Glavni meni

prednji disk

Započeo dzimika, 30 Januar, 2011, 17:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Nesto razmisljam, koji disk bi mogao da montiram na TA a da je veci? Fabricki je 276mm a razmisljam o velicini od 300 do 320mm a da ostavim moja klesta
Znam da bih morao da napravim neki distancer koji bi drzao klesta ali znam da su ljudi to radili bez problema
I od kog modela motora bi mi pasovao?

Kengur

Nek me isprave iskusniji, ali nista neces dobiti stavljanjem veceg diska... Ja stavio vece diskove na kola i isti qrac...

Mozda ce se samo manje grejati, i nista vise, ne znam sta hoces da postignes?

dzimika

mislim da se dobija, ne bi stavljali ljudi da se ne dobija nista ali ajd da cujemo iskusnije :D

Kengur

Pa pazi, ja sam stavio na kolima vece ne zato sto sam hteo nego sto sam te nasao... Tj, delovali mi isto, ali su bili veci... ;D

SSZGO

ne dobija se nista stavljanjem samo veceg diska

prvo sto ima smisla je jaci (veci u kubicima) glavni kocioni cilindar -
jaca hidraulika

drugo sto ide su veca kljesta (veca kociona povrsina)
tek tada ce ti trebati i veci disk

naravno i plocice ulaze u igru, mekse plocice ce bolje da zakoce...

i na kraju pancirna creva, koja se manje sire na pritisku od obicnih pa je i pritisak na plocice nesto veci
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

koliko diskova napred ima transalp?

ako ima samo jedan, onda je najbolje resenje dodati jos jedan disk + jos jedna kljesta + malo veci kocioni cilindar

a verovatno bi ti trebala jos jedna viljuska uz sve to zbog nosaca kljesta :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

pretpostavio sam da bi moralo sve u kompletu da ide, od cilindra pa do klesta pa tek na kraju diskovi i plocice

TA ima jedan disk a zamena prednjih vila bi bila dosta skuplja varijanta
Najbolja opcija bi bila da nabavim od KTM-a delove, tj disk, klesta i cilindar

Tihi_ZR

Brat je stavio na Yamahu Aerox veci disk marke Stage 6. Skuter skace na prednji i mnogo bolje koci i to garantujem. Ako nadjes neki koji bi mogao da namonmtiras, moras napraviti distancer i resena stvar. Ostaju ista kljesta, plocice i sve ostalo. Nema potrebe da menjas ostatak ali to ti je skupa zajebancija.

SSZGO

Moze bolje da koci JEDINO ako originalni disk ne zahvata kompletnu kocionu povrsinu kljesta
ili ako mu je originalni disk bio malo kriv pa plocica ne naleze savrseno...

I ima razlike u povrsini kocione povrsine diska, ako je izrezbaren ili izbusen verovatno imace nesto bolje kocenje
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Stuntoholic

Bolje koci, ja sam sa 190 fabrickog presao na 280 i mogu ti reci da se razlika oseti..
Sa istim klestima, samo se namontira distancer..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

SSZGO

#10
Citat: Stuntoholic poslato 30 Januar, 2011, 20:13
Bolje koci, ja sam sa 190 fabrickog presao na 280 i mogu ti reci da se razlika oseti..
Sa istim klestima, samo se namontira distancer..

ti si pomerio kljesta OD CENTRA pomocu nekog adaptera za nekih 4.5cm?
pa naravno da ce tada bolje da koci kad produzis polugu ili kako se vec to zove u fizici...

TJ sa 8.5 na 13 cm od centra....

da su klipovi ostali na skoro istom mestu, (kod novaka pomak sa 280 na 320 znaci 2 cm razlike = sa 14 na 16  - on to nece osetiti)

e sad

ako pravis adapter za kljesta, jedno je skuter drugo je TA sa 200+ kila

mora da bude izuzetno jak adapter... ja sam radio na kolima od celicne ploce debljine 10mm i srafljeno je na dva mesta a srafovi posle zavareni...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Stuntoholic

pa ne mogu da ostanu na istom mestu kada stavis veci disk LOOOOOOOL
I nije 9cm.. manje je..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

Stuntoholic

moze da se napravi, ovi sto voze stunt sa velikim motorima stavljaju nazad prednji disk i prave nosace bez problema..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

SSZGO

Citat: Stuntoholic poslato 30 Januar, 2011, 21:24
pa ne mogu da ostanu na istom mestu kada stavis veci disk LOOOOOOOL
I nije 9cm.. manje je..

da da pola od toga, 4.5 :)

on nece osetiti razliku sa 280 na 320, u procentima ti si povecao za 50% disk, a on hoce za 15%


mislim da je najlakse da promenio kocioni cilindar, ili kombinacija DISK+KLJESTA
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Stuntoholic

to vec ne znam, nisam imao trans alpa.. ali znam da se na cross i supermoto motorima oseti razlika..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

Lazic

Na KLE-u bi se osetilo svakako, posto ne koci nikako...

dzimika

Citat: SSZGO poslato 30 Januar, 2011, 21:28
on nece osetiti razliku sa 280 na 320, u procentima ti si povecao za 50% disk, a on hoce za 15%

mislim da je najlakse da promenio kocioni cilindar, ili kombinacija DISK+KLJESTA

slazem se da se nece osetiti drasticna razlika, mada ako bi kocio i 15% bolje od ovoga dobio bi ono sto zelim, nije da se zalim na kocenje ali verujem da moze malo bolje
a najbolja kombinacija bi bila kad bi stavio jaci glavni cilindar, mozda malo veca klesta, i veci disk

SSZGO

ma samim diskom ne dobijes nista nego kad pomeris kljesta od centra tad malo dobijes duzu polugu...
nema sanse da to bude 15%, poluga je duza 15% ali tek nesto malo bi bolje kocio ako ista...

treba neko ko zna fiziku da sracuna koliko bi bolje bilo...
ja nisam bio na casu kad smo ucili to :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Tihi_ZR

Pa ne mozes staviti veci disk ako ne pomeris kljesta.

dzimika

to sve stoji ali ono sto sszgo kaze jeste da ako pomeranje klesta nije veliko ne dobija se znacajno pojacanje kocenja