Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

drago mi je za tebe,nazalost ja nisam bio te srece da me daju u vojsku :(

sasafilipovic

Imas srece sto nisi. izgubio bi godinu dana zivota u vojsci bezveze. ;) da mi je ova pamet i one godine... eeee

Ivicat

Vojska od momka napravi coveka.
Ili zenu. :D

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 05 April, 2015, 20:38
Imas srece sto nisi.

[rofl] [thumb_up] ali ja sam sebi zacrtao u glavi i jednog dana cu ici ;)

mali_zmaj

a mi vecito cekamo neko cudo sa nebesa,ako nam ne ide u drzavi onda je "daj boze da ih smene",ako ti se desi nesto lose "dace bog prbrodicemo i ovo",ako nam je zao nekoga "ako ima boga pogledace i njega",ako nema kise "bozja volja" ako neko umre mlad "tako je bog hteo".......ma brate isti narod bukvalno....(CITAT BY ECLIPSE4)

brate znas sta smo mi cekali u RS,koje cudo,a koje cekamo i dan danas!! majku i macehu Srbiju,da se zalozi za nas,da nas braca iz Srbije prestanu zvati bosancima vec bracom Srbima,DA POSTANEMO JEDNO....!!!!!!????????????!!!!! ja cu sad na ljeto da zatrazim Srbijansko drzavljanstvo,ne znam u sustini sta ce mi,al nekako osjecam da to moram da uradim!! puno smo mi Srbi ujeban narod,krv nam je ipak crvena i vruca,mozda smo takvi ili onakvi,al to smo sta smo da citiram mislim Peakovica "ZNA© TI NAS,JEBO TI NAS".    [doh]   [pop]
jin-jang

Slaninar

Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Ivicat

Данас језгро српства није у Србији већ у Републици Српској.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasafilipovic poslato 05 April, 2015, 19:37
Jbga... nisam bio u rovu. Inace po èinu sam potporucnik artiljerije. Komandir komandnog voda druge baterije u drugom dovizionu 152. mesovite artiljerijske brigade. ;) U pitanju su topovi 130mm M-46
Naravno, rezervni oficir, 88 klasa u artiljerijskom skolskom centru u Zadru.
SRO u Zadru....zasto su kod nas na Sepurine slali samo kretene koji su dole bili......Nikad mi nije jasno zasto je bivsa juga skolovala rezervne oficire i po kom osnovu si rasporedjivan u SRO....Ja celu godinu proveo za mestu zamenika komandira voda na kraju sa cinom mladjeg vodnika (pre nego sto su me razalovali u cin razvodnika 10 dana pred kraj :) ) i sad dodje budala iz SRO da mi soli pamet.....doduse PVO je bio , ali da su birali retarde je bilo ocoigledno....

p.s.
jesi to naucio u SRO da odajes svoj  raspored ....jeste nam zemlja u kurcu, vojske skoro da nema....ali ti kao stara garda...ma sta ima veze.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasafilipovic

E brate... jedino ste vi u Sapurinama imali privilegiju da autobusom izlazite u grad  :)
A to za SRO... pa znao sam otprilike kako je tamo jer mi je rodjak bio u visoj vojnoj skoli. I kad sam se preracunao bolje je bilo da 6 meseci budem u extra uslovima pa posle 6 meseci sta mi Bog da u prekomandi nego da godinu dana budem u nekoj zabiti. I jbga mislim da mi se iaplatilo. Inace, tada je svako mogao da se prijavi u sro, bili si jos neki dodatni pregledii i ako se prodje sve je ok.
A za vojnu tajnu... kakva tajna, sve se zna. A i nisam vise u toj jedinici, svi rezervisti su razduzeni.

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2015, 21:10
Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
ja bi morao da se jako ne slozim sa seveno srpskim separatistom......realno nikad nije bilo sve bosna...bilo je hercegovina, bilo je posavina, bilo je krajina............ili kako bi to rekli...turci su bili po gradovima  a srbi po planinama....od turskoga doba....balije su ti po prirodi trgvci i zanatlije....a Srbi su se bavili poljoprivredom i stocarstvom.....
to ti je kao kad bi zemuncu rekao da je beogradjanin....mislim...tebra
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2015, 21:10
Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
Naravno da nisi Bosanac kad si Dalmatinac...;D :-*

freepartyman

Poceli ste da mlatite praznu slamu uveliko na forumu,sad se i takmicite gde zive najveci srbi....Ko o cemu baba o ustipcima... [facepalm]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Lazic

Kako gde ¾ive, po amerikama, skandinavijama, bliskim, srednjim i dalekim istocima...;D

Dukags

#434
Bio ja u ©RO æale, tada pukovnik namestio preko veze, posle me stalno pitali "Jel tebe æale mrzi kad te posalo ovamo", a kad je posle desetak godina zaratilo vozimo se mi u kamionu na front i kad je zapucalo mislili smo da ceo front i samo ba¹ na nas puca, pa kad dobismo nareðenje puni pu¹ke pod kamiona se ¾utio od metaka - vi¹e je bilo municij na podu nego u ¹ar¾erima, da li od silne uve¾banosti. Tako i ovi u Ukrajini sreæom ¹to su, èast izuzecima i rezervni i aktivni vojnici amateri.

Slaninar

#435
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 April, 2015, 10:37
Citat: mali_zmaj poslato 06 April, 2015, 21:10
Citat: Slaninar poslato 06 April, 2015, 01:15
Brate, bez ljutnje, ali Bosanci ste.  :)  Ne prièam o naciji, veri, ali mentalitet, govor, mesto odakle si - za mene je barem sve to Bosna.  :)

nisam ti dao minus,da ti unaprijed kazem,ali grijesis!!! necu da ulazim u raspravu,bosanac niti se osjecam tako,niti moji sunarodnici... nemoj ni zapocinjati raspravu ignorisat cu je.. tvoje misljenje tvoja stvar,moje misljenje,moji poginuli rodjaci u ratu za RS i da bi mi bili Srbi moja stvar,pa pa..!!
ja bi morao da se jako ne slozim sa seveno srpskim separatistom......realno nikad nije bilo sve bosna...bilo je hercegovina, bilo je posavina, bilo je krajina............ili kako bi to rekli...turci su bili po gradovima  a srbi po planinama....od turskoga doba....balije su ti po prirodi trgvci i zanatlije....a Srbi su se bavili poljoprivredom i stocarstvom.....
to ti je kao kad bi zemuncu rekao da je beogradjanin....mislim...tebra

Meni je odavde to sve isti kurac. Slièan mentalitet, slièan naglasak, sve zapadno od Drine.  :)
Ljudi kao ljudi - ima dobrih i lo¹ih, to je individualno... osim Hercegovaca!  :P

Inaèe, zli autonoma¹i su primili ljude u nevolji, za razliku od nekih patriota. Ko jo¹ pamti...

Riblja Corba - Beograde

@Zmaj: nisam ni sumnjao u tebe. To lupaju ovi ¹to su veæi katolici od pape. Pa prijatelji po NS, "bosanski Srbi", sebe nazivaju "Bosancima". Sad æu ja da nabijam mak na konac - "ne, dru¾e, ti si bosanski SRBIN!"  :)    ©to reèe moj drug Alen (Bosanac isto :)  ): "Ko se ljuti, uvalim mu kruti."   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mt:s

Citat: Dukags poslato 07 April, 2015, 13:42
Bio ja u ©RO æale, tada pukovnik namestio preko veze, posle me stalno pitali "Jel tebe æale mrzi kad te posalo ovamo", a kad je posle desetak godina zaratilo vozimo se mi u kamionu na front i kad je zapucalo mislili smo da ceo front i samo ba¹ na nas puca, pa kad dobismo nareðenje puni pu¹ke pod kamiona se ¾utio od metaka - vi¹e je bilo municij na podu nego u ¹ar¾erima, da li od silne uve¾banosti. Tako i ovi u Ukrajini sreæom ¹to su, èast izuzecima i rezervni i aktivni vojnici amateri.

Ako niste napunili pu¹ke pre polaska onda ste trebali svi kolektivno da se samoubijete...

Slaninar

Citat: mt:s poslato 07 April, 2015, 15:16
Ako niste napunili pu¹ke pre polaska onda ste trebali svi kolektivno da se samoubijete...

Ima ih koji su sa punim okvirom opasni i po sebe i po neprijatelja - takvi je bolje da nose prazne pu¹ke - da se samo protivnik pla¹i.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

brate tema je rat u ukrajini,sad cete jos i da se posvadjate.....ajd da se vratimo temi ili neka neko otvori temu rat u Jugoslaviji i da se tamo svi kolektvno isposvadjamo....
meni ne smeta da se pise ovde ali cu se ja svakako suzdrzati komentara,kao neko ko nije sluzio vojsku  [rofl] (sto bi reko sasafilipovic),a i zbog senzitivnosti teme rata u Jugoslaviji.
napolju je pocelo biti lepo vreme pa smatram da nam takva tema nije potrebna.

[cheers] [cheers]

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen