Glavni meni

18V elektromotor, crko rotor, ima li mu pomoci?

Započeo nesic1, 26 Novembar, 2015, 02:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Vecina industrijskih baterija po laptopovima i aparatima ima tu elektroniku pa zato i moze lako da se puni.
Ovo sto sam ja naveo je u sustini resenje bas za situacije kad ne mozes da ubacis elektroniku. Doduse, modelarske baterije pljuju mnogo vece amperaze nego ove za laptop pa i za njih kad bi stavio elektroniku ista bi bila veca neg baterija :D
Recimo samo na camcu koji radimo u piku povuce i do 150A a konstantno na punom gasu vuce bar 60A, Sa tom baterijom se nikako ne zezas sa punjenjem jer kad se to zapali....

Svakako je imax B6 punjac jeftin i pozeljno je imati ga jer njime punis gotovo sve postojece vrste baterija.
Smrt SVIMA!!!!

megaidiot

pa kolko su vam debeli kablovi kad tolko vuce?

monsterbnt

5mm i znaju lepo da se ugreju. U camcu je trofazni 2kW elektro motor koji kod mene radi na 2x2s (14.4v) i tad cupa 28.000 rpm inace mu je max dozvoljen 45.000rpm na 6s (22,2v)
Smrt SVIMA!!!!

nesic1

hebem li ti sunce dal moguce da je proslo 2 god, koje srafilice repariras da vidis dal se isplati rad?

dzimika

Imam 3 baterije od 2 safilice, mislim da su sve tri 14,4v, moram da pogledam od ove sa dve baterije koja je voltaza, ali prvo cu raditi svakako ovu od 14,4V
Ako nista drugo klincu ce sluziti kao igracka

nesic1


Lazic

Citat: monsterbnt poslato 28 Oktobar, 2017, 00:15
5mm i znaju lepo da se ugreju. U camcu je trofazni 2kW elektro motor koji kod mene radi na 2x2s (14.4v) i tad cupa 28.000 rpm inace mu je max dozvoljen 45.000rpm na 6s (22,2v)
A da ti poène¹ da se drogira¹, a? :D

dzimika

Citat: nesic1 poslato 06 Novembar, 2017, 00:47
daj neku slidzu kako mislis da uradis, semu

Onako kako je postavio monster na prethodnoj strani, 4x2 cu samo da stavim da ima veci kapacitet, cekam samo ove 4s konektore da stignu da krenem sve da povezujem

Glava Dole



Ja sam ovako i to je provereno radilo, samo sto nema zastite od prepunjavanja nego mora da se gleda voltmetar :) A u praznom hodu kad se posle transformatora ispravi(samim tim pomnozi sa korenom iz dva) napon ispadne oko 26V, dakle razlika potencijala izmedju baterija i napajanja je svakako velika a struja koju transoformator daje mala tako da ih puni sve dokle god je prikljucen punjac :) Ista sema bi mogla i malo da se modifikuje pa da se napravi i ta zastita od prepunjavanja :) To za one koji nemaju ovaj fabricki punjac naravno, najprostije je resenje a ti spajaj kako ti je monster rekao :)

megaidiot

kao i uvek, ko teslu slusa mora da obrati paznju na neke stvari iznete ovde: https://goo.gl/G9kGsw

monsterbnt

hm.... sta moze da se desi kad tako punis litijumske baterije...

! No longer available
Smrt SVIMA!!!!

Glava Dole

Bez pracenja voltmetra mozda :) Zato u toj semi on i jeste neizostavni deo :)
Ko zna s cim je on to napajao, kolikom strujom, ocigledno velikom... a i vidi se da mu je to bila i namera :) Ja kazem da sam tako koristio mesecima, ali ostavljao na punjacu nisam :)

Igrao sam se i ja ovako sa elektrolitskim kondenzatorima:

! No longer available

Pa ipak ne smatram da su opasni za koriscenje :)

monsterbnt

#92
Primer je sta moze da se desi kad litijum punis kao nimh ili nicd. Potrebno je ograniciti amperazu koju vuce baterija ne samo voltazu. Ako amperaza nije ogranicena vuci ce koliko god moze i eto veselja. Ako drukas u nju mnogo ampera mora pulsno.
Smrt SVIMA!!!!

Glava Dole

Ne citas sta pisem :)
Citat...dakle razlika potencijala izmedju baterija i napajanja je svakako velika a struja koju transoformator daje mala...
Rekoh mali transformator i zbog toga je bespotrebno ogranicavanje struje, ali napon mora da se prati jer nece prestati onda sa punjenjem ako se ne prekine pa moguce da tad hoce da pukne... ne znam, nisam probao niti zelim posle onog tvog snimka :)
Da je veci bilo bi potrebno, zato sam i naglasio cini mi se cak dva puta da se tako dobija visok napon(tako da ce uvek teci struja), ali mala struja(tj. ogranicena, transformator jednostavno ne daje vise) :) Taj transformatorcic je velicine nekog relejcica primera radi, a ne grdosija ko na onom snimku :)


monsterbnt

Ne bi se ja igrao. Licno nisam imao iskustva sa paljenjem lipo baterija ali znam ljude koji jesu. Moje uvek punim u starom sporetu pa tu nek gori koliko oce.
Smrt SVIMA!!!!

Glava Dole

 [thumb_up] Najsigurnije :) Zaboravih da naglasim "ne pokusavajte ovo kod svoje kuce" kao oni profesionalci [rofl]

megaidiot

kad pogresno okrenes elektrolit i spalis ga smrdi ona hemija ko da se neko usro

bigbad86

Koliko je opasno drzati tablet na punjacu 24h dnevno>? Koristim ga kao plejer povezan na muzicku liniju. Sa njim se vezem na internet radio pa pustim. Ne greje se. Kao punjac koristim D3 uredjaj a ne punjac.

Glava Dole

Tako uopste, stetno je jedino za bateriju koliko znam ali ako je vec spojeno 24/7 onda nema problema :) A tablet ima elektroniku, ne bi trebalo da bude problema :)

UFF

ijaooo umrece ti cela porodica u stranom pozaru
odmah da si to sranje bacio u smece


i da nam potom javis gde si tacno bacio