Glavni meni

prednji disk

Započeo dzimika, 30 Januar, 2011, 17:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Milsim da bi dobar efekat imala kombinacija veca klesta + veci disk + pancirna ili teflonska creva.

Tihi_ZR

Sve su to mnogo skupe zezancije.

Popsy

a ¹to ne vidi¹ koèioni od Afrike... on bi trebao da je veæi a da ima isti sistem kaèenja creva a i ne verujem da bi bio preskup (polovan naravno)... mnogo mi je sigurnija varijanta koèioni nego distancer ...  mada i za ta 2cm imaæe¹ bolje koèenje zbog razlike u brzini ivice diska (taèka na ivici veæeg diska prelazi veæi put nego na ivici manjeg diska)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

SSZGO

Citat: Titja poslato 31 Januar, 2011, 11:34
Pa ne mozes staviti veci disk ako ne pomeris kljesta.

da to smo magistrirali, da nisam se toga setio na vreme [doh]

sad kad se prisetim, ja sam na kolima stavio veci disk i veca kljesta, i mislim da je gotovo nikakva razlika bila...
bio je potreban i veci glavni kocioni cilindar da bi to bilo to... jