Glavni meni

Поклањам и делим Ленте светог Ђорђа

Započeo p0peye, 29 Maj, 2014, 19:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

p0peye

Поклањам и делим Ленте светог Ђорђа.
http://s854.photobucket.com/user/p0paj/embed/slideshow/Rusija

Срамим се како (ни)су испраћени руски хероји - спасиоци. Уместо да им уруче ордење, да се окупи народ и прослави и захвали се јунацима - одоше скоро без икакве пратње...
Срам било нашу владу...
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:493149-Ruski-spasioci-ispraceni-iz-Beograda


Револтиран оваквим криминалним понашањем наше власти, активирао сам акцију коју већ неко време на жалост због обавеза слабо упражњавам:

Поклањам и делим Ленте светог Ђорђа.
Први пут је видех код кума на антени аутомобила - заинтригиран упитах га шта је то.
Рече ми да је добио од комшије на мору - Руса.
Они ленте везују и заставе каче током Параде Победе над фашизмом - 9. маја.
То је начин да се искаже поштовање претцима палим у борби да би ми (не само Руси - и ми и још многи други) сада живели у слободи. ТАо је исказивање припадности једној племенитој идеологији - не комунизму, већ анти-фашизму.
Елем - Тражих му за себе једну, али на жалост - није имао.
Међутим, кум ме се сетио следеће године и узео још пар тракица. Једну за мене, а остале је очас посла поделио.
Мене с'времена на време питају шта ће ми тракица на антени, а када им испричам- сви до једног су ми тражили и за себе.
На жалост - нисам имао.
До скора.
Набавио сам веће количине тракица, и делим их (наравно бесплатно) свакоме ко жели да је носи. На ауту, мотоциклу, камиону...
На руци. Добро - такве још нисам сретао, али ако ова влада овако настави - ја ћу је ставити и на руку и око чела и нећу је скидати ни на спавању ни на купању :)
То је мој начин да кажем:
Поносан сам што сам Словен, што су нам Руси браћа.
Ако ми стављате речи у уста и у моје име се изјашњате да сви трчимо у европску унију - ево ја кажем да бих радије сарађивао са Русима.
Ако ме терате да бирам између ленте Светог Ђорђа и заставе боје дуге - бирам ленту Св. Ђорђа.
Ако морам да бирам између оних који су нас бомбардовали, који нас и сада држе ан коленима и не дају да се усправимо, и оних који су нам стално помагали (колико су када могли) - бирам  пријатеље.
Ако ме терате да бирам између шаргарепе на штапу, лепих обећања и конкретне помоћи, дела - бирам конкретно.

И наравно, поводом њиховог ангажовања током поплава имам само да кажем:
СЛАВА РУСИЈИ И РУСКОМ НАРОДУ!

(п.с. - помислио сам и да идем по паркинзима и сам везујем ленте на антене - али сматрам да ипак свако има право на своје мишљење - па макар тај неко више волео оне који су нас бомбардовали и који нас и сада држе на коленима са циљем да нас сатру испод земље, него оне који су нам увек помагали. Демократија је чудна ствар..)

Укратко о ленти Светог Ђорђа:

Лента Светог Ђорђа - двобојка наранџасте и црне боје. Она вуче корене од траке на војном ордену Светог Ђорђа Победоносца, установљеног 26 новембра 1769 од стране Екатерине II. Ова лента је, са малим изменама, у СССР почела да се додељује као "лента Гардиста" - знак истакнутог војника.  Њом је обавијен частан "војни" орден Славе.

Црна боја ленте означава дим а наранџаста - пламен. У новије време се јавила занимљива традиција у вези са овим древним симболом. Млади уочи Дана Победе везују "Георгиевку" на одећу као знак поштовања, сећања и солидарности са херојским руским војницима, браниоцима слободе наше земље током Великог Отаџбинског рата.

http://www.ruskidom.rs/sr/pobeda-ne-moze-da-bude-bez-slave/


Ово случајно видех - свака им част:
http://grockainfo.com/georgijevska-lenta-2013/
--
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

ЯЭВОЛУТИОН

pa njanja je vozio suzuki svetog djordja....a mi je zvali ciganka....sram nas bilo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


clutch&brake

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Maj, 2014, 19:20
pa njanja je vozio suzuki svetog djordja....a mi je zvali ciganka....sram nas bilo

pa posle njanja ovo njanja ono... gdin covek bre
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

eclipse4

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2014, 19:34
ti poklanjas ili si samo kopirao text?

cini mi se ko da poklanja kumovu lentu sa antene auta :)

p0peye

Citat: eclipse4 poslato 30 Maj, 2014, 00:07
Citat: UFF poslato 29 Maj, 2014, 19:34
ti poklanjas ili si samo kopirao text?

cini mi se ko da poklanja kumovu lentu sa antene auta :)

Па знате како то иде у Србина - посвађа се са кумом (сваки други дан) и одма''оће да раскрсти са прошлошћу... Шмрц. Нећу да ме ишта  подсећа на њега...
Ма није бре, него Еклипс није пратио фабулу радње. [nono]

Citat: p0peye poslato 29 Maj, 2014, 19:12
...
На жалост - нисам имао.
До скора.
Набавио сам веће количине тракица, и делим их (наравно бесплатно) свакоме ко жели да је носи. На ауту, мотоциклу, камиону......


Уф је јуче гледао "балканског шпијуна" па је под утиском.  [bejzbolka] Ја сам под утиском задњих 20 година, па га разумем.

Ја поклањам.

Остали комедијаши за казну по 2 тракице да ставе: на сваки ретровизор по једну.  ;)

А ови учинковити који нису јаки на речима али јесу на делима (они стидљиви, који су се јавили на ПП) - преко ППа договарамо испоруку.

А ови са другог форума што хоће у демократију су већ почели да се понашају демокраЦки. Закључали тему. Ипак је прорадио Србенда и у непознатом јунаку админу па није закључана тема ;)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

stilgar

ja bi dve ako nije problem samo reci kad i gde da se preuzme.

mitrowsky


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Cale

A,dali je bio jos neko osim tih famoznih Rusa ? Svaka im cast na svemu i veliko HVALA ali sta je sa spasiocima i sa pomoci koje su poslale ostale drzave ? Zasto njih zaboravljamo ?

Ivan1979

Ne zaboravljamo, a da li si ti zaboravio da su isti ti prosipali bombe po tvojoj glavi ?
I sta ? sada treba da ih slavimo zato sto su dosli  da pomognu ?
Hvala im,   ali dovoljno su nam pomagali zadnjih 25 godina  [bejzbolka]

p0peye

Kako da li je bilo?! Pa naravno.

U znak zahvalnosti Japanu za novèanu pomoæ vozim japanski motor, Francuzima - francuski auto, Maðarskoj - rekoh ¾eni da napravi maðarski paprika¹... A burazeru sam javio da mi na pijaci u Zajeèaru kupi jo¹ par konzervi bugarske alve - da potpomognemo njihovu privredu...

A sad ozbiljno:
veliko hvala svima koji su pomogli na bilo koji naèin. To ne znaèi da zaboravljam ¹ta su nam radili i ¹ta nam upravo rade.
Sa Rusima je uvek bilo jasno, pa i sada je: "Srbija treba da zauzme stav, i mi (Rusija) æemo je podr¾ati..."

Za vikend ¹aljem mailove sa zahvalnicom i ambasadama zemalja koje su pomogle, samo se pla¹im da nekoga ne zaboravim...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

p0peye

@Миша & Лорд (и остали заинтересовани):

Наравно људи да није проблем. Можете узети и за кола немојте да се стидите - имам више стотина комада :) А набавићу још када ове поделим ;)

Живим на Видиковцу, можемо се наћи код Бајк Рок Кафеа Семафор ако некоме одговара.
Радим на НБГ, Бежанији код Кике, ако некоме одговара.

Могу донети у "Осим Ако" - ако неком одговара.

Можемо се наћи негде другде ако некоме одговара.

Људима ван Београдац шаљем поштом. За сада о мом трошку па докле добацим.

Адресе и остали договор на ПП.
Шаљем е-маилом ако неко није у Србији   ;D
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

@Њања:

Напоран живот. Баш...


@Митровси:
Свака част. Где си нашао налепницу?
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

UFF

popaje popaje ti bre imas neke probleme sam sa sobom

p0peye

+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

Питам, јер ја када сам био момак само сам мислио коју ћу цуру да појебем, који бих мотор и ауто возио, и да изблејим са друштвом.
Сада имам 40 година и 2 сина.
рАзмишљам шта ћу да им оставим у аманет.
Како ћу да их васпитам.
Шта могу да урадим ја лично, а не да седим и кукам - лоше нам је, али шта ми ту можемо.
Ја сам један од оних који редовно излази на изборе а још није гласао за актуелну власт.
Ја сам један од оних 200тинак људи који су излазили испред скупштине да митингују против ГМО. Гледам око себе и не верујем да је тако мало људи дошло (ја сам изашао са посла и после одрадио дуже).
Ја сам један од будала које су се примиле и отишле у Шабац. (и опет бих ишао - не дај Боже да затреба).
Ја се трудим да помогнем другима колико могу када могу.

И не пишем ти сада ово како бих се дувао и хвалио - јер нисам због тога радио те ствари, већ да ти кажем да је народ упао у меланхолију и пустио да их вода носи где она хоће, уместо да се боре, пливају и теже да стигну тамо где они хоће...

Ево, ја радим шта могу, шта мислим да је исправно.

И не мрзим ја ни Американце ни Немце.

Мрзим оно што су нам урадили и што нам и овог тренутка док ово куцам раде...

До самог бомбардовања сам се смејао када су људи причали да ће нас напасти нато.
Ало, људи, 20.ти век - демократија на све стране, неће цивилизовани запад да баца бомбе на ненаоружан народ... Аха. И још имају смисла за хумор - "милосрдни анђео"...
Од тада мало другачије гледам на свет.

Параноја? Дај Боже.
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

UFF

ma napisao sam to zbog onih komentara o balkanskom spijunu, demokratiji i zakljucavanju tema a dobro znas da se kod nas nista ne zakljucava pa kakva onda srbenda ima da pobedi u meni?
pisite o cemu god hocete necu da zakljucavam nista (pogotovo ne temu gde neko nekom nesto poklanja) jer za to forum i sluzi samo bi bilo dobro da tema ne ode u politiku svadju i napusavanje
inace stariji si 4 godine od mene ;) i cestitam ti na sinovima ali na zalost to ne moze da se uzme u racunicu jer ih svako napraviti moze ali treba to uspesno odgajiti i pravilno vaspitati