Glavni meni

renault megan 2008god, 1.5dci, 105ks, 6brzina

Započeo dzimika, 29 Decembar, 2014, 19:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika


ЯЭВОЛУТИОН

meni na bordu pokazuje 5.8 po gradu ali nisam lud da verujem u to.....kilometraza kaze da trosi toliko....ali kilometrazu proveravao.....laze i to ozbiljno....ne laze samo na 80 na sat.....na 50 upise 53...na 60 ...62...a na 100... 110...poasto realno po gradu vozis oko 60 i manje, ma kako se ja trudio, on bije 7.....
jedini nacin merenja a da je tacno je na otvorenom pri 80 na sat...ali tu i ja znam da trosi nista...verovatno oko 4,5 ili 5.....ovako ni ne razmisljam koliko trosi...bitnije je da se ne kvari ko resho.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

ja sve aute sto sam imao i vozio  trosili vise od propisanog  a pogotovo na ovo nase gorivo   nema sanse  da trosi koliko mu stoji po knjizi  ,ja sam  pre 2 godine kada sam bio preko sa astrom h   sa punim rezervoarom presao cak nekih 170km vise nego na nase gorivo  i u ovu potrosnju  4l i ispod 4l ne mogu da verujem  isto tako  sto me ubedjivali da tojota korola  1.2  trosi oko 5l benzina 

Andjelo

sto se tice bord kompjutera i u njega nemam poverenja  sad pre neki dan  vracam  se  iz Svedske  za  Nemacku  i odprilike na nekih 120 km da sipam gorivo  a pre Toga sam sipao do cepa  tj dok pitolj nije prvi put iskljucio  na bordu pisalo  7,2  a ja dolio 8,1  e sad mozda su me ovde u Nemackoj podkrali  na pumpi ili laze bord kompjuter  ,voznja je bila u opsegu  izmedju 130-190 km-h

ЯЭВОЛУТИОН

kako rekoh 7 litara trosi sve po gradu.....a sto neko voli da sebe ubedi da mu trosi manje nego sto fabrika kaze ....to je vec srpski specijalitet......a uz to kostin ide 300 iako fabrika kaze da ne moze ni 270....ali ako on voli da ide 300 nek ide.....
p.s.
evo da napravimo test...odvezemo auto da se isprazni rezervoar i sipamo koliko kazete da trosi na otvorenom.....odslepamo vas 100 kilometara od beograda da vidimo da li cete stici kuci (ne zaboravite da u sistemu ima goriva).....ja kazem da necete...dakle lazete sebe za 500 grama do kilo goriva na 100 km.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

Citat: Andjelo poslato 02 Januar, 2015, 21:43
sto se tice bord kompjutera i u njega nemam poverenja  sad pre neki dan  vracam  se  iz Svedske  za  Nemacku  i odprilike na nekih 120 km da sipam gorivo  a pre Toga sam sipao do cepa  tj dok pitolj nije prvi put iskljucio  na bordu pisalo  7,2  a ja dolio 8,1  e sad mozda su me ovde u Nemackoj podkrali  na pumpi ili laze bord kompjuter  ,voznja je bila u opsegu  izmedju 130-190 km-h
nije te niko potkrao,posle iskakanja pistolja,ostalo ti je jos mesta da sipas...a iskocio je zbog vazduha ,trebao si da samo sacekas da se stalozi gorivo i lagano nastavis da sipas

bigbad86

Nije zbog vazduha nego zbog pene, pogotovu ako je dizel gorivo u pitanju, ono strahovito peni. Kad prvi put izbaci pistollj sacekate jo malo i mozete na nekim kolima i do 2 litra da "dolijete"


@Dzimika: Nemoj molim te da pomislis da ti miniram oglas ;) I dalje nisi odgovorio zasto nije merodovno od cepa do cepa?
Ja nemam bord kompjuter. Napunim rezervoar do vrha, vozim, opet do vrha i izracunam koliko sam potrosio na 100km. Nemam drugi nacin.

dzimika

rezervoar ne mozes svaki put isto da napunis jer zavisi od dosta sitnica
na sluzbenoj fabiji sam u proseku imao potrosnju od 4.5 kombinovane voznje ali dok sam joj sipao "do cepa" tj kad pistolj prestane pa jos malo dok dodje u cevi do cepa stajalo je 42 do 48l u zavisnosti gde je skazaljka
a kad sam poceo da ispustam vazduh uspevao sam da sipam i do 54l a i tu zavisi na koju stranu je nagnut auto i jos nekih sitnica a cak i tada je mozda moglo da stane jos litar ili dva samo sto treba dosta vremena jer moras cesce da ispustas vazduh jer je cep sve manji

