Glavni meni

Poslovna ponuda - Nemacka

Započeo Darko, 15 Februar, 2016, 23:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Boga mi , ovde gde ih ja saljem - nece !

Evo , zdravlje Boze i jedan manijak skuplja papire pa ce kaze sta radi...

To ovde kod nas tehnicari rade posao koji ne moraju da rade , tamo jok...zna se ko sta radi

Andjelo

Citat: balcan girl poslato 16 Februar, 2016, 16:19
e darko, darko, taj nemaèki i mene zajebavaaa :D :D :D najgore je sto i kad ga nesto uèis u austriji jebeno govore dijalekt koji nista ne razumes :D :D :D :D :D
a tek da cujes  Bavarce  sa sela  i planina   ,tek nijh ne bi nista razumela , cak ih ni vecina Nemaca ne razume , to ti je isto kao kod nas od Nis, Leskovac  i Cupriju

Andjelo

pa plata kao medicinski tehnicar  od 1600-2200 evra  ,stan 400-600 plus rezije  jos 200-400 ,hrana od  300 do 600 u luksuzu  i ako imas neki auto registracija  osigurranje  i gorivo 200-450
  i ostane ti nekih  200-500 evra  sve zavisi koliko se otvoris  mesecno sto bi rekli kod nas 

Darko

Plata - 2400e , deciji dodatak - 190e ( skoro 400e u mom slucaju ) , stan sa rezijama -800e

Klopa jeftinija nego ovde ( mleko npr 0,49e dok je kod nas 80-100din ) , odeca jeftinija itd itd... Ko sto rece , ostane ti do 500e ( godisnje je to oko 6-10.000e )

Ono sto je bitno - skolovanje je BESPLATNO , koliko god da traje !!! Sto znaci - resio si decu , sto je bitno


castor

Jel' zna neko po¹to idu te medecinske diplome? ;) ;) ;)

Da nauèim ne¹to na brzaka, mogu da idem i na propitivanje neko na brzaka i to je to...
It's the ride that matters, not the bike…

Andjelo

#45
Jebi ga samo sto koliko god da ti ostane  nije lose dok ti deca mala  ,a kada porastu ni njini  deciji dodaci  i tvoje pola plate nece biti dosta za njih  , mozes zaboraviti  sparanje  evrica

samo si jedno Darko zaboravio  da plata izmedju  Bruto i Neto  nije isto  ako je Bruto  2400 evra  to ti je taman da se uklopis  u mesec  dana bez luksuza  ,moji su tamo 46 godina  ,cale je trenutno vec 2 godine u penziji ,ja  sam isao tamo  svake godine barem jednom godisnje  i mogu reci  da zadnjih nekoliko godina i kod Svaba nije kao sto je nekad  bilo, kada jedan radi u porodici  njegova plata je da ne oskudevas u nicemu ceo mesec  ...........................
Bruto 2400 evra
Netto 1700evra

Ivicat

Sto se tice hrane i odece, i jeste jeftinije i nije. Ako ces kvalitetniju (zdraviju) hranu, onda je skuplje. Odeca jeste jeftinija. Dok klinci ne porastu malo. Onda vise nece hteti c&a i slicne jeftine varijante nego traze markiranu robu.

Darko

Sve ste u pravu. Ali ! Klinci traze firmiranu garderobu i tamo i ovde ( ovde je teze , zar ne ) , dalje , ako si u braku razlika izmedju bruto i neto nije tolika ( naveo si primer oporezivanja za samca ) , trece , u mom slucaju , ne planiram da mi zena bude "bula" u kuci. Radila bi i ona ....

Ma cekaj , jel to pokusavate da me ubedite da je ovde lakse ?!

aæimo

Sad htedoh da postavim pitanje cemu uporedjivanje?

Ako neko ispunjava uslove i ima zelju, treba Daretu da blagosilja svaki dan koji je pred njim.

Tako je bilo i sa Goranovom ponudom za posao u Rusiji cini mi se.

Ne skacite pred rudu, mozda nam cela ta ekipa koja ode gore otvori nova vrata, nikad se ne zna.


