Glavni meni

Poslovna ponuda - Nemacka

Započeo Darko, 15 Februar, 2016, 23:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Citat: Jecko poslato 06 Mart, 2016, 15:06
...Darko eto hoce da pomogne nekim ljudima da odu (naravano za sve bolje poslove trebaju neke kvalifikacije) i vise ce kritika da popije nego pohvala..

Manje-vise se slazem sa tvojim pisanjem osim sa ovim gore. Ko je Darka kritikovao na ovoj temi? Osim ako ne smatras za kritiku, objektivnost onih koji su proveli koji dan u EU.

Jecko

Ne ne, nisam rekla da ga je neko kritikovao, kritika u smilsu da mnogo trazi, jel ,moze to nekako lakse i tako to..nije lako pomoci ljudima koji ne vide izlaz sami..... a za to trebaju celicni zivci veruj mi...

Mene i dalje kad god neko pita ja cu uvek pomoci bez obzira...ali ljudi mahom ocekuju da se preko pare beru....ne kapiraju da preko pare ne cvetaju...mora i te kako da se radi..

aæimo

Nista to nije cudno da preko mora da se radi, mora i ovde da se radi.

Problem je sto ovde vecina zivi na racun drugog, pa masta kako ce tamo da zaradi brdo love i da pokaze svima koliko vredi.


Conti-Moto

Citat: Hattrick poslato 04 Mart, 2016, 04:31
Jok, nego ce Svaba da pere a dodjos da gleda.  [rofl]

To radi pomocno osoblje ili ti "Pflegehelfer".
Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: Darko poslato 05 Mart, 2016, 23:20
Sve ste u pravu. Ali ! Klinci traze firmiranu garderobu i tamo i ovde ( ovde je teze , zar ne ) , dalje , ako si u braku razlika izmedju bruto i neto nije tolika ( naveo si primer oporezivanja za samca ) , trece , u mom slucaju , ne planiram da mi zena bude "bula" u kuci. Radila bi i ona ....

Ma cekaj , jel to pokusavate da me ubedite da je ovde lakse ?!

Pravi, iskren odgovor ti moze dati samo neko ko je tamo ziveo.
Idi i probaj, ne kosta te nista, pare ces da zaradis to je sigurno. Ako te jednog dana uhvati nostalgija
lako ces da se vratis.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: Andjelo poslato 06 Mart, 2016, 11:26
Darko   nemoj da mislis  da pricam gluposti  znam kako je preko jer sam i ja ziveo pocetkom 90-tih kada je bilo triput bolje nego sad  , pre 3 dana sam  se vratio  od gore ,bio poslom nedelju dana  i znam o cemu pricam  .......nije lose gore ne oskudevas u nicemu  plata na vreme  ,nema izlazenja i druzenja .......prosla su vremena kada je kod njih bilo extra  ,i nemoj da zaboravis da su drasticno digli longstojer  u svim kategorijama oporezivanja  i sto su socijalno osiguranje pojebali i tu su sad paprena osiguranja pogotovo kada si sa porodicom ,i sto ne ces imati vremena i para da priustis tebi motocikl i da se vozas kao ovde ,mozda za koju godinu ako imas jos jedan dodatni posao .................zelim ti da se sredis i da imas bolji zivot nego ovde


inace i ja volim da odem  za promenu  na par nedelja da se odmorim ,ima sta da vidis  ako znas jezik mozes nesto i da ubodes od posla  ,mislim  mozes kupiti jeftino a prodati dobro  pogotovo trgovine autima ,motociklima i delovima  .............evo ja bi trebao da se vratim za 2 nedelje  autom i prikolicom

Pomozi mi oko ovog, sta je to Andjelo ?!
Novo !!!
Conti ROAD !!

Aleks Cross

Verovatno misli na LOHNSTEUER, a mozda su uveli neki dugacki porez pa mi to promaklo ;-)

Hattrick

Citat: Jecko poslato 06 Mart, 2016, 16:15
Mene i dalje kad god neko pita ja cu uvek pomoci bez obzira...ali ljudi mahom ocekuju da se preko pare beru....ne kapiraju da preko pare ne cvetaju...mora i te kako da se radi..

Tako je.

Conti-Moto

Citat: Aleks Cross poslato 06 Mart, 2016, 19:38
Verovatno misli na LOHNSTEUER, a mozda su uveli neki dugacki porez pa mi to promaklo ;-)

Naravno da je Lohnsteuer, nego mi je interesantno da ljudi ne znaju ni kako se nesto kaze a raspravljaju o tome.
Ja isto nisam upoznat da su povecali porez na platu ... :)
Znam da je Nemacka drzava prosle godine podelila dupli "Kindregeld" (deciji dodatak) svima koji imaju decu da bi se povecala
potrosnja na nacionalnom nivou. Naravno da su svi primaoci decijeg dodatka odmah otisli i potrosili sve sto su dobili.
Drzavi se taj novac vratio kroz poreze trgovaca, ljudi zadovoljni itd.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Darko

Citat: Conti-Moto poslato 06 Mart, 2016, 18:49
Citat: Hattrick poslato 04 Mart, 2016, 04:31
Jok, nego ce Svaba da pere a dodjos da gleda.  [rofl]

To radi pomocno osoblje ili ti "Pflegehelfer".

upravo tako ... ili ti nesto kao "negovatelj" na naski ...

ma Konti , prckaju UFF i kompanija , pusti ih ...

Darko

Citat: Conti-Moto poslato 06 Mart, 2016, 18:58
Citat: Darko poslato 05 Mart, 2016, 23:20
Sve ste u pravu. Ali ! Klinci traze firmiranu garderobu i tamo i ovde ( ovde je teze , zar ne ) , dalje , ako si u braku razlika izmedju bruto i neto nije tolika ( naveo si primer oporezivanja za samca ) , trece , u mom slucaju , ne planiram da mi zena bude "bula" u kuci. Radila bi i ona ....

Ma cekaj , jel to pokusavate da me ubedite da je ovde lakse ?!

Idi i probaj, ne kosta te nista, pare ces da zaradis to je sigurno. Ako te jednog dana uhvati nostalgija
lako ces da se vratis.

e tu je kvaka za konkretno - mene . kosta me ... kosta me popsla ovde ( ne mogu da uzmem neplaceno jer u vojsci toga nema ) pa bih morao da dam otkaz jbg .. kosta me svih izgubljenih kontakata u muzici ...

ako odem , pa me uvati nostalgija , vracam se na 0 , tj bez posla i bez dodatnog posla ..

za sada - saljem , pa cu videti ...

Conti-Moto

Ti vec imas dodatni posao (koji volis) u Nemackoj, svirke vikendom ... ;)
Po germaniji nasih kafana koliko hoces, vikendom gomila nasih samo ceka da se oletvi uz muziku.
Da li ces se vratiti je pitanje, lako ces se snaci u uredjenoj drzavi gde mozes da zaradis od rada
i gde je skolovanje stvarno besplatno (ne "besplatno" kao kod nas).
Kada vidis da su ti klinci na sigurnom, i kad dodje do toga da se oni osamostale (kao sto je slucaj kod mene)
onda mozes kako hoces. Mozes da se vratis, mozes i da ostanes, mozes malo tamo - malo ovamo.
To ce ti biti super period u zivotu ... samo do toga treba izdrzati. Tamo ce ti sve biti lakse ostvarivo nego ovde,
jedino nostalgija, navike, tvoje pravo drustvo, to ce ti na momente nedostajati.
Tamo te vise postuju kao stranca nego ovde kao domaceg.
Naravno, da bi te postovali treba da se uklopis u mentalitet sto ti nece biti tesko, pre je neobicno.
Novo !!!
Conti ROAD !!

pittatore

Pre svega tesko je za onog odluciti ko ima porodicu

bobangsxr

Citat: Conti-Moto poslato 06 Mart, 2016, 22:09
Tamo te vise postuju kao stranca nego ovde kao domaceg.
Naravno, da bi te postovali treba da se uklopis u mentalitet sto ti nece biti tesko, pre je neobicno.


Ja dok nisam dosao na zapad niko me nikad nije nazvao gospodine, a ovde svako pocinje razgovor sa gospodine pa na dalje :)

UFF

Citat: Darko poslato 06 Mart, 2016, 21:05
Citat: Conti-Moto poslato 06 Mart, 2016, 18:49
Citat: Hattrick poslato 04 Mart, 2016, 04:31
Jok, nego ce Svaba da pere a dodjos da gleda.  [rofl]

To radi pomocno osoblje ili ti "Pflegehelfer".

upravo tako ... ili ti nesto kao "negovatelj" na naski ...

ma Konti , prckaju UFF i kompanija , pusti ih ...

ko prcka?
ja napisao jedan jedini post u ovoj temi i nit sam kenjao za posao nit za nemce samo sam zakljucio da je standard i tamo i ovamo jer niko nece da radi :D

Darko

aktuelno jos malo ...

za sada uspesno otisla 13 tehnicara i 2 dr-a ..

verovatno cu raditi ovo jos malo , eventualno do kraja ove godine i toliko od mene ..

Lazic

#76
Citat: bobangsxr poslato 07 Mart, 2016, 00:30
Citat: Conti-Moto poslato 06 Mart, 2016, 22:09
Tamo te vise postuju kao stranca nego ovde kao domaceg.
Naravno, da bi te postovali treba da se uklopis u mentalitet sto ti nece biti tesko, pre je neobicno.


Ja dok nisam dosao na zapad niko me nikad nije nazvao gospodine, a ovde svako pocinje razgovor sa gospodine pa na dalje :)
Ja nepoznate ljude uvek oslovljavam sa, "oprostite molim vas", sumnjam da se iko tako zove... :D

DebeliZmaj

mesalica mesaaaa malter ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Vidi ga Pera ¹to slu¹a Pero Defformero! Je l' me zeza¹ :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Citat: bobangsxr poslato 07 Mart, 2016, 00:30
Citat: Conti-Moto poslato 06 Mart, 2016, 22:09
Tamo te vise postuju kao stranca nego ovde kao domaceg.
Naravno, da bi te postovali treba da se uklopis u mentalitet sto ti nece biti tesko, pre je neobicno.


Ja dok nisam dosao na zapad niko me nikad nije nazvao gospodine, a ovde svako pocinje razgovor sa gospodine pa na dalje :)

Ko kad sam ja dosao da se upisem na fax a nisam navikao da mi inace persiraju, ona nesto rece ono na foru "Vi" a tu bila jos jedna koleginica, ja je zovem da dodje [rofl] Ova crce od smeha [rofl]