Glavni meni

broj obrtaja na leru

Započeo sale1977v, 09 Decembar, 2015, 13:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sale1977v

Zdravo maijaci koliki treba da bude broj obrtaja na leru kad je motor zagrejan u pitanju je kawa zx10r 04 na leru mije  broj obrtaja 1100-1200 ali trokira a svecice su zamenjene prosle godinemda nije to mali broj obrtaja?

freepartyman

Ja mislim da je to neki optimum. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Darko


BOKYBOY

Mnogo je to...1000-1050 max...koji Zx10R je u pitanju tj koje godiste?

Darko

#4
 [rofl] [rofl]


tih 50 izmeris sublerom , pa zabelezis na satu gde su .. 1.100 opusteno   ;)



sale1977v

upitanju je model 2004 godiste sa otvorenim auspuhom no name hihi!!

Darko

to sto trokira verovatno nema veze sa brojem obrtaja u tvom slucaju , dobar ti je broj obrtaja . trazi problem  negde drugde , ako kazes da su svecice nove

sale1977v

Varira mu broj obrtaja +-100 gore dole a lad povecam broj obrtaja na 1300 -1400 onda je dobro ali tomise cini daje mnogo!?

Flavius Valerius Aurelius

#8
Kod mene 1100 o/min
Darko lepo rek'o ...

da li ti padalo da se malo igras sa ovim?
http://attach.kawiforums.com/2004/10/16/20041016184805-1.jpg
Ako nije to, da tebi mozda neko crevo ne pusta? Moj drug je imao slican problem na cbr600 (napuklo crevo-nema vakum)

EDIT: ..ili kao sto vec ljudi kazu neka glupost tipa - filter.

Darko

1300 ,1400 i jeste mnogo .. nesto ga jebucka ... moguce prljav filter za gorivo ili vazduh ...

Hurricane

...dizne zaprljane ili sveæice, tj mo¾da neke fal¹ ili nije izmeren zazor kad su stavljane..

mnogo je to da igra tako po 100 obrtaja

ajmo dalje..

Mr.Racer

Ler od 1100-1200 je ok. Varijacije na leru su verovatno uzrok preotvorenog auspuha , a trokiranje moze biti radi vise razloga

sale1977v

Mr.Racer nemirno radi pod tim sam podrazumevao trokiranje to jest varijacije na leru znaci toje uzrok preotvorenog auspuha.

bigbad86

I ja se slazem sa otvorenim auspuhom. Probaj da upalis motor pa ZAPUSI auspuh rukom da vidis dal ce da smiri rad. Video sam to kod jedne jamahe fazer da nemirno radi na leru, bas tako skacu obrtaji za 100 obrtaja a kad zapusi izduv prestane. Izduv je bio otvoren.

Glava Dole

potpisujem, kad ja mom zapusim ovaj potpuno otvoreni auspuh radi ko da je direktno ubrizgavanje a ovako ima malih oscilacija al nista strasno, definitivno auspuh igra ulogu u tome

Darko

Gle ! Vidi sad ove odgovore , a tamo u temi "uticaj aftermarket auspuha na rad agregata" sve bajno sve sjajno ... Moreeee :)

Glava Dole

To sto ima mizernih varijacija na leru ne znaci da lose uticu na rad agregata :D Ja sam ga kupio neplanirano jer sam se zaljubio u taj zvuk kad sam je cuo pred kupovinu i kopao na sve nacine, da je pevusila ko fen za kosu jos bih vrv bio na 125ici :D

Havarisan

Zatvori ga rukom do pola i smiri se, nabavi db killer.

sale1977v

Hvala kolege manijaci na odgovorima i da smo dosli do zakljucka daje auspuh u pitanju a ne nesto drugo,ako ima nekoj jos neku predpostavku neka iznese!!

BOKYBOY

...ma kakav bre otvoreni auspuh,pa i ja sam ga skoro stavio na svoj motor i promena u radu i oscilacija lera apsolutno-NEMA,ni sa a ni bez DB-a...Castor takodje stavio Mivva na zeku i radi identicno kao i pre...dobro ne bas identicno...sad grrrrrmiiii.... [balavi]