Andjelo

tako je Veliki majstore ,jedini koji priznaje koliko mu trosi auto  ,sve zavisi i od  puta da li je ravno ili sa uzbrdicama i nizbrdicama  evo jednog primera  sad kada sam dolazio za Nemacku  gde god mogu tu ga raspizdim koliko moza da ide  i znaci neka jaca voznja po gasu  na bordu  voznja kroz Madjarsku 130 -160-180 km-h potrosnja  6.8  kroz Austriju    7,3  ,kroz Bavarsku  6.6 ,od Vizburga  prema Kaselu tj Kaselberge  tamo mi je prosek 8,2  znaci i da potrosnja  zavisi i od puta  

Hohštapler

Citat: Andjelo poslato 02 Januar, 2015, 21:38
ja sve aute sto sam imao i vozio  trosili vise od propisanog  a pogotovo na ovo nase gorivo   nema sanse  da trosi koliko mu stoji po knjizi  ,ja sam  pre 2 godine kada sam bio preko sa astrom h   sa punim rezervoarom presao cak nekih 170km vise nego na nase gorivo  i u ovu potrosnju  4l i ispod 4l ne mogu da verujem  isto tako  sto me ubedjivali da tojota korola  1.2  trosi oko 5l benzina  

klio 1.2 8v
od NS do mora oko 80-90kmh vo¾nje, on ni ne mo¾e mnogo br¾e,  ba¹ je slab sa klimom,  5.4L-5.6L na 100km
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andjelo

jednu stvar ne mogu da zamislim  ovde  u Srbiji  , a to je da nam  je gorivo ocajno i da nas kradu na svakoj pumpi sve zavisi koja koliko krade na vecu kolicinu goriva  i  da nam auta trose  manje  i koliko je fabrika propisala  i gde fabricki podaci  lazu  o potrosnji za nekih 10% sigurno ako ne i vise  sto tvde i pojedine fabrike

Andjelo

i ajd vise da ne baljezgamo ovde po temi vec bi trebali u posebnoj temi da diskutujemo o potrosnji goriva

dzimika

ja koliko sam primetio kad god sam sipao u kantu sto benzin sto dizel ovde kod mene u zelezniku uvek je bilo tacno goriva, osim ako ne lazu one oznake na kanti

ne ljutim se ja ako se vodi polemika o potrosnji :D

Andjelo

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 02 Januar, 2015, 21:59
Citat: Andjelo poslato 02 Januar, 2015, 21:38
ja sve aute sto sam imao i vozio  trosili vise od propisanog  a pogotovo na ovo nase gorivo   nema sanse  da trosi koliko mu stoji po knjizi  ,ja sam  pre 2 godine kada sam bio preko sa astrom h   sa punim rezervoarom presao cak nekih 170km vise nego na nase gorivo  i u ovu potrosnju  4l i ispod 4l ne mogu da verujem  isto tako  sto me ubedjivali da tojota korola  1.2  trosi oko 5l benzina 

klio 1.2 8v
od NS do mora oko 80-90kmh vo¾nje, on ni ne mo¾e mnogo br¾e,  ba¹ je slab sa klimom,  5.4L-5.6L na 100km
daj ga kod mene da vidis ja Imam tesku nogu isterao bi ga ja i do 160km-h  ;)

MIGE

da rezimiramo...1.5 dci,odlican motor,mala potrosnja...imao ga u sluzbenom autu...treba obratiti paznju samo na dizne..ako motor pocne neravnomerno da radi i da menja zvuk,u vecini slucajeva su dizne...sem toga,kvarova nema i super motoric

bigbad86


con3

Citat: MIGE poslato 02 Januar, 2015, 22:24
da rezimiramo...1.5 dci,odlican motor,mala potrosnja...imao ga u sluzbenom autu...treba obratiti paznju samo na dizne..ako motor pocne neravnomerno da radi i da menja zvuk,u vecini slucajeva su dizne...sem toga,kvarova nema i super motoric
Za 300 400 eura mogao je da se nadje motor .

sremac

budala na leru, mudonja u kontra smeru