekom na tehnièkom za motor proveravaju I©TA a kamoli koènice...
Meni je jedan lik, jedan put proverio broj motora i ¹asije, i to je bilo TO! Ni svetla ni gume ni koènice - ni¹ta ni¹ta ni¹ta.
Kakav bre tehnièki na motoru..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Slaninar poslato 03 April, 2014, 11:46
Citat: Kalesin poslato 03 April, 2014, 11:05
ali trebalo bi po "JUS-u" da motor doslepas na tehnicki....debilizam...sta reci..

Za¹to je to debilizam? Jeste cimanje, ali za¹to je debilizam? Ti si spreman unapred verovati svakome da su mu dobre koènice, blanko?

Mogu da se slo¾im da se ukinu komplet tehnièki za bicikle i motore, pod parolom: ako si lud, pogini.  Ali ako veæ postoje tehnièki i registracija, onda mi je sumanuto dozvoliti da se vozi putem kada to istekne.
Francuzi znam da do skoro nisu uop¹te imali tehnièke preglede(ne znam kakva je sad situacija), podrazumevali su da svako dr¾i kola ispravnim, samo plati¹ osiguranje...

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 03 April, 2014, 11:48
Ja do sad NIKAD video nisam da nekom na tehnièkom za motor proveravaju I©TA a kamoli koènice...
Meni je jedan lik, jedan put proverio broj motora i ¹asije, i to je bilo TO! Ni svetla ni gume ni koènice - ni¹ta ni¹ta ni¹ta.
Kakav bre tehnièki na motoru..

Meni redovno proveravaju. I u Futogu i u NS u auto-moto savezu su mi stavljali motor na one valjke - kao i za kola.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

...ja tamo kad uðem lepo ka¾em "Dobar dan, ljubim ruke, kako ste?" verovatno zbog toga...
ti si im sumnjiv... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


Hohštapler

...mo¹ samnom da proveri¹... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

perlx


Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 03 April, 2014, 11:55
...ja tamo kad uðem lepo ka¾em "Dobar dan, ljubim ruke, kako ste?" verovatno zbog toga...
ti si im sumnjiv... ;)

Ili je problem ¹to ka¾em: "dobar dan, ja do¹ao da uradim tehnièki".  :)

Sledeæi put lepo: "da produ¾im registraciju, ljubim ruke..."  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Radanovic

rje¹eno  [yahoo] .... u ponedeljak sti¾e tablica , bez da ga vozim na tehnièki

Major


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Radanovic

#2372
I ja konj prvo i¹ao u centar za tehnièki pregled ( rade samo tehnièki , ne rade registracije ) da se raspitam u vezi tehnièkog i naruèim za pregled .
Onda nazovem nekog momka iz osiguranja , momak inaèe vozi MT-03 , i bezveze ga upita jel mi mo¾e rje¹iti papire , a da ga ne vozim na tehnièki , i on ne¹to pa ne mo¾e , niko ti neæe dati potvrdu o ispravnosti vozila , a da ga nisi vozio na tehnièki pregled , bla bla bla ..... i na kraju on sredi papire  :D .


i prva registracija na pola godine me sa svim onim glupostima , nova vlasnièka , saobraæajna , tablica ..... iza¹la 200 eura ( mislio sam da æe biti skuplje )

Kalesin

Citat: Slaninar poslato 03 April, 2014, 11:46
Citat: Kalesin poslato 03 April, 2014, 11:05
ali trebalo bi po "JUS-u" da motor doslepas na tehnicki....debilizam...sta reci..

Za¹to je to debilizam? Jeste cimanje, ali za¹to je debilizam? Ti si spreman unapred verovati svakome da su mu dobre koènice, blanko?

Mogu da se slo¾im da se ukinu komplet tehnièki za bicikle i motore, pod parolom: ako si lud, pogini.  Ali ako veæ postoje tehnièki i registracija, onda mi je sumanuto dozvoliti da se vozi putem kada to istekne.
Debilizam je zato sto taj tehnicki ne vredi ni pisljiva boba, zato sto 80% registruje auto/motor preko "e a jel' moze?", a oni sto dodju na tehnicki, ovaj pogleda motor kao da je zarazan sa daljine od jedno pola metra....uzme lovu, i da ti papire.... ja registrovah moj motor bez odlaska na tehnicki jednostavno nisam imala vremena za to a nedeljom ne rade.
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

lawyer

Citat: Kalesin poslato 04 April, 2014, 00:25
Citat: Slaninar poslato 03 April, 2014, 11:46
Citat: Kalesin poslato 03 April, 2014, 11:05
ali trebalo bi po "JUS-u" da motor doslepas na tehnicki....debilizam...sta reci..

Za¹to je to debilizam? Jeste cimanje, ali za¹to je debilizam? Ti si spreman unapred verovati svakome da su mu dobre koènice, blanko?

Mogu da se slo¾im da se ukinu komplet tehnièki za bicikle i motore, pod parolom: ako si lud, pogini.  Ali ako veæ postoje tehnièki i registracija, onda mi je sumanuto dozvoliti da se vozi putem kada to istekne.
Debilizam je zato sto taj tehnicki ne vredi ni pisljiva boba, zato sto 80% registruje auto/motor preko "e a jel' moze?", a oni sto dodju na tehnicki, ovaj pogleda motor kao da je zarazan sa daljine od jedno pola metra....uzme lovu, i da ti papire.... ja registrovah moj motor bez odlaska na tehnicki jednostavno nisam imala vremena za to a nedeljom ne rade.

Mo¾da je sr¾ problema upravo u tvom postu, jer:

Kad na 80% ofrlje registrovanih doda¹ 30% onih koje voze te iste dvotoèka¹e a niti znaju da ih voze, niti znaju kako motocikli funkcioni¹u, 20% onih koji voze bez ikakve opreme, preko 70% onih koji kod majstora odu samo kad moraju i 40% onih koji sami servisiraju motore, a to ne znaju (dakle izuzimam one koji to znaju), dolazi¹ do toga da statistika ka¾e da je u 35% sluèajeva saobraæajnih nezgoda jedan od èinilaca koji je doveo do nezgode tehnièka neispravnost vozila, u 50% sluèajeva pona¹anje samog vozaèa, a da u Srbiji godi¹nje izgubi ¾ivot 20-30 ljudi na motorima i skuterima, a da je broj osakaæenih i povreðenih daleko veæi.

Na¾alost u pravu si, jer u srpskoj je æudi kud svi Turci, tu i mali Mujo...

Hohštapler

Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:47
Kad na 80% ofrlje registrovanih
Nije 80%, 100% je ofrlje ako æemo pravo, a ako æemo da se igramo te igre onda lepo ko ©vajcarska i sve po PSu...
OVO SADA je mazarija za uzimanje para - kao i sve u Srbiji.

Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:47
preko 70% onih koji kod majstora odu samo kad moraju

©to samo kod moraju? Kolko njih ide kod majstora da popiju pivo, proæaskaju, pitaju za zdravlje..
A, inaèe majstori su svi bili odlika¹i u ¹kolama i potom pro¹li ¹estonedeljni kurs u matiènoj fabrici pa znaju ¹ta rade...
Kakvih "majstora" ima (naravno, ne mislim da su svi takvi) nije ni èudo ¹to svi sami svoje servisiraju... sad mogu iz glave da pobrojim 5 bisera koje sam ja imao sa "majstorima" i da ti preprièam  "rad" salona koji je meni bio prodao nov motor, a ja hteo da budem po PSu...


Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:47
dolazi¹ do toga da statistika ka¾e da je u 35% sluèajeva saobraæajnih nezgoda jedan od èinilaca koji je doveo do nezgode tehnièka neispravnost vozila, u 50% sluèajeva pona¹anje samog vozaèa, a da u Srbiji godi¹nje izgubi ¾ivot 20-30 ljudi na motorima i skuterima, a da je broj osakaæenih i povreðenih daleko veæi.


Mislim da ovo za motore ne va¾i, 35% mi malo previ¹e... pre mi se èini da je veæinski udeo u toj celoj prièi alkohol (kod vozaèa motora i automobila) i oduzimanje prednosti vozaèu motocikla,  50% pona¹anja samog vozaèa - po meni je 80% (opet - alkohol i jurcanje gde mu mesto nije. Da svi vozimo 50 i 80 kmh sa motora bi pad bio daleko bezopasniji)
Ako je stvarno 20-30 poginulih godi¹nje na motoru, od ukupno oko 1000 godi¹nje kod nas u saobraæaju, onda je jo¹ i dobro kolko sam mislio...


Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lawyer

#2376
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 April, 2014, 07:30
Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:47
Kad na 80% ofrlje registrovanih
Nije 80%, 100% je ofrlje ako æemo pravo, a ako æemo da se igramo te igre onda lepo ko ©vajcarska i sve po PSu...
OVO SADA je mazarija za uzimanje para - kao i sve u Srbiji.

Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:47
preko 70% onih koji kod majstora odu samo kad moraju

©to samo kod moraju? Kolko njih ide kod majstora da popiju pivo, proæaskaju, pitaju za zdravlje..
A, inaèe majstori su svi bili odlika¹i u ¹kolama i potom pro¹li ¹estonedeljni kurs u matiènoj fabrici pa znaju ¹ta rade...
Kakvih "majstora" ima (naravno, ne mislim da su svi takvi) nije ni èudo ¹to svi sami svoje servisiraju... sad mogu iz glave da pobrojim 5 bisera koje sam ja imao sa "majstorima" i da ti preprièam  "rad" salona koji je meni bio prodao nov motor, a ja hteo da budem po PSu...


Citat: lawyer poslato 04 April, 2014, 06:47
dolazi¹ do toga da statistika ka¾e da je u 35% sluèajeva saobraæajnih nezgoda jedan od èinilaca koji je doveo do nezgode tehnièka neispravnost vozila, u 50% sluèajeva pona¹anje samog vozaèa, a da u Srbiji godi¹nje izgubi ¾ivot 20-30 ljudi na motorima i skuterima, a da je broj osakaæenih i povreðenih daleko veæi.


Mislim da ovo za motore ne va¾i, 35% mi malo previ¹e... pre mi se èini da je veæinski udeo u toj celoj prièi alkohol (kod vozaèa motora i automobila) i oduzimanje prednosti vozaèu motocikla,  50% pona¹anja samog vozaèa - po meni je 80% (opet - alkohol i jurcanje gde mu mesto nije. Da svi vozimo 50 i 80 kmh sa motora bi pad bio daleko bezopasniji)
Ako je stvarno 20-30 poginulih godi¹nje na motoru, od ukupno oko 1000 godi¹nje kod nas u saobraæaju, onda je jo¹ i dobro kolko sam mislio...


Mo¾emo se prepirati oko brojki, nije to poenta. Odgovor je bio napisan na konkretan post i u tom smislu je trebalo da ga rastumaèi¹.

Dalje... Ode¹ kod Lo¹mija u "GM Moto" i momci pregledaju SVE. Kako na motoru, tako i na kolima. Sve do izduvnih gasova. Kao i u ©vici, pa ti vidi, nije 100% realna cifra.

Kad sam napisao majstor, mislim majstor, ne "majstor". Ko razume, shvatiæe.

Osvrni se oko sebe. Napisao sam 35% vozila, a nisu motori jedina vozila, niti su jedini dvotoèka¹i... Gre¹ka vozaèa je 50% u ukupnom broju èinilaca, a nikad ne dovodi jedan èinilac do nezgode veæ ih redovno ima vi¹e (stanje vozila, stanje puta, signalizacija, vremenski uslovi, doba dana, preglednost, vidljivost...)

Broj poginulih je deo zvaniène statistike koju svakako mo¾e¹ izguglati. Najvi¹e je pe¹aka i biciklista. Nadam se da nisi zaista poku¹ao da odgovori¹ prepirke radi...

Sve u svemu, sla¾emo se, uglavnom. ;)

Hohštapler

Nisam se prepirao, niti mi je to ikad namera.
Razmenjujemo mi¹ljenja. [cheers]

Iznenadilo me je sad kad sam proèitao 20-30, i jesam googlao, stvarno je tako, a znam da je uvek ne¹to manje od 1000 ljudi godi¹nje ukupno kod nas na putevima, kad se pogleda statistièki - to je mali udeo - strahovao sam da je vi¹e, a da se slo¾imo i jedan èovek je previ¹e...

Ja i dalje tvrdim, nije kod nas problem u tehnièkoj ispravnosti, problem je alkoholu, vozaèkoj (ne)kulturi (èu vozaèkoj...), lo¹oj infrastrukturi (putevi su nam oèaj, znakova nema nigde sem u gradovima, Slaninar je sad isklizao iz krivine u kojoj ka¾u me¹tani svako dan neko izleti - a ni jedan jedini znak ne postoji na tom mestu! NI JEDAN!).

I dalje sam mi¹ljenja, teènièki pregled treba da postoji - ali je kod nas sveden na : 1000din abnormalna cifra za otimaèinu para...
d¾aba ¹to kod Lo¹mija rade ljudi savesno, kad drugde ne rade ni¹ta.
Ajde samnom ove godine, doðe¹ na pivo i pravi¹ mi dru¹tvo kad budem i¹ao da registrujem motor, ako mu pogleda i¹ta drugo sem broja motora i ¹asije, vodimo i tog majstora na pivo! ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

lawyer

Èuj, kako vi koristite Ustavno pravo na autonomiju, to je va¹a stvar.  [thumb_up] [rofl] [panic]

Hohštapler

Jao... nemoj tu temu, sad æe Slaninar da se javi  [panic] [panic]  ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.