Glavni meni

18V elektromotor, crko rotor, ima li mu pomoci?

Započeo nesic1, 26 Novembar, 2015, 02:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nesic1

dakle kao sto rekoh, u pitanju je motor sa 4 pola (kako se vec zove), ima 4 cetkice, izvadjen iz neke masine, verovatno mu nema pomoci ali ajde da pitam moze li se nekako srediti rotor ili mora drugi

isto kako mogu da saznam neke karakteristike o njemu, da vidim moze li neki jeftiniji motor da ga zameni, sa 2 cetkice?



monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

aæimo

Ako je iz srafilice, a verujem da jeste- nema mu spasa.

Cak i da ima, za Makita srafilice motor je oko 20eur. tako da ne vidim razlog da se mlatis sa ovim spaljenim.

nesic1

Da iz srafilice je, nov kosta 80+ evra, taj od makite ne moze, pa rekoh da li mu ima spasa ovako

slave74

Probaj u woby haus servisu, imaju za svoje alate delove, koji nisu skupi.
Mozda ima slican, pa nabudzis. Ja sam za moju srafilicu nasao tamo, doduse polovan, mislim da su hteli da mi poklone.
E sad ako im kazes da je za alat,koji nije u njihovoj prodaji, reci ce ti da nema, nece da se mlate.
Bio je nekad i einhell servis u Surcinu, imali su takodje dosta rotora.
Ako te ne mrzi premeri motorcic, proguglaj  da li ima slicno nesto, pa trazi.

monsterbnt

Ako je iz srafilice onda je iste velicine kao modelarski motori. Zato te i pitam... Modelarski u zavisnosti od velicine i snage idu od 10$ pa na vise...
Smrt SVIMA!!!!

Havarisan


mi¹ko_kolo

Na motoru pi¹e - Metabo. Njih u ponudi ima Woby haus.


nesic1

#9
Metabo ltx, ne isplati mi se da se lomatam mnogo sa njim, videcu ako odgovara od neke ovako, koliko vidim mozda bih mogao i da stavim drugi motor, koji ima isti zupcanik na kraju koji pogoni strafilicu?, pa me je zanimalo koja je razlika u elektromotorima sa 2 i sa 4 cetkice, isto nisam znao da moze drugi rotor sa istim dimenzijama, potrazicu i to


edit:
uuu ovee nisam nasao, sad cu da pogledam, ovaj je fi 48 mm, duzina 44-50mm, osovina fi 5mm
negde nadjoh da je ovaj 775 motor, mada gledao sam svasta pa moguce da gresim, ima li taj 775motor kao ovaj sto si okacio link


bigbad86

#11
Mislim da imam neku staru srafilici koja valjda jos uvek radi, samo su joj crkle baterije. Rado cu ti pokloniti ako je do sad nismo bacili. 18V.
EDIT: Ipak smo je bacili.

slave74

Zupcanik skidas sa svog motora, pa utisnes na osovinu novog ukoliko novi nema zupcanik ili nisu isti. Nije lako Bez alata.
Rotor ne trazi menjaj CEO motoric.

jevta

Grejanje u rerni i hlaðenje u fri¾ideru poma¾u

nesic1

u staru srafilicu nabudzena baterija , vrsi poso, iz nje ne pase motorce, duze je a uze
motorce koje mi treba fi48mm, duzina 45mm, osovina 20mm, fi osovine 5mm

malo excercise sa novom baterijom nabudzenoj na ovu srafilicu sto ne odgovara kao donor

dzimika

jel to znaci da ti saljem baterije :D tj generalno ti treba samo kuciste baterije?

nesic1

Da, samo kuciste, ali ova baterija nema zastitu  kao ove nove, tj ima onaj displej koji pokazuje napunjenost i alarm koji se oglasi kada baterija padne ispod nekog napona, u principu mislim da se ne isplati, okacicu troskove posle i mane

dzimika

Ajd okaci posle troskove da znam da li mi se isplati ili ne

nesic1

#18
mene je iznelo

baterija za laptop sa 9x 18650 li baterija (celija) - 1.000 din
ono malo sto meri napon, naruceno sa ebay - 1.6$ (http://www.ebay.com/itm/281731171389?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)  
kad napon padne ispod zadate vrednosti oglasi se alarm, meri ukupni napon i napon svake celije pojedinacno

i malo zice i silikona, eto
za ovu od 18V povezao sam redno 5 celija (baterija), zafalila mi jedna da stavljam po 2 paralelno onda bi imao 2.200mAh, baterije daju oko 1.100mAh po komadu, jedina mana je sto ove baterije nemaju zastitnu elektroniku, ne smeju da se prepune i da se isprazne mnogo,
sto se punjenja tice imam kopiju imax b6 punjaca, radi posao za sad dobro, uradjeno po uzoru na ovaj video, samo sto u videou nije uradio izlaze za svaku celiju posebno da bi se balansirale celije prilikom punjenja tj. da se svaka celija puni ravnomerno, ja sam to uradio, i nisam uvijao baterije jer sam pazio kad sam skidao da ne pocepam zastitnu opniu, cekam samo da mi stignu konektori za balanskno punjenje i da ih stavim











! No longer available

nesic1

E da, jel zna neko mozda gde mogu da skinem instalaciju windowsa 8