Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 07 April, 2015, 15:21
Citat: mt:s poslato 07 April, 2015, 15:16
Ako niste napunili pu¹ke pre polaska onda ste trebali svi kolektivno da se samoubijete...

Ima ih koji su sa punim okvirom opasni i po sebe i po neprijatelja - takvi je bolje da nose prazne pu¹ke - da se samo protivnik pla¹i.  :)

Bio sam malo u vojsci i video ko je sve i kako tamo do¹ao. Odrastao sam sa oru¾jem, a tamo je na moje oèi vojnik zamalo ubio oficira. Proma¹io ga za santim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

sasafilipovic

Iz mog iskustva, najveci neprijatelj na frontu je alkohol, verujem da je za veliku vecinu poginulih bio bas on uzrok. Prevelika hrabrost u pijanstvu ili prevelika glupost i nehoticna ubistva saboraca.
E sad, bas me interesuje kako je po tom pitanju u Ukrajini... Jer se tamo votka pije vise nego voda.

Slaninar

Citat: sasafilipovic poslato 07 April, 2015, 18:24
Iz mog iskustva, najveci neprijatelj na frontu je alkohol,

"To je zlo
- NIJE ZLO!"

  [rofl] [rofl]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Citat: Laziæ poslato 07 April, 2015, 11:26
Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2015, 21:10
Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
Naravno da nisi Bosanac kad si Dalmatinac...;D :-*
istrijan,istrijan kakav dalmatinac!!   :-*
jin-jang

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 07 April, 2015, 14:21
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 April, 2015, 10:37
Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2015, 21:10
Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
ja bi morao da se jako ne slozim sa seveno srpskim separatistom......realno nikad nije bilo sve bosna...bilo je hercegovina, bilo je posavina, bilo je krajina............ili kako bi to rekli...turci su bili po gradovima  a srbi po planinama....od turskoga doba....balije su ti po prirodi trgvci i zanatlije....a Srbi su se bavili poljoprivredom i stocarstvom.....
to ti je kao kad bi zemuncu rekao da je beogradjanin....mislim...tebra

Meni je odavde to sve isti kurac. Slièan mentalitet, slièan naglasak, sve zapadno od Drine.  :)
Ljudi kao ljudi - ima dobrih i lo¹ih, to je individualno... osim Hercegovaca!  :P

Inaèe, zli autonoma¹i su primili ljude u nevolji, za razliku od nekih patriota. Ko jo¹ pamti...

Riblja Corba - Beograde

@Zmaj: nisam ni sumnjao u tebe. To lupaju ovi ¹to su veæi katolici od pape. Pa prijatelji po NS, "bosanski Srbi", sebe nazivaju "Bosancima". Sad æu ja da nabijam mak na konac - "ne, dru¾e, ti si bosanski SRBIN!"  :)    ©to reèe moj drug Alen (Bosanac isto :)  ): "Ko se ljuti, uvalim mu kruti."   :)
ne ljutim se vise,oguglao,ti tvoji prijatelji nisu Srbi ako se zovu bosancima.... ja sam Srbin iz Krajine,tj Krajisnik...  bosna ti je jedno lijepo izmisljeno ime da bi se nekom dala nacija i identitet... i na kraju drzava....,a jezik je tek smijurija,kombinacija hrvatskog arapskog i lokalnog dijalekta nekad zvanog srpski jezik,a kad se malo provozes motorom po bosni i RS,vidjet ces da uopste isto ne govorimo,i da svaki grad tj,regija ima svoj dijalekt,itd,itd... pametan si ti al nikako da shvatis cinjenice, ako nas na silu utjeraju u bosnu eto nama rata brzo,krv je pala od 91 do 95,mi zajedno zivjet ne mozemo.. trgovati da,kominicirati,suradjivati,al samo to... ne mogu ja sad ici u istoriju,zagadismo temu svakako ljudima...
jin-jang

bigsheki

i sta ono rekose o Hercegovackim Srbima :)

goranvojska

Citat: bigsheki poslato 07 April, 2015, 19:37
i sta ono rekose o Hercegovackim Srbima :)
zajebani bas.

eclipse4

#447
snimak sa pronadjenog telefona (da ne kazem sa zaplenjenog) borca hunte,ako je tako kako kazu onda su mu ovo bili zadnji kadrovi koje je snimio,inace je bio korektor vatre...
mogu reci da je imao muda...

Ð"ебальцево сильнейший обсÑ,рел города, последние кадры коррекÑ,ировщика Ð'СУ Ñ,,евраль 2015

potrosenkov sin se sudario sa azovcima

Ð' "BMW" сына Порошенко врезался джип бойцов полка "Азов"

ispred rade,traze jacenjukovu ostavku

Ukraine: Hundreds demand Yatsenyuk's resignation outside Rada

ako je ovo istina onda nemam reci  [facepalm] [facepalm]

https://02varvara.wordpress.com/2015/04/06/lvov-church-decorated-with-icon-of-holy-punishers/



Citat......To ¹to su moje simpatije na strani Ukrajine je moja lièna stvar.......

sasofilipovicu jel su ti sada simpatije jos vece?

...Ukraine’s Interpol-wanted leader of extremist group Right Sector, Dmitry Yarosh, has been appointed as an adviser to the country’s Chief of General Staff...................

(ako treba pomoc oko prevoda tu sam  [cheers]

http://rt.com/news/247001-ukraine-army-adviser-yarosh/

koga ne mrzi da procita....(sale preporucujem)

http://slavyangrad.org/2015/04/06/the-toronto-symphony-orchestra-silences-valentina-lisitsas-music/

------------------------------------------------------------------------------------------
""На Житомирському полігоні HAMMER розкомплектовані. по дорозі з борисполя покрали акумулятори, у всіх. Розкуротили.""

ukradeni akumulatori ono "usput" iz prve ture "hamera"   [rofl]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------


i nas ceka isto ako ne budemo sprecili zlo na vreme!




malo parkiranih trenkova u Lugansku

Луганск 4,04,2015


malo slika od grise "put u Debaljcevo"

https://plus.google.com/photos/+GrahamPhillipsFirstChannel/albums/6124022972496335857?banner=pwa



sasafilipovic

Ovom tvom korektoru vatre su padale mine na 500m. Onima kod crkve na 50m bez da im zadrhti kamera :)
Nego da te pitam, sta je to hunta, stalno je spominjes?

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 08 April, 2015, 08:50
Ovom tvom korektoru vatre su padale mine na 500m. Onima kod crkve na 50m bez da im zadrhti kamera :)
Nego da te pitam, sta je to hunta, stalno je spominjes?

pa da u pravu si,nasi korektori vatre jedino sto znaju je da navode vatru sami na sebe i jos i da nastradaju od same.

i na one sa proslog snimka su imali jednu turu po sebi a ovaj je jos i nastratadao...
dobro je da se ukrajinci ne gadjaju sami sebe.....ako ti treba mogu ti postavljati elektronske novine i klipove o tome da ih demantujes opet.

za huntu googlej po netu,a odgovor nisi dao....

a kad si se ukljucio i procitao i pisao,mogao si da odgovoris nesto o svojim ljubimcima i tome da im je covek sa poternice i neo nacista sada u najvisim vodama vojske.....

verovatno nisi jos spremio odgovor u skladu sa zakonima evrope i amera...nikad se nezna sta sutra nosi,bolji pisati lepo o njima.....  [thumb_up] [thumb_up]

sasafilipovic

Neću da trazim na netu. Pitam tebe, stalno koristiš pa računam da znaš sta je hunta. A mozda i ne znaš :)
Odgovor... pa nama su haški optuženici i osudjenici bili na čelu vojske i drzave. Ovoga samo interpol traži on je po našim merilima cvećka :)
A inače treba da napišeš i ko ga traži i zašto ga traži. Traži ga Rusija, zbog javnog podsticanja na teroristicke aktivnosti koje ukljucuju koriscenje masovnih medija i javno podsticanje na ekstremisticke aktivnosti ukljucujuci i upotrebu masovnih medija.
Stvarno zlocinac... strasno...

mt:s

Posle ovog rata, neko æe da ode kuæi a neko da ostane da ¾ivi tu...


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 07 April, 2015, 14:21
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 April, 2015, 10:37
Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2015, 21:10
Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
ja bi morao da se jako ne slozim sa seveno srpskim separatistom......realno nikad nije bilo sve bosna...bilo je hercegovina, bilo je posavina, bilo je krajina............ili kako bi to rekli...turci su bili po gradovima  a srbi po planinama....od turskoga doba....balije su ti po prirodi trgvci i zanatlije....a Srbi su se bavili poljoprivredom i stocarstvom.....
to ti je kao kad bi zemuncu rekao da je beogradjanin....mislim...tebra

Meni je odavde to sve isti kurac. Slièan mentalitet, slièan naglasak, sve zapadno od Drine.  :)
Ljudi kao ljudi - ima dobrih i lo¹ih, to je individualno... osim Hercegovaca!  :P

Inaèe, zli autonoma¹i su primili ljude u nevolji, za razliku od nekih patriota. Ko jo¹ pamti...

Riblja Corba - Beograde

@Zmaj: nisam ni sumnjao u tebe. To lupaju ovi ¹to su veæi katolici od pape. Pa prijatelji po NS, "bosanski Srbi", sebe nazivaju "Bosancima". Sad æu ja da nabijam mak na konac - "ne, dru¾e, ti si bosanski SRBIN!"  :)    ©to reèe moj drug Alen (Bosanac isto :)  ): "Ko se ljuti, uvalim mu kruti."   :)
ako bi ja tebi rekao da su preko dunava za mene Madzari jer isto otezu i polako voze i nerviraju me dok pricaju.....to bi bilo isto....jesi ti madzar?
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 April, 2015, 20:28

ako bi ja tebi rekao da su preko dunava za mene Madzari jer isto otezu i polako voze i nerviraju me dok pricaju.....to bi bilo isto....jesi ti madzar?


Koliko sam shvatio, svi koji se ne izja¹njavaju sa "Srb" u nazivu su Mad¾ari. Bilo da su iz Bosne, ili Vojvodine.

Evo jedan autentièni mad¾arski èardash, na¹eg kom¹ije ne-Srbina iz Veternika   :)  

Zoka Bosanac - Pistolj i Bosanac


[rofl]
Strajkacki Odbor- madjarske picke jebem vam mater

Dobar Mad¾ar je ¾ensko mad¾ar!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 08 April, 2015, 12:00
Neæu da trazim na netu. Pitam tebe, stalno koristi¹ pa raèunam da zna¹ sta je hunta. A mozda i ne zna¹ :)
mozda i neznam,kao sto nisam bio ni u vojsku  [zvizdi]

Citat: sasafilipovic poslato 08 April, 2015, 12:00
Odgovor... pa nama su ha¹ki optu¾enici i osudjenici bili na èelu vojske i drzave.

pre koji dan si mi napisao da vredjam srpsku vojsku jer sam napisao da su neki molili boga da se rat sto pre zavrsi.....
sta je sad ovo,vredjas patriote koji su branili svoju domovinu?trebalo bi da se stidis.
optuzili ih isti oni koji dele pravdu u ukrajini i koji teraju ljude da ginu,zarad njihovih interesa,kao i na kosovu.....neznam sta visle da mislim o tebi kad mozes da kazes ovako nesto....sve sve i ukrajina i Novorusija ali za nase branioce....

Citat: sasafilipovic poslato 08 April, 2015, 12:00
Ovoga samo interpol tra¾i on je po na¹im merilima cveæka :)
A inaèe treba da napi¹e¹ i ko ga tra¾i i za¹to ga tra¾i. Tra¾i ga Rusija, zbog javnog podsticanja na teroristicke aktivnosti koje ukljucuju koriscenje masovnih medija i javno podsticanje na ekstremisticke aktivnosti ukljucujuci i upotrebu masovnih medija.
Stvarno zlocinac... strasno...

zajsta razocarenje da o srpskim patriotama pises tako (a svi znamo da zapad pere krvave ruke nasim vojnim velikanima) a za jednog jarosa,ubicu i nacistu kazes da nije nista uradio.....nemam reci
svaka cast....ne bi me cudilo da imas istetoviran kukasti krst na prsima...ali to je tvoja licna stvar....

sasafilipovic

Nase branioce? One koje ceka robija kad dodju kuci? U kom si bre ti tripu majke ti?

sasafilipovic

I ne mesaj borce sa ratnim zlocincima. Ako mislis da je onog momenta kad neko obuce srpsku uniformu odmah oslobodjen svake odgovornosti za ono sto uradi mnogo gresis. Pun je Hag takvih "heroja". Pritom mislim na "heroje" u svim vojskama na prostoru bivse Juge.

eclipse4

#457
Citat: sasafilipovic poslato 08 April, 2015, 23:58
Nase branioce? One koje ceka robija kad dodju kuci? U kom si bre ti tripu majke ti?
mislim na one koji su u hagu.


Citat: sasafilipovic poslato 09 April, 2015, 00:02
I ne mesaj borce sa ratnim zlocincima.
prema zapadu 90% su ratni zlocinci....

Citat: sasafilipovic poslato 09 April, 2015, 00:02
Ako mislis da je onog momenta kad neko obuce srpsku uniformu odmah oslobodjen svake odgovornosti za ono sto uradi mnogo gresis. Pun je Hag takvih "heroja". Pritom mislim na "heroje" u svim vojskama na prostoru bivse Juge.

ne mesam ja nista mislim da si napisao sve sto se mene tice u prethodnom postu...
bitno je da su svi hrvati i albanci oslobodjeni ratnih zlocina...ostadose samo nasi ratni zlocinci u hagu...
sada mi je vec jasan tvoj stav prema ukrajine....i da ne kazem vise prema kome na ukrajinskoj strani...

eclipse4

uvezbavanje gadjanja....izgleda odlicno....mada mi se ne svidja prebacivanje cevke oko glave levo-desno,ocas moze da se zavrsi tragicno

http://www.youtube.com/watch?v=LgRy3FtA2wg#

ruski terminator...verujem da je sve pogodio sem onog sto treba ;)

Русский Ñ,ерминаÑ,ор с Ð"онбасса Ñ,ренируеÑ,ся сÑ,реляÑ,ÑŒ из проÑ,ивоÑ,анкового ружья на Ñ...оду


kremljanski velemajstor i jos jedan njegov lukavi plan za medalju  [klanjam_se] difinitivno su pukli.....ili postoji druga varijanta...maaa....ne svidja mi se ni ona....poceo da mi se gadi ovaj putin
zajsta bi ovaj putin mogao da ispadne covek na kraju i izadje ukrima u susret pa im vrati krim,isplati stetu ovog rata i poljubi valcmana jednom u dupe!

«Я согласен, имея в виду сложное положение украинской экономики, нужно пойти партнерам навстречу. И еще один момент — нужно обеспечить бесперебойные поставки газа всем партнерам», — отметил президент.

ja sam saglasan imajuci u vidu tesku situaciju ukrajinske ekonomije,ali mora se izaci u susret partnerima.takodje se moraju obezbedit neprekidne isporuke gasa svim partnerima.

svasta od ajdara...
Ð'ойцы баÑ,альона "Айдар" усÑ,раиваюÑ, пьяную сÑ,рельбу и разбойные нападения

ukropski specijalci..koji su zavrsili specijalnu skolu.. (snimak sa z"arobljenog" telefoma)

УКРАИНА ТроÑ,,ейный Ñ,елеÑ,,он украинскиÑ... силовиков раскрыл сÑ,рашную правду о биÑ,ве за Славянск

The Ukrainian "Road control" non-governmental organization published a video proving the outrage of representatives of self-defense of Pechersk district of Kiev. These gangs are now controlling a large part of residential areas of Kiev.

Ð"осÑ,ану сÑ,вол и Ñ...*йну!, - Самооборона Киева

mali Vnja polako vraca osmeh na licu....ziva zalost :( :( :(
nadam se da cemo ovoga puta sakupiti malo vise novcane pomoci nego prosli put....