Glavni meni

Problem sa paljenjem na vruce, moguci uzrok problema?

Započeo SSZGO, 27 Septembar, 2015, 15:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

poceo je da mi se desava ovaj problem skoro


Kada startujem motor dok je hladan upali ok (mada se pomalo muci i na hladno, nije iz prve nego posle sekund verglanja)

ako se vozim neko vreme i stanem ugasim motor, zatim hocu da startujem opet, ponasa se kao da nema struje, klikce instrument tabla lapmice gube sjaj tesko vergla i nece da startuje

kada se motor ohladi opet startuje

na gurku sam uspeo da upalim dok je vruc mada i tu tek iz 5tog pokusaja, kad se startuje radi ok


ima li iko ideju nakon ovih simptoma sta bi mogao da bude problem?


akumulator, neki los kontakt, solenoid?? , nesto peto ?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

srbac

Klema na akumulatoru, kontakti na automatu anlasera, akumulator crko, i HONDA regler !!! Izmeri punjenje sa voltmetrom !!!

Bori¹a

doteraj kod revolucije, on ce da sredi :D

idanijel

Verovatno akumulator los,koliko je star i koja marka?

MIGE

sto se cimas?odvezi  ga u hondiin servis i nema da brigas

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Dukags


Gavrolini

Za coveka koji kupuje aute od 100.000+ e ne mogu da verujem da je to problem. Nazovi hondin servis da dodju po njega i nek ti ga vrate popravljenog. Ili ga jednostavno baci u pustinju i kupi nov. Sta on tebe da drka i pali kad mu je volja, baci govno i onako je zastareo model.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Gavrolini poslato 27 Septembar, 2015, 17:57
Za coveka koji kupuje aute od 100.000+ e ne mogu da verujem da je to problem. Nazovi hondin servis da dodju po njega i nek ti ga vrate popravljenog. Ili ga jednostavno baci u pustinju i kupi nov. Sta on tebe da drka i pali kad mu je volja, baci govno i onako je zastareo model.
uozbilji se....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

Ja hocu da znam sta se desava jer volim da ucim nove stvari. Ako je sitnica mogu sam da namestim imam sav alat.

U servisu ce ga popraviti ali ce da ga zadrze 3 dana.
I mozda ih mrzi da nadju problem pa samo zamene sve moguce.



Baterija je stara godinu I 8 meseci firma je yuasa I malecna je. Mozda je baterija tj ne radi kad je zagrejana. To cu prvo da proverim probacu dok je vruc da upalim na kablove preko drugog akumulatora. Kao I da li puni 14v dok radi motor.

Ako nije to onda mozda kontakti na rucici gasa automat paljenja kao I kontakti na samoj bateriji.

Ako nije to tj ono sto mogu sam da proverim za pola sata. onda ide u servis.


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bucko

Na Tmax-u je bio opoziv potapajuce pumpe za gorivo koja se pregrevala i dok se vozi sve ok a kad stanes nema dalje dok se ne ohladi posle par sati.Reseno zamenom o trosku yamahe a inace skupo do bola.

Hurricane

..tooo srbine kablovi nego sta, slikaj nam to kad palis ondu kablovima sa cls-a pls...

Gavrolini

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Septembar, 2015, 18:33
Citat: Gavrolini poslato 27 Septembar, 2015, 17:57
Za coveka koji kupuje aute od 100.000+ e ne mogu da verujem da je to problem. Nazovi hondin servis da dodju po njega i nek ti ga vrate popravljenog. Ili ga jednostavno baci u pustinju i kupi nov. Sta on tebe da drka i pali kad mu je volja, baci govno i onako je zastareo model.
uozbilji se....
Krajnje sam ozbiljan

PECA BMW

"U servisu ce ga popraviti ali ce da ga zadrze 3 dana.
I mozda ih mrzi da nadju problem pa samo zamene sve moguce."

El to Kymco servis u Zagubicu ili ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

eclipse4

Citat: SSZGO poslato 27 Septembar, 2015, 20:23
Ja hocu da znam sta se desava jer volim da ucim nove stvari. Ako je sitnica mogu sam da namestim imam sav alat.

U servisu ce ga popraviti ali ce da ga zadrze 3 dana.
I mozda ih mrzi da nadju problem pa samo zamene sve moguce.



Baterija je stara godinu I 8 meseci firma je yuasa I malecna je. Mozda je baterija tj ne radi kad je zagrejana. To cu prvo da proverim probacu dok je vruc da upalim na kablove preko drugog akumulatora. Kao I da li puni 14v dok radi motor.

