Glavni meni

Fiat uno fire zamena dihtunga u kucnoj radinosti- nece opet da upali o.O

Započeo Glava Dole, 17 Februar, 2016, 09:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Dakle ono jos kad sam ga ureko je stao i vise se nije javio  [pop] Poceo da vuce sve slabije(kao sto sam pisao) dok nije prestao potpuno da pali.
Kupim onaj merac za kompresiju koji sam vec predstavio, premerimo ja i cale i na prvom i cetvrtom samo 6 bara i manje a na drugom i trecem 10-11... dakle prevelika razlika, uzas... al bar merac radi za sve pare :D








Otvorim odmah to, i kao sto sam i mislio... vidi se iz aviona da su prvi i cetvrti cilindar puni kamenca a u ovim ispravnim ima samo cadji(levo sjeban- desno dobar):


Obradjena glava(ventili su ok, nismo ih dirali, vec su radjeni pre god ipo-dve dana), novi dihtung... radio cak i kilo-kljuc, da ne bude posle da samo nesto grunfujem  [zvizdi] ;D




Ali kad cika marfi ne bi umesao prste ne bi to bilo to... nece da upali pa to ti je... kompresija ovog puta ok, uzupcen lepo(proverio jedno 5x, dovedena dakle radilica u nulu, bregasta na reperu... sve po PSu), zazori na ventilima skoro pa ok(svaka solja sa plocicom vracena gde je i bila, obelezio sam sve prethodno, uglavnom su svi od 0,3 do 0,4mm, sto se otprilike uklapa po fabrickoj specifikaciji), svecice su nove, kablovi silikonski stavljeni pre god dana i ne probijaju, sigurno poredjani kako treba(1-3-4-2, i to provereno 100x ) i i dalje nece pa nece... isti simptomi kao i pre, upali na kratko i odmah se ugasi... vergla, puf puf truc truc, oce pa nece, pa upali i odma se ugasi   [samoubistvo] Usput i prsti gorivo iz karba i izlazi malo dima, kao da pali u pogresnom trenutku neki cilindar ili usisni ventil ne zatvara(ja sam bio ubedjen da je neki pregoreo ali na moej iznenadjenje losu kompresiju je uzrokovao dihtung a ventili su bili ok).

Imao sam samo sat-dva da se zajebavam s tim nakon sklapanja pa sam morao da krenem za cacak... pokusali smo i na slep, vukli ga drugim autom, zalitao se ko lud i dzabe... opet isto, kao javlja se nesto al da sastavi sam nece...

Sta vise da mu radim a da to ne podrazumeva ubacivanje sibice u rezervoar? :D





UFF


Glava Dole


penzos

ovo mo¾e biti do pretegnutog izduvnog ventila. Koliko se seæam zazor ventila na tim motorima je usisni 0,4 a izduvni 0,5 mm. D¾abe si sve vratio na mesto ako zazor nije bio dobar i pre toga. Dosta su osetljivi na to. Dali si proverio da sveæice daju "dobru" varnicu? Mo¾da je bobina riknula? Ili kondenzator? Ne znam koji je motor, ali veæina tih motora je dosta jednostavna i lako se sredi, najèe¹æi problem su ili ventili ili struja. A da i ono: kapa-ruka-kablovi. Zazor platina!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Usini 0.25-0.35 a izduvni 0.35-0.45 kako mi se cini, nisam siguran jer pisem iz glave ali znam da se uklopio spijun po specifikaciji... uostalom ranije je na tim zazorima palio i zimi i leti na pola kljuca, nikad dva puta nije zaverglao...

Nema platine nego komutator, na njega i ja sumnjam, njega ili pickup tj da pali u pogresnom trenutku, bas nista drugo mi ne pada na pamet... A varnica je... pa onako, ima je na svim cilindrima, lepa je i plava ali ne preterano debela kako inace ume da bude... ventile vidis i sam, i strugar je rekao da nema potrebe da se diraju(skoro su obradjivani, zamenjene gumice i tad i ustelovani). Zanimljivo je da upali kratko kad odstoji recimo minut-dva, sastavi lepo na 2sec i onda kao da pocne da duva na usisnu granu umesto da uvlaci, bije gorivo iz dizni napolje ko fontana, dakle kao da pali u pogresnom truntku ili ostaje otvoren neki usisni ventil(u sta sam ja pre otvaranja bio ubedjen ali ocigledno nije to).

aæimo

Proveri mu paljenje. Slican kvar sam resio skoro na tom motoru.

OKi


Glava Dole

Vec zamenjeni bobina i komutator pre... pa nema ni 20000km po mojoj proceni, tad je radio kao sat dok se ne ugreje i onda se gasio kao na dugme. Prvo zamenili samo komutator al bukvalno posle manje od mesec dana i on crko zbog lose bobine, onda zamenili i jedno i drugo i vise nije bilo problema... da l' je moguce da je opet riknulo [glavazid]

Sta je bio konkretno problem na tom koji si resavao?

Glava Dole

Citat: OKi poslato 17 Februar, 2016, 10:44
Citat: Milos96 poslato 17 Februar, 2016, 09:57
Fizika cika UFFe, fizika, ne razumes ti to :P :-*
Ima valja nesto i u duzini poluge


Ima, 10nm je oko 1kg na 1m(ne tacno ali vrlo priblizno), s obzirom da je sipka 80cm dodao sam na to oko 20% u kg i stego po specifikaciji... doveo ovom metodom da budu svi jednaki(prvi krug po redosledu na 30nm, drugi krug na 40nm i posle 2 puta po 90 stepeni).

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

aæimo

Zica od pickup-a je bila u kratkom spoju.

P.S. Jel ti to 1.0 motor mono point?

Glava Dole

Nije monopoint, karburatorska 900cc verzija(ali jeste fire motor, kao na lanciji, nije onaj kao na jugicu). Morace onda razvodnik na sto pa da se pregleda detaljno... ionako malo vlazi semering u njemu pa moguce da je ulje nesto isprespajalo(sto ne bi trebalo s obziromd aono nije provodno al ko zna sta se sve vremenom zajedno sa njim natalozilo oko pick-upa) :D

aæimo


Glava Dole

Da, nocas dosao, ostao u SDu do poslednjeg busa i nisam resio problem... vican je i cale alatu, ja sam njegova krv hahaha cackace ga on danas pa ko ima neki koristan savet neka pise da mu prenesem :D

aæimo


Glava Dole

Naravno, ako se 'javi' vi cete prvi saznati :D I,naravno, hvala svima na dobroj volji za pomoc :)

bogdan

A dal pasuje ceo razvodnik sa platinama od yuga , da eliminises struju , pozajmis pa probas

Glava Dole

Ma jok, nemaju veze s vezom ovaj i jugov motor... tacno je da postoji i uno koji ima original jugov motor ali ovaj nije taj... lakse bi mi bilo da jeste, nove platine, kondenzator i mora da radi... ovako sve moras da izmenjas dok ne provalis sta je... ako je uopste struja, mada msm da nemas ta drugo da bude... videcu vec kad odem kuci ako cale nesto ne sredi dotle pa javljam sta je ispalo na kraju :)

ЯЭВОЛУТИОН

greska br 1

skinuo si glavu a nisi sve rastavio i proverio

greska br 2

nemas pojma o mehanici a hvatas se posla

greska br 3

to sto su radjeni ventili ne znaci da su dobri .....ako su poceli slabije da dihtuju to je pregrevalo motor te je dihtung crkao kao posledica toga......


aj sad ponovo skidaj glavu i odnesi da ti sve pretresu....svaki ventil, svaku vodjicu , svaki sic.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor