Glavni meni

otpao tocak sa kola !!!

Započeo SSZGO, 20 Decembar, 2015, 09:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Dakle danas pri voznji na autoputu nesto je puklo u zadnjem delu auta i auto poceo da se trese, pri brzini 100kmh...

stao sa strane, auto je pao na tocak, svi srafovi koji drze tocak su pukli, tri komada sam nasao u blizini kola, dva nemam pojma gde su


ostecena felna, to je ono sto za sada vidim, auto je u servisu skidaju 'HUB' ili kako se vec zove na srpskom, glavcina? , u kojem su zalomljeni srafovi, onda treba da izbuse novi navoj , felna je izgrebana na delu koji naleze na glavcinu, sa druge strane kola takodje jedan sraf zalomljen na zadnjem tocku (pogonski tockovi)

prednji tockovi - svi srafovi su tu...


da li se ikome desilo ovako nesto da svi srafovi puknu i koji su moguci razlozi?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MIGE


jevta

Verovatno dotezanje na ne odgovarajuæu silu.Samo mi nije jasno kako nisi osetio nisu svi odjednom to je moralo kloparati ranije.De¹ava se kod nas pogotovo kod zamena felni alu i èeliènih pa se ne promene ¹rafovi

VR 46

Ma kad su ti montirali zimske gume nisu dotegli srafove kako treba.
Twist of wrist!

viper

#4
Pretegnuti ¹rafovi, zamor materijala i puf
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mareskin


Meni je otpao zadnji toèak u vo¾nji. Polomila se osovina ¹to prolazi kroz toèak. Na koju ide le¾aj.
Znam da je toèak pro¹ao pored mene i poru¹io neke kante za ðubre. Imao sam sreæe da niko nije bio na trotoaru u tom trenutku. I da me niko nije spucao kad je auto naglo stao i prepreèio put.

Posle smo skontali na preseku da je osovina bila napukla od ranije. Do polovine preseka je bilo rðe i tragova starosti. Tako da sam u stvari vozio mo¾da par godina na polomljenoj osovini.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF

Citat: VR 46 poslato 20 Decembar, 2015, 10:37
Ma kad su ti montirali zimske gume nisu dotegli srafove kako treba.

koje zimske gume u dubai-u?

nego to je redovna pojava kod skupih mercedesa, toliko o kvalitetu :D

Andjelo

Citat: SSZGO poslato 20 Decembar, 2015, 09:36
Dakle danas pri voznji na autoputu nesto je puklo u zadnjem delu auta i auto poceo da se trese, pri brzini 100kmh...

stao sa strane, auto je pao na tocak, svi srafovi koji drze tocak su pukli, tri komada sam nasao u blizini kola, dva nemam pojma gde su


ostecena felna, to je ono sto za sada vidim, auto je u servisu skidaju 'HUB' ili kako se vec zove na srpskom, glavcina? , u kojem su zalomljeni srafovi, onda treba da izbuse novi navoj , felna je izgrebana na delu koji naleze na glavcinu, sa druge strane kola takodje jedan sraf zalomljen na zadnjem tocku (pogonski tockovi)

prednji tockovi - svi srafovi su tu...


da li se ikome desilo ovako nesto da svi srafovi puknu i koji su moguci razlozi?
sabotaza ....................

SSZGO

ispostavilo se da su 3 srafa pukla i na drugoj strani, jedan je falio, 4 su bila tu, prilikom skidanja jos 2 su se pokazala polomnjenim, a 2 su bila cela ali malo ostecena

dakle ta strana se vozila na 2 srafa...


prednji tockovi su ok


mozda je malo driftovanja po pesku dovelo do labavljenja ili pucanja srafova, nemam pojma....


sve u svemu 500 jurica kroz prozor , i to samo da se auto kako tako osposobi, srecom izgleda ogibljenje je ok, nema stete sem izgrebane jedne felne...



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Glava Dole

Sta je to za tebe, s obzirom sa kakvim cenama se frljas po forumu to bi trebalo da ti bude ko nama 2 kila mesa :D

PECA BMW

Desava se zbog ne adekvatnih felni za postojecu "glavcinu" tocak prosto posece srafove . Skoro je mom drugaru na autoputu otpao tocak na mercedesu 124-ka , stavio alu felne koje nemaju ono srce na sredini i eto belaja ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Andjelo

nema sanse da se  tek tako  sraf od  tocka   pokida  ,jedino da nisu menjani  tj. da nisu orginal  nego su neki zamenski ...............cudi me da se nista nije desilo  sa zadnjim kosom  tj. limarijom  ipak  da na 100km/h tocak nalegne  na karoseriju bas me cudi , onda si imao mnogo srece 

Andreja

Fotke i video ili se nije desilo...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Andjelo

Citat: PECA BMW poslato 20 Decembar, 2015, 13:08
Desava se zbog ne adekvatnih felni za postojecu "glavcinu" tocak prosto posece srafove . Skoro je mom drugaru na autoputu otpao tocak na mercedesu 124-ka , stavio alu felne koje nemaju ono srce na sredini i eto belaja ...
sto se tice adaptera za felne zbog njega tocak ne moze da  ispadne tj. da se srafovi  odsrafe  ,il nisu bili srafovi dovoljne duzine il nisu bili stegnuti

VR 46

Citat: UFF poslato 20 Decembar, 2015, 11:38
Citat: VR 46 poslato 20 Decembar, 2015, 10:37
Ma kad su ti montirali zimske gume nisu dotegli srafove kako treba.

koje zimske gume u dubai-u?

nego to je redovna pojava kod skupih mercedesa, toliko o kvalitetu :D
One Taurus sto su kupljene na akciji u Ideji :D
Twist of wrist!

bigbad86

E nemoj da me plasis sad, ja bacio one stare, sad imam samo Taurus :)

bobangsxr

Meni isto pukli svi 5 na desni zadnji na opel omegi... ispao mi tocak u krivini i havarije nije bilo samo malo ostrugao disk... majstori mi rekli da su pukli jer je pretegnuta alu felna... cesto hoce da puknu brezoni na alu felne jer mozes da ih stezes vise nego celicne....

eclipse4

jebiga kad kupujes auto od pripadnika romske zajednice :)

srbac

Ja sam imao slucaj da su coveku stavili prekratke srafove !!! Da nije terorizam mozda???  [rofl] [rofl] [rofl]

sasa ns 1

to je anti srpska urota koja dolazi iz toplih krajeva.ljubomorni su na nase hladno vreme ,pa zato moraju da se kupaju u moru u januaru, da se rashlade