Hattrick

Citat: Darko poslato 05 Mart, 2016, 23:20
Sve ste u pravu. Ali ! Klinci traze firmiranu garderobu i tamo i ovde ( ovde je teze , zar ne ) , dalje , ako si u braku razlika izmedju bruto i neto nije tolika ( naveo si primer oporezivanja za samca ) , trece , u mom slucaju , ne planiram da mi zena bude "bula" u kuci. Radila bi i ona ....

Ma cekaj , jel to pokusavate da me ubedite da je ovde lakse ?!

Ma cekaj bre, jel ti to pokusavas nama, na mala vrata, da kazes kako ces da je odvezes sa kuhinjskog radijatora ?

[ninja]

stilgar

Citat: Darko poslato 05 Mart, 2016, 23:20
Sve ste u pravu. Ali ! Klinci traze firmiranu garderobu i tamo i ovde ( ovde je teze , zar ne ) , dalje , ako si u braku razlika izmedju bruto i neto nije tolika ( naveo si primer oporezivanja za samca ) , trece , u mom slucaju , ne planiram da mi zena bude "bula" u kuci. Radila bi i ona ....

Ma cekaj , jel to pokusavate da me ubedite da je ovde lakse ?!
ma neeee, kafenisi i stipkaj sestrice dok si jos ovde, tamo gde gazda okom ti skokom puno radno vreme bez pus i kafe pauze. Posle tri meseca ces da se pokajes, a verovatno ti nece biti ni do svirke :) to sto decu odvajas od drugara da ne pominjem...
p.s. a i ovih 2000000 muslija sto ih Merkelova primila dok se malo organizuju pa ce i po svabiji da prsti po metroima restoranima i bioskopskim dvoranama. Sedi de si i ne talasaj.

Ivicat

Darko, nisam mislio da te ubedjujem u bilo sta. Ova tema je za pohvalu i stvarno, onaj kome pomognes, treba da ti je zahvalan. Dobio si od mene i zahvalnost i pluseve za ovu temu.

Lakse je za posao u EU. Samo sto treba biti realan jer ima dosta sitnih troskova koje treba uracunati pa na kraju usteda i ne bude neka. Neko je u nekoj temi napisao da za normalan zivot treba 2000e mesecno. Tako da, ko ode sa porodicom, ako radi samo jedan, od lagodnog zivota, putovanja, letovanja i zimovanja, nema nista. Ovde mislim na neku relativno prosecnu platu a ne na menadzerske ili programerske pozicije.

Stava sam da svako ko zeli, treba da ide i proba. Nekome se svidi, nekome ne. Ali i pored toga vecina ostane a zanemarljiv broj se vrati sto dovoljno govori.

PS: drugarica drugarice je u Ger kao med sestra. Radi, lepo zivi. Ali i udata je za svabu. Kaze da joj je lepo i da je svaba dobar :D

Andjelo

Darko   nemoj da mislis  da pricam gluposti  znam kako je preko jer sam i ja ziveo pocetkom 90-tih kada je bilo triput bolje nego sad  , pre 3 dana sam  se vratio  od gore ,bio poslom nedelju dana  i znam o cemu pricam  .......nije lose gore ne oskudevas u nicemu  plata na vreme  ,nema izlazenja i druzenja .......prosla su vremena kada je kod njih bilo extra  ,i nemoj da zaboravis da su drasticno digli longstojer  u svim kategorijama oporezivanja  i sto su socijalno osiguranje pojebali i tu su sad paprena osiguranja pogotovo kada si sa porodicom ,i sto ne ces imati vremena i para da priustis tebi motocikl i da se vozas kao ovde ,mozda za koju godinu ako imas jos jedan dodatni posao .................zelim ti da se sredis i da imas bolji zivot nego ovde


inace i ja volim da odem  za promenu  na par nedelja da se odmorim ,ima sta da vidis  ako znas jezik mozes nesto i da ubodes od posla  ,mislim  mozes kupiti jeftino a prodati dobro  pogotovo trgovine autima ,motociklima i delovima  .............evo ja bi trebao da se vratim za 2 nedelje  autom i prikolicom

Darko

Ma znam , ja bez veze navodio primere za mene , iako jos moram da izvagam bas dobro. Za sada ono sto radim je da , onome ko zeli da ode - mogu da pomognem. A taj koji zeli da ode valjda zna sta je i kako je , raspitao , izvagao itd itd....

Tako da , nikoga ne teram na silu , samo u danasnje vreme prevara sa svakakvim agencijama , odlascima na lose poslove i svakakva zavrtanja od poslodavca ja nudim sigurnu kombinaciju , na dobrom radnom mestu. Eto , toliko

Manjovac_Kv

Wisbaden je jako lep grad  mene podseca na Bg imao sam priliku da radim i zivim tamo Hrvata ima nenormalno malo malo pa ih cujes. Tu se nalazi najveca nato baza u evropi amera isto pun k, kolko znam i Zoran Djindjic je zavrsio svoje skolovanje tu. Ko moze nek ide to je glavni grad pokrajne hesen blizu je frankfurt 50ak km cas posla avionom kuci moja preporuka 😊

pittatore

Iskreno sto se mene tice ja se vec uveliko zalecem da trazim nesto preko, Nemacka, Austrija, Amerike.... radim ovde vec 13 godina za jednu Nemacku organizaciju, ali i to je Projekat kome ce doci kraj tako da...
kao Vozac ovde sa troje dece i kirijom tesko cu posle njih opstati, dakle ne gine mi Ausland.

Jecko

Ko hoce da ide nadje nacin, ko hoce da ostane nadje izgovor.....vrlo prosto...

Darko, svaka cast samo pripremi celicne zivce za svakakva pitanja....koliko, sta, gde, zasto, kako...

MIGE

Citat: Jecko poslato 06 Mart, 2016, 13:23
Ko hoce da ide nadje nacin, ko hoce da ostane nadje izgovor.....vrlo prosto...

Darko, svaka cast samo pripremi celicne zivce za svakakva pitanja....koliko, sta, gde, zasto, kako...
stvarno ne razumem neki put tvoj postove..trudim se ali ipak ne razumem

Jecko

Nema tu nikakve matematike.... Kome je lepo u Srbiji treba da ostane u Srbiji...ali meni je nekako promaklo da vidim sve te srecne ljude u Srbiji...sve neko sivilo...
Mene samo malo nervira kad ljudi kukaju na stanje u Srbiji, ne rade nista da ga promene, ne rade nista da odu odatle...eto prosto...ne rade nista....

Darko eto hoce da pomogne nekim ljudima da odu (naravano za sve bolje poslove trebaju neke kvalifikacije) i vise ce kritika da popije nego pohvala....

Ja tvrdim da je moj zivot i zivot moje porodice daleko bolji i kvalitetniji odkako sam ja otisla...a znam jako puno nekih ljudi koji su me cimali da im pomognem da odu jos pre 4 godine i i dalje su na istom mestu.

Ako ne uradis sam nesto po tom pitanju niko nece. Hoces u Nemacku a ne znas jezik...nauci...ne sutra...ne za 10 dana....DANAS...
Hoces u Finsku, Svajcarsku, Skandinaviju.....nadji nacin...
Neces da ides, hoces da ostanes u Srbiji jer je divna lepa zemlja, jer je to tvoj dom, tvoj narod....onda uradi nesto da promenis svoje sivo danas...

Daleko od toga da svi sede i niko nista ne radi....ali nazalost jako puno ispranih mozgova koji sede i blenu u TV...i kukaju...i svima je bolje nego nama...jadnima...

Izvinjavam se ako nekoga vredjam...ali me nervira to samosazaljevanje....
Nadjes cilj i radis ka tome....kad dodjes do tog cilja, nadjes drugi....

MIGE

Citat: Jecko poslato 06 Mart, 2016, 15:06

Hoces u Finsku, Svajcarsku, Skandinaviju.....nadji nacin...
gresis,da ne kazem neku drugu rec