Glavni meni

Rostilj i druzenje kod UFFa na livadi (kontejner city)

Započeo UFF, 28 Jun, 2015, 17:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

za 14 dana od temelja do krova i fasade
i to sa ekipom od 7 ljudi koji rade samo do 17h i ne rade vikendom
a ta brzina kosta, bilo je vec gotovo kad je gradjevinska inspekcija dosla ali eto ipak hoce da me ruse valjda sto nikog podmitio nisam

http://www.dodaj.rs/f/2k/12R/2gzHyIvZ/1/20.jpg

mareskin

Citat: UFF poslato 14 Septembar, 2015, 22:30
dosli odavno
prvo dobio resenje o obustavljanju gradnje / zatvaranju gradilista
posle dobih resenje da moram sam da uklonim svoju kucu sa svoje zemlje i da je vratim u prethodno stanje (ko da ja njima govorim kakvo ce stanje da bude na njihovoj zemlji)
sad dobih obavestenje da je opstina izdala nalog za rusenje privatnoj firmi sa kojom imaju ugovor i da ce oni da plate pa posle meni da naplate

izgleda da cu da robijam ako stvarno dodju, ne zajebavam se

usvojicu neku trudnu izbeglicu sa detetom, reci cu da sam gay, zvacu novinaare fotografe i tv da preko njih javno pitam drzavu kako ne ruse nikolicu i ostalima sojenice na sprat izgradjene bez dozvole na tudjoj zemlji (tj u reci nije ni zemlja cak) a mene hoce da ruse sto zidam na svom vlasnistvu?

a do tad jbg zovem sve manijake da parkiramo motore oko placa i da se drzimo za ruke oko kuce... ili to ili da pucam sa terase
evo kako izgleda trenutno, dusanko manijak bio u prolazu pa slikao danas

...

Seronje.
Tebi su do¹li odma, a cele solitere ne vide dok se zidaju :(
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

makinjo


beli-nsr

Mrsko mi da preturam, a ko zna da li cu i naci...ali u cemu je problem? Jesi ti zidao bez dozvole, plana, nije gradjevinska zemlja? Ne mogu da skontam iz postova o cemu je rec...

mali_zmaj

svakako podnesi brate zahtjev za gradjevinsku  dozvolu i neka te povuku za... kad dodju kazes da si u procesu dobijanja dozvole  i cao...
jin-jang

mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 14 Septembar, 2015, 23:28
svakako podnesi brate zahtjev za gradjevinsku  dozvolu i neka te povuku za... kad dodju kazes da si u procesu dobijanja dozvole  i cao...

Da, da. Mnogi aktuelni politièari su u procesu dobijanja dozvole. Probaj.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

aæimo

Kuæica je bombonica, svaka èast.

Ukoliko dodje do potrebe za okupljanjem, mada ne verujem, razglasi.

mali_zmaj

ma mi mali placamo,veliki ne placaju,njima ne trebaju ni dozvole ni nista.... nekad treba legalno,jebiga,nije to voznja  motora bez registracije.. kuca je u pitanju... ja sam takav,jebiga,legalista,za uffa pojma nemam,nije glup izvagao je sve vjerovatno ima plan za ovo...
jin-jang

Lazic

Citat: beli-nsr poslato 14 Septembar, 2015, 23:24
Mrsko mi da preturam, a ko zna da li cu i naci...ali u cemu je problem? Jesi ti zidao bez dozvole, plana, nije gradjevinska zemlja? Ne mogu da skontam iz postova o cemu je rec...
Sve ;D
Ali nema kurca od toga, evo ministarka najavila op¹tu legalizaciju... ;D

Ivan1979



UFF

Citat: beli-nsr poslato 14 Septembar, 2015, 23:24
Mrsko mi da preturam, a ko zna da li cu i naci...ali u cemu je problem? Jesi ti zidao bez dozvole, plana, nije gradjevinska zemlja? Ne mogu da skontam iz postova o cemu je rec...

zemljiste je poljuprivredno bez mogucnosti cepanja ili prenamene
hteo ne hteo ovo je jedini nacin

Citat: mali_zmaj poslato 14 Septembar, 2015, 23:28
svakako podnesi brate zahtjev za gradjevinsku  dozvolu i neka te povuku za... kad dodju kazes da si u procesu dobijanja dozvole  i cao...

nema gradjevinske na poljuprivrednom
a ne primaju ni zahteve za legalizaciju trenutno

treba da izguram sam ili uz vasu pomoc ako bude neophodna dok novi zakon ne stupi na snagu (kazu manje od mesec dana)
imam nacrt zakona u inboxu na 60 strana i kaze da od kad ga izglasaju ko je predao a i ko nije nema razlike svi su isti, cena jako niska + 30% popusta za one koji placaju u kesu (ko zeli zvanicni nacrt/predlog novog zakona na email nek posalje adresu na pp)
a tad kad platim moja zemlja i kuca vrede x puta vise, ko jos ima kucu i dvoriste na nbg?


Citat: aæimo poslato 14 Septembar, 2015, 23:41
Kuæica je bombonica, svaka èast.

Ukoliko dodje do potrebe za okupljanjem, mada ne verujem, razglasi.

hocu, hvala, sta mi drugo ostaje jbg

Dragana friz

Kad bude trebalo zovi ali to znas i bez da ti kazemo


penzos

Predizborna kampanja pa opet ono, la¾u - ma¾u. To je veæ trebalo odavno biti zavr¹eno pa nije. Iskreno se nadam da æe ovaj put odraditi legalizaciju.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:567188-Zorana-Mihajlovic-Legalizacija-jeftinija-130-puta
E jbg sad, dali tebe hvata ne¹to od ovoga?
"Ona je rekla i da objekti graðeni na klizi¹tima, javnim povr¹inama, za¹tiæenim zonama i mestima kao ¹to su nacionalni parkovi, neæe biti legalizovana, veæ sru¹ena."
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

UFF

"bice" "ce biti" "uskoro ce"... jebes takve linkove
citam ih od 2009e
predpostavljam i ja da ce biti uskoro ali ne mora da znaci

@ penzosu ne hvata me to

mali_zmaj

pa sta jedu govna,ne moze legalizacija al daj da rusimo... bem ti drzavu...

nema gradjevinske na poljuprivrednom
a ne primaju ni zahteve za legalizaciju trenutno... citat by uff

ne primaju zahtjeve...jebote svasta cu da cujem..
jin-jang

mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 15 Septembar, 2015, 21:31
pa sta jedu govna,ne moze legalizacija al daj da rusimo... bem ti drzavu...

nema gradjevinske na poljuprivrednom
a ne primaju ni zahteve za legalizaciju trenutno... citat by uff

ne primaju zahtjeve...jebote svasta cu da cujem..

Jebi ga dru¾e ©utanovac je mogao da zida na poljoprivrednom zemlji¹tu u sred Beograda ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

da vjerovatno.. mislim uff je uff,,hipermanijak,bajker,bacje.. al sutanovac je baja do jaja ipak... mislim,ono,ovo i dsz..
jin-jang

UFF

kod resenja o zatvaranju gradilista nisam se zalio jer je kuca vec bila gotova

kod resenja o uklanjanju objekta gde meni naredjuju da je srusim se nisam zalio jer pise da zalba ne utice nit odlaze izvrsenje

e sad mi je stiglo obavestenje da je resenje postalo izvrsno i da su dali nalog privatnoj firmi sa kojom imaju ugovor da me srusi i da posle tu uslugu od mene naplate pa sam popizdeo i evo za 10 min sklepao zalbu iz glave besan trudio sam se samo da nikog ne napusim, znam da zalba nicemu ne sluzi pa onda ne moram ni da brinem da li je profesionalno napisana, dovoljno je da mi samo kupi malo vremena dok ne izglasaju novi zakon o legalizaciji pa evo vam je ovde da je i vi pricitate i da cujem sta mislite:




Zalba na resenje o dozvoli izvrsenja rusenja objekta

Po resenju br ....... doneli ste odluku za rusenje moje privatne kuce na mom zemljistu na novom beogradu kp ...... i poslali na izvrsenje preduzecu sa kojim imate sklopljen ugovor.

Zidao sam malu porodicnu kucu uz pomoc prijatelja i rodjaka od pozajmljenog novca na zemljistu ciji sam vlasnik (za sebe i svoju trudnu verenicu) jer nemam gde drugde da zivim i trenutno sam nezaposlen pa nemam kako ni da iznajmljujem i placam tudji stan.

Zakon o legalizaciji samo sto nije izglasan i tad postajem ravnopravan sa svim ostalim nelegalno izgradjenim objektima, odmah pored mene se takodje nalazi nekoliko nelegalno izgradjenih komsijskih kuca na poljuprivrednom zemljistu u kojima ljudi zive vec 15 godina pa ih jos niste srusili kao ni silne sojenice zidane od cvrste gradje u sred reke i na tudjem zemljistu od kojih su neke poslovni prostor od par stotina kvadrata i zidaju se upravo sad dok ja ovo pisem a ja sam problem sto sam sazidao malu kucu na svom zemljistu da bi resio zivotno stambeno pitanje?

Od kad se zakon sprovodi selektivno? Kako se moze meni srusiti kuca a ostalima pored mene i onima koji su predali zahtev za legalizaciju i koji im je odavno odbijen objekat jos uvek nije srusen?

Ministarka gradjevinarstva Zorana Mihajlovic svaki dan u medijima najavljuje nov zakon o legalizaciji koji samo sto nije izasao i koji je upravo na glasanju a vama se zuri da me srusite pre toga? Pa da li je drzavi u interesu da uzme novac za legalizaciju i da naplacuje porez svake godine ili da napravi jos jedan socijalni slucaj i beskucnika od svog drzavljanina?

U priobalju nije dozvoljena gradnja a sojenice i dalje stoje, ja sam kucu zidao daleko od njih na podjednakoj udaljenosti od reke ako ne i dalje kao sto su novobeogradski blokovi 45 i 70 i ne vidim zasto bi to predstavljalo problem u mom slucaju ako nije problem za cela naselja.

U nasoj drzavi po javnim informacijama ima oko milion i po nelegalno izgradjenih objekata sto na svojoj sto na tudjoj zemlji od kojih je manje od pola uopste predalo zahtev za legalizaciju pa ih niko ne rusi, da li je potrebno da zovem novinare da bi skrenu paznju javnosti na ovu nepravdu?

Moja kuca je u trenutku kad je gradjevinski inspektor dosao da zatvori gradiliste vec bila izgradjena, sa kompletnim krovom i fasadom (i istog trenutka su dalji radovi prekinuti jer je sve vec bilo i gotovo) a u resenjima o rusenju koje dobijam konstatno pise da uklonim samo neke zidove, to nisu samo neki zidovi, to je kompletna gotova kuca kako spolja tako i iznutra.

Nisam zidao za prodaju, za poslovnu delatnost ili bilo kakav profit vec zato sto nemam gde da zivim a zemlju vec posedujem. Uzoran sam gradjanin i drzavljanin Srbije i zato nisam nikog podmicivao kao ostali vec zelim posteno da platim i legalizujem svoj objekat te Vas molim da budete strpljivi i date mi bar deo vremena kao sto su ostali dobili dok se novi zakon o legalizaciji ne izglasa.