Glavni meni

renault megan 2008god, 1.5dci, 105ks, 6brzina

Započeo dzimika, 29 Decembar, 2014, 19:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Hmm meni ispod 6 ne silazi po gradu, na autoputu je 5 prosek

dzimika

na auto putu je oko 5 ali zavisi od dosta stvari ali na ibarskoj je 4, prethodni megan je bio onaj slabiji 82ks, trosio je 3,5 na ibarskoj i 5 po gradu, ali na auto putu je islo oko 5,5 jer nije imao 6 brzina
mene odusevljava sto je prostran auto, sa malom kubikazom i malom potrosnjom a dobro ide, mislim da nema auta sa toliko prostora u kolima kao sto je u meganu

UFF

kako popizdim kad krenu da me lazu jbt
dogovaram sa danas sa dvojicom za zamenu uz moju doplatu bmw za rav4 i svi krenu da hvale auto kako je dobar oboje su navodno promenili plivajuci zamajac i kvacilo i stare delove cuvaju kuci kao dokaz da mi pokazu :D
i aj sve poverujem dok ne dodjemo na deo potrosnje
nisam ih ni pitao a kazu mi da je prosecna po gradu 5.9 kao ne prelazi 6 litara

pa jebem mu mater sto me lazes tako ocigledno?
koliko glup treba da poverujem da isti agregat (kubikaza i konji) kao sto ja imam u bmw-u u rav-u trosi litar manje a rav je tezi manje aerodinamican i jos ima 4x4

i onda se smorim jer kad laze za potrosnju sigurno laze i za ostalo oko stanja i odrzavanja a sve neki iz novog pazara i slicno u 3 p.m.
e pa nisam lud da idem cak tamo da bi video krs od auta

Kanarinac

Ne mora da znaci da lazu, nego oni sebe ubede u to. Sipaju za 1000 i onda kao predj 100km do duboke rezerve :)

@dzimi
dobro tu je negde onda sa potrosnjom :) meni na oko 140-150 u proseku trosi 5, toliko je do Grcke trosio,a i do Beca

Havarisan

Salu na stranu, ovaj Megan je extra dok se ne pokvare dizne itd. Doterao sam ja kumu ovakav iz Nemacke, ide extra za svoju kubikazu, potrosnja na auto putu 4.6, udoban, koci super, sestom kad das gas na 120 ide maltene isto kao golf tdi 130ks.

ЯЭВОЛУТИОН

Sad sam se iznervirao.....meni nista ne trosi ispod 7 litara po gradu.....neko mi krade gorivo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kanarinac

Pa kupi sirtoinjsku kubikazu pa ce da trosi :)

mareskin

Citat: dzimika poslato 31 Decembar, 2014, 21:22
na auto putu je oko 5 ali zavisi od dosta stvari ali na ibarskoj je 4, prethodni megan je bio onaj slabiji 82ks, trosio je 3,5 na ibarskoj i 5 po gradu, ali na auto putu je islo oko 5,5 jer nije imao 6 brzina
mene odusevljava sto je prostran auto, sa malom kubikazom i malom potrosnjom a dobro ide, mislim da nema auta sa toliko prostora u kolima kao sto je u meganu

Razmi¹ljam da nabavim nekog karavana da bih mogao da vozim psa sa sobom. Ubacim kavez u gepek i idemo na put.
Samo trenutno nemam ¾ivce ni vreme da gledam auto i bavim se papirologijom i servisima.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hattrick

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 31 Decembar, 2014, 23:42
Sad sam se iznervirao.....meni nista ne trosi ispod 7 litara po gradu.....neko mi krade gorivo.....

Teraj kod majstora da ga usteluje  :)

Hohštapler

Citat: dzimika poslato 31 Decembar, 2014, 16:22
prosek po gradu je 5,5 mada to kad keva vozi, mislim da ja mogu da ga smanjim na 5 bez vecih problema :D

...al ona ¾uri na pijacu... ;-)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Kanarinac poslato 01 Januar, 2015, 20:24
Pa kupi sirtoinjsku kubikazu pa ce da trosi :)
probao sa skuterom od 50 ccm...runner, zip, typhoon, aerox...svi biju 7 kad ih vozim....
imao i ficu 750....skoro 9 po gradu...kao i jugo.....a nema sirotinjskije.....sad sam porastao pa mi nikako bulja ne moze da stane u mali auto a i porodica se prosirila pa ispod zafire ne mozemo niusta da tanemo kad idemo na more....
A motori .... i VOR mi bije 7.....fcr 39 djubre jedno japansko.....o wingu i katani ni ne razmisljam......jedino mi bmw 250 trosio manje...oko 4 litre..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Pa dobro ti ga vrv dosta gasiras. Meni potrosnja na Citroenu 1.4 plin varira izmedju 5.5L plina (ibarska, 5 brzina 60-70) pa do 13L zimi po mrazu po gradu. (palim na plin a grad je mali pa ne stigne da se zagreje)

Sto se tica oglasa i datog agregata, svako ko mi kaze da trosi manje od 6L po gradu normalne voznje je teska lazovcina. Otvoreno vrv moze da se spusti na 4.5 i to je to. Al da vozis ko baba.

bigbad86

Citat: UFF poslato 31 Decembar, 2014, 21:39


koliko glup treba da poverujem da isti agregat (kubikaza i konji) kao sto ja imam u bmw-u u rav-u trosi litar manje a rav je tezi manje aerodinamican i jos ima 4x4


Pretpostavljam da ti noviji modeli imaju board kompjuter, da se vozis i da ti pokazuje koliko ti trosi, bar tu ne moze da te slaze.

UFF

moze, i dosta njih lazu
jedino sigurno je pun rezervoar pa 100km pa opet pun rezervoar pod uslovom da oba puta sipas na pumpi koja ne krade

dzimika

Citat: bigbad86 poslato 02 Januar, 2015, 17:38
Sto se tica oglasa i datog agregata, svako ko mi kaze da trosi manje od 6L po gradu normalne voznje je teska lazovcina. Otvoreno vrv moze da se spusti na 4.5 i to je to. Al da vozis ko baba.

nije lepo da nazoves nekog lazovom i da vredjas
ako tako pokazuje komp i ako mi se poklapa predjena kilemtraza prema potrosenom gorivu (posto ima na renou i koliko si ukupno goriva potrosio sto znaci da meri potroseno gorivo i dok radi u mestu a ne samo u voznji)
meni je prethodni megan, isto 1.5dci samo 82ks trosio na putu do bosne 3,2l/100km sa petoro u kolima, do beograda je podigao na 3,6 i to samo zato sto je stajao vise od 30min i radio u mestu na svadbi, a uopste ne vozim kao baba vec vozim onako kako zelim i kako mi odgovara u tom trenutku

con3

Ja sam imao 1.5dci 101 konja i auto je trosio manje od 5 litara po gradu po bordu i nemojte pricate kad nesto niste probali ili ste vozili izjakanu lesinu, moj je imao oko 120 000 km na satu .

bigbad86

 @ Dzimika
Pogresan izbor reci. Ili je lazov ili u zabludi (teskoj) Jel su ta merenja koja si izneo gore merena preko board kompjutera ili si punio do cepa, vozio pa opet punio do cepa i racunao potrosnju na 100km? Na otvorenom sam delimicno uveren da mozda moze toliko da se spusti ako si stalno u 5 brzini i na vrhu gasa ali opet :/ Ja pricam za gradsku voznju, semafor, prva, druga, treca, semafor.

I rekao sam 6L po gradu normalne voznje, da pratis tempo saobracaja, ne nesto polagano sa "medjugasom"

dzimika

merenje sa punim rezervoarom ne moze nikada da bude tacno iz vise razloga a ako hoces objasnicu ti vrlo detaljno zasto je tako
bord na renou je tacan ako i gresi ta greska je prilicno zanemarljiva, a vise puta sam proveravao da li mozda laze
ovog slabo vozim ali kad god sam usao u auto i pogledao prosek bio je 5.5 a auto se vozi uvek u spicu

prethodni megan 1.5dci 82ks 5brzina trosio po gradu maksimalno 5.2 ako je bas guzva ali 90% vremena je prosek bio 5
a 2011 moji su sa 3000din goriva otisli do bosne i vratili se nazad a ostalo je goriva da keva ode i vrati se sa posla i tek onda bi se skala vratila na mesto pre punjenja
da se ne ponavljam ali meni je taj prethodni trosio na ibarskoj 3.6l sa 5 odraslih osoba a nikako ga nisam stedeo po krivinama

a kao sto rekoh ne vozim kao baba nikako, ne vozim sporo ni kad ima radara nego uvek bar malo preko ogranicenja

inace bord ne moze da me laze toliko jer ako sipam 20l i predjem 400km i opet sipam 20l i predjem 400km i opet sipam 20l i predjem 400km........
da laze verovatno bi u nekom trenutku ostao bez goriva i da mi merac ne radi

kako god bilo, ne mozes nekome reci da je lazov a da sam nikada nisi vozio taj auto

goranvojska