Ako nije to onda mozda kontakti na rucici gasa automat paljenja kao I kontakti na samoj bateriji.

Ako nije to tj ono sto mogu sam da proverim za pola sata. onda ide u servis.




1.drugar je imao isto tako neki problem,pisao sam na forumu,verglao je ko lud ali motor nikako da upali,jednostavno je verglao ko da nema goriva,promenio nov akumulator i vise nije imao problema.nikad ne bih rekao da je problem bio u akumulatoru.

2.otvori mu gas skroz do kraja koliko moze i verglaj ga dok ne upali,citao sam negde u nekom prirucniku da kompjuter automatski dozira gas,tako da nema strah da ces nesto sjebati ako verglas sa otvorenim gasom,a kad ga tako verglas,on tad odradi nesto...stvarno sam zaboravio sta ali ima veze sa otvaranjem valjda neke dizne....jednostavno samo probaj.

3.na motoru mozes da odradis i sam dijagnostiku pa da vidis ako imas neku gresku....treba ti samo test lampica.

4.u servis nemoj da ga odneses sipace ti pesak u rezervar i recice ti da je negde pokupio to usput,ipak je pustinja puna peska ;) a i vazda ko ce plati sve to kad ti izmenjaju sve zivo na njemu :)

5.ako ces na kablove da probas,izbegavaj kamile ne daju struju

6. cetvrta i peta stavka su zajebancija :) ali prvo probaj sa gasom a posle meri i menjaj sta hoces....i jos nesto proveri da li ti pise "fi" na displeju,tj kad mu das kontakt treba da se ugasi nakon nekog vremena,ako se ne gasi onda je kvar s trujom,nek me ispravi neko ako gresim.


SSZGO

Citat: PECA BMW poslato 28 Septembar, 2015, 01:33
"U servisu ce ga popraviti ali ce da ga zadrze 3 dana.
I mozda ih mrzi da nadju problem pa samo zamene sve moguce."

El to Kymco servis u Zagubicu ili ?

za razliku od zagubica ovde svi teraju u servis, koji su prepuni posla, pogotovo honda toyota mercedes itd
honda jos radi gotovo sva dostavna vozila u zemlji tj skutere kojih ima milion
tako da treba doci na red, ili ostavis vozilo ili zakasez pa dodjes, ako zakazujes mozda ga zavrse taj dan ali verovatno ces jos duze cekati da dodjes na red
za motore ih boli q to je sitn boranija, za kola uglavnom daju neko zamensko vozilo da koristis ako si kupio zvanicno auto kod njih
sve u svemu poprilicno cimanje i cekanje, a ja sam uvek u guzvi lakse mi ej sam da resim problem na motoru ako mogu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hohštapler

pogotovo je problem ¹to motor pali normalno kad je hladan, a drka te kad se ugreje.
Scenario: mehanièar uzima motor 3.dan od kad je u servisu, tj. kad stigne na red, pogleda papir i pi¹e "problem sa paljenjem".
Zavergla - bum, sastavi iz prve jer je hladan.
Lampica - o, popravio sam ga.  Ovde sve radi. Daj  sledeæi.

U prevodu, boli njega kurac da tra¾i ¹ta je kad pali iz prve.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

slave74

Meni je zx12r  imao problem da kada je vruc i kada pritisnem start dugme jedva zavergla odnosno sporo zavergla jedan krug. Sacekam minut ili pet, pa upali najnormalnije. Kad je hladan uvek je palio najnormalnije. Citao sam na netu tada da su cesti problemi bili kod dvanaestica , da kad su zagrejani ubace vise goriva u cilindre i da tada alnaser ili aku nemaju snage da sabiju tu smesu.
A, onda sam zamenio akumulator i posle toga se taj problem resio , doduse desilo mi se posle pola godine , godinu da opet tako zabaguje.
Moze biti i punjenje akumulatora, recimo da puni neku donju vrednost, a ti vozis motor koji trosi struju iz akumulatora, i punjenje ga odrzava na nekom minimumu.
Kad posle voznje probas da upalis - nece, ali kad malo odstoji akumulator povrati deo snage i upali.
Znaci merenje , pa akumulator, pa ostalo.

SSZGO

imam ovu bateriju u motoru

stara je tacno 2god i 2 meseca proverio sam kad je kupljena

http://www.motoshopitalia.com/batteria-yuasa-ttz10s-equivalente-ytz10s-p-6153.html

sutra idem u radnju gde sam kupio oni ce kao da provere jel ispravna, pa pocnem od toga...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

stilgar