Glavni meni

Поклањам и делим Ленте светог Ђорђа

Započeo p0peye, 29 Maj, 2014, 19:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tatica

И мајор Гавриловић је, да је био ''паметан'', могао да баци униформу, дезертира преко реке и лепо живи као бакалин. И мајор Курсула, и мајор Тепић.... све саме ''пешадијске п...'' 

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%93%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 07 Decembar, 2014, 00:38
Izvinjavam se za "dru¾e", nije bilo u komunistièkom veæ
u forumskom smislu...
Minus nije od mene.
Jesu ¾rtvovani,  ali nisu bili pièke, nisu odbili,  nisu bili piloti u miru a kad poène sranje
da ka¾u "ja neæu sad"... Upravo ZATO su heroji.  Jer su ih ¾rtvovali i sad su ih gurnuli u zapeæak istorije,
slavimo ruske ¾rtve (ne ka¾em,  hvala svakome)  al ovo su na¹e kom¹ije,  njihova deca su sada ostavljena sama sebi.
Kakve veze ima koliko sam imao godina?  11 tada, dete a nisi.
I upravo zato ne zaboravljam.  Do tad sam bio dete.  Tada sam preko noæi odrastao.  Seæam se da sam se vraæao sa treninga i trèao kuæi,  èule se sirene,  javili nam da je BG i NS veæ bombarovan...
Kad si dete ne razmi¹lja¹ da æe¹ umreti... I 2 dana posle sam se opra¹tao sa ocem i ujakom na kapiji,  gutao suze,  pitao se dal æu ih ikad ponovo videti jer su do¹li i mobilisali ih...
I zato me i boli ¹to u tom ratu ljudi izginu¹e,  a mi sad duvamo u bulju skotovima koji su nas ubijali,  klinci nose amerièke zastave na majcama.... 
Sla¾em se ja sa tobom da su ih ¾rtvovali ali na nama je da ih po¹tujemo jer bili su ljudi za razliku od bagre politièarske...
Aj uzdravlje,  neæu se svaðam.

Sve se sla¾em, ali moram reæi da je taj rat (kao i ostali 90ih) bio unapred izgubljen, uzaludan. Barabe na vlasti su trgovale ljudskim ¾ivotima, bez ¾elje da i¹ta postignu. Zato mislim da ni odluka da se iz TAKVOG rata dezertira nije moralno pogre¹na, naprotiv. Èak verujem da tra¾i podjednaku hrabrost i re¹enost, kao i da se pozivu odazove.

Kada bi svi dezertirali, rata ne bi ni bilo. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zemunboy

Citat: Slaninar poslato 07 Decembar, 2014, 15:11
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 07 Decembar, 2014, 00:38
Izvinjavam se za "druže", nije bilo u komunističkom već
u forumskom smislu...
Minus nije od mene.
Jesu žrtvovani,  ali nisu bili pičke, nisu odbili,  nisu bili piloti u miru a kad počne sranje
da kažu "ja neću sad"... Upravo ZATO su heroji.  Jer su ih žrtvovali i sad su ih gurnuli u zapećak istorije,
slavimo ruske žrtve (ne kažem,  hvala svakome)  al ovo su naše komšije,  njihova deca su sada ostavljena sama sebi.
Kakve veze ima koliko sam imao godina?  11 tada, dete a nisi.
I upravo zato ne zaboravljam.  Do tad sam bio dete.  Tada sam preko noći odrastao.  Sećam se da sam se vraćao sa treninga i trčao kući,  čule se sirene,  javili nam da je BG i NS već bombarovan...
Kad si dete ne razmišljaš da ćeš umreti... I 2 dana posle sam se opraštao sa ocem i ujakom na kapiji,  gutao suze,  pitao se dal ću ih ikad ponovo videti jer su došli i mobilisali ih...
I zato me i boli što u tom ratu ljudi izginuše,  a mi sad duvamo u bulju skotovima koji su nas ubijali,  klinci nose američke zastave na majcama.... 
Slažem se ja sa tobom da su ih žrtvovali ali na nama je da ih poštujemo jer bili su ljudi za razliku od bagre političarske...
Aj uzdravlje,  neću se svađam.

Sve se slažem, ali moram reći da je taj rat (kao i ostali 90ih) bio unapred izgubljen, uzaludan. Barabe na vlasti su trgovale ljudskim životima, bez želje da išta postignu. Zato mislim da ni odluka da se iz TAKVOG rata dezertira nije moralno pogrešna, naprotiv. Čak verujem da traži podjednaku hrabrost i rešenost, kao i da se pozivu odazove.

Kada bi svi dezertirali, rata ne bi ni bilo. :)
Cuti brate, sad ce te minusiraju ovi strasni vadikali odozgo :D

Za sve minusare bez mozga, sto ne umeju da citaju latinicu ( drugi osnovne ) jedna njihova:

Trula Koalicija - Zasto me mrzis




juga

Citat: eclipse4 poslato 06 Decembar, 2014, 22:34
pickousti moze da popusi celoj srbiji posto ni on vise nije u milosti naroda....uskoro ce krenuti revolucija ;)
Mislim da se on sna¹ao, evo pu¹ta grobara niz vodu, tj veæ ga je pustio!!! ©to se revolucije tièe, mislim da vi¹e nema ko, umorio se narod, a narod mo¾e jo¹ da trpi!

mrle


eclipse4