Glavni meni

Fiat uno fire zamena dihtunga u kucnoj radinosti- nece opet da upali o.O

Započeo Glava Dole, 17 Februar, 2016, 09:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

kod italijana  ne mora da znaci da je crta  reper  ,negde je i slovo T faza

Andjelo

Citat: castor poslato 05 Mart, 2016, 20:10
Glupo pitanje, a da ti nisi okrenuo bregastu? Da li je to uop¹te moguæe?
Pitanje na pravom mestu

krsta63

Ne bregastu, nego kaisnik bregaste, da li je skidan i jel moguce namontirati naopako. Po tome kako se ponasa motor greska je u uzubljenju.

Glava Dole

Pa ja sam bas proverio kad je bio otvoren i kad je reper u nuli prvi i cetvrti su bili tacno skroz gore, ni jednog drugog repera nema, okretao sam polako i ja i cale gledali pazljivo, ova crta je jedini reper i na bloku pise 0,5,10 stepeni... ali provericu i srafcigerom ako uopste stignem sutra, ceo dan cu biti u guzvi i predvece moram nazad za cacak jbg...
A na kablove sam i ja najvise sumnjao tako da sam se na to najvise i usredsredio, kapu proverio i instrumentom tj raspored pipka... kad je je otkaceno paljenje on uvlaci u usis pri verglanju i pravi jak vakum a brljavi cim krene da pali smesu...

A reperi su bili bas ovako i pre nego sto sam ga otvorio, prosli put sam ga isto tako uzubio i radio je kao sat, prezubio nije ni pre rasklapanja jer nista nije mrdnulo za 15.000km, proverio sam i sad vise puta, probao i za zub napred i nazad i jedino ovako bar nekako hoce da stastavi, dakle to je to, ne moze drugacije...

Nije mi jasno, ko da ga napali neki gremlini... sve u redu a opet nece o.O Nikad mi se ovako nesto nije desilo... opet me najvise kopka paljenje, steta sto nemam stroboskop bas da vidim da li baca u pravom trenutku...

A kais je simetrican, nema tu sta da se pomeri a u ostalom cak ni njega nisam skidao, nista tu ne moze naopako da se uglavi pa sve i da hoces cekicem, posebno sto sam ja bregastu skinuo sa sve remenicom a kais je ostao na donjem delu motora...


aæimo

A da li si probao da ga podesis na 5 -10 stepeni pa da palis?

Glava Dole

Mislis na bregastu? Jedan zub je oko 5 stepeni, to sam vec probao i onda je jos gore... a paljenje sam vrteo ko manijak kad uspe da upali, isprobao sve moguce polozaje i dzabe... kad je bio ispravan radio je gde god da podesis paljenje samo se menjao rad, znam i gde je tacno bio kad je najbolje radio a sad sam probao cak i da skinem srafove tako da moze da se rotira u obe strane i duplo vise nego sto dozvoljavaju oni kanali i ne pomaze cak ni to... ja sutra odoh za cacak pa nastavljam kad se vratim opet... nije hitno, imamo jos dva auta pored njega mada ga cale najvise voli, ne mora da ga pazi, tovari ga ko tamica i najzgodniji mu :D Nikad on ni na -20 ni na +40 nije dvaput zaverglao sto se kaze a sad da me ovako jebe...

goranvojska

na osovinici razvodne ruke ima jedan mali osigurac koji tu stoji.pogledaj njega oce da se polomi i da se javljaju simptomi ko da nije uzubljen sto kod tebe se i manifestuje.sve ti na masini odradis ali u razvodniku sa strujom nesto nije u redu.

Glava Dole

Problem resen, ja narucio vec i kompletan drugi razvodnik jer sam sve ostalo probao i sve bilo ok, ostala jos struja, a na kraju ispade neverovatno glup problem.
Jbni zapusen katalizator. Ne znam ni koji je uopste bio aktuelan '88 al reko caletu da proba bez izduvne grane i upalio odma... probao kaze sa vodom i ni jedna jedina kap nije mogla da prodje kroz njega... on ga raseko, pocupao ta govna iz njega, zavario opet i radi auto ko sat.

Eto, ko bi rekao, toliko jebanijade, plus 300 tudjih saveta vec 2 meseca, isprobavali sve i svasta, sve delovalo u redu a nije hteo nikako i na kraju takva glupost... ni sanjao nisam da moze auspuh da se zapusi toliko bas u toj meri, nikom to nije palo na pamet... moguce da je tome dosta doprineo los dihtung, trosio je malo vode u zadnje vreme pa se verovatno ubrzano pravila ta skrama u tom katalizatoru dok ga nije potpuno zapusilo. Da coveka prosto izludi  [veryangry]

bigbad86


Lazic


Glava Dole

Jes samo mu to fali, i ovako polutruo, ne bi od njega ostali ni dugmici [rofl]

Lazic

Ma bre, nikome ni nama nije pao na pamet katalizator, morao je da on bude... :D Na sudu bi svedoèio da nije dobro uzupèen, ili da mu je paljenje pomereno... :D

Glava Dole

Znaci u ovaj auto je definitivno usao neki djavo.

Ono je bilo kratkog daha, poceo je da radi kao traktor, posto sad imam i drugi razvodnik izmenjam sve, razvodnik, kablove, svecice itd... ma nema sanse, ko da ne rade svi cilindri... skidam polako kablove jedan po jedan i prva dva cilindra uopste ne reaguju, treci kao nesto malo menja rad a kad otkacim cetvrti gasi se, dakle samo je on radio kako treba.

Neverovatno da je auto i isao i primao gas, uz veliku uzbrdicu je znaci prvom izvuko mene i caleta bukvalno na jednom cilindru, cak ni ovaj treci nije radio punom snagom. On znaci radi, trese se al cak i gas prima kad se poskidaju kablovi sa svih cilindra, dakle samo na jednom, nisam verovao da je to moguce...

Sta da radim, aj reko za svaki slucaj da skinem poklopac ventila i da okrecem polako radilicu i stavljam svaki cilindar na paljenje, da gledam gde je kad okrenuta razvodna ruka itd kad ono vidim jedna plocica ispala :o Pogledam bolje kad ono tu gde fali solja skroz unutra, nize od ostalih... skinem bregastu, izvadim solju i vidim da je ventil ostao dole...





Naravno, odmah glava dole i vidi se tacno da je ventil blokirao, vodjica verovatno zapekla ili sta vec, nemam pojma ni ja:



Svi ostali ventili rade lepo a ovaj recimo mogu da gurnem nazad cekicem al kad ga opet gurnem on ostane u otvorenom polozaju... i zato prvi nije uopste radio a treci slabije, to je usisni i kad ovi naprave vakum povuku vazduh iz ovog cilindra umesto iz karburatora jer im je tu blize...

Uglavnom odneo sam odmah kod strugara, i on kaze da nema potrebe ni da se ravna ni da menjam dihtung posto je to sve ko novo, auto je jednom provozan samo otkad je slozen zbog onog problema sa katalizatorom tako da popravka nece biti skupa jedino sto je veliki posao...


Sad me zivo interesuje sta je moglo da dovede do ovoga? U glavu mi znaci ne ulazi... poludeo sam...

mali_zmaj

ajt ti to fino,izvadi i po¹alji na generalku,ili naði negdje havarisanog pa mu isèupaj motor,ima njih,vjerujem da nisu ni skupi..,a i ako nisi profesionalac,batali....,mislim lijepo je uraditi i popraviti ne¹to o svom tro¹ku,al kad se zaneda........
jin-jang

Lazic


Glava Dole

Citat: mali_zmaj poslato 26 Mart, 2016, 13:10
ajt ti to fino,izvadi i po¹alji na generalku,ili naði negdje havarisanog pa mu isèupaj motor,ima njih,vjerujem da nisu ni skupi..,a i ako nisi profesionalac,batali....,mislim lijepo je uraditi i popraviti ne¹to o svom tro¹ku,al kad se zaneda........

Majstor pored mene ne dolazi u obzir, a zasto bih mu pobogu radio generalnu kad je vec radjena pre 30.000, ima kompresiju bukvalno ko nov motor, radjena je i radilica, lezajevi, nove hilzne(jos se vide tragovi honovanja), i bacao 400-500e u auto koji vredi mozda 200... i kakve veze moj majstorluk ima s tim sto je uvuko neku prljavstinu u vodjicu kasnije u radu, verovatno je zaostala neka prljavstina kad je otvaran ili ravnata glava a mozda je i uvuko nesto u radu jer je dosta paljen bez filtera, stelovan itd... a to onda sve direktno ide u cilindre i prolazi pored ventila, a tu je tolerancija vrlo mala izmedju ventila i vodjice i dovoljno je da ga blokira.

Citat: Laziæ poslato 26 Mart, 2016, 13:13
Pa taj ventil je malèice kriv...

Cini ti se, takav je ugao, nije kriv...

Sredjen je problem, u pola 2 sam uzeo glavu u pola 4 vec sve zavrsio koliko sam se ispraksovao i provozao ga... radi ko singerica i ide kao zmija, nije isao ovako u poslednjih god dana sigurno... ko zna od kad je poceo da se zapusava ovaj katalizator, pa malo po malo pa se i ne primeti... plus probio i dihtung i sve se skupi... znaci sad leti, drugi auto... pali na dodir, prima gas i sve...

Kaze ovaj samo je bila prljavstina, nekako je uvukla od negde, ocistio je samo, podmazao, stavio novu gumicu i radi sad lepo ventil. Sklopio sve i to je to, videcemo koliko ce sad da potraje...

Uhh nista sladje nego kad se tako izmucis, nerviras, pa ga onda provozas onako slatko, puno srce :D A da kupi novo ili otera kod majstora moze svaka budala :)

! No longer available





Lazic


mali_zmaj

No hard filings.... Ako ga mozes srediti odlicno..,ja licno necu da popravljam nista,majstor nisam,alat nemam,pa mi je grunfovanje strano.... Radio sam neko vrijeme kao klinac kod autolimara,pa mi to malo ostalo u glavi i rukama,al mehanike se klonim. Mada se sad mentalno spremam da rastavljam i cistim karbove na zephyru... Uz pomoc kolege koji to zna ali odbija da mi to uradi..,pasce!!  Tako da cu da roknem pivo,dva.. i da rastavim karbove i pomolim se bogu!!!
jin-jang

bigbad86

Ja od servisa samo sipam gorivo, bez toga bas nece da ide :P

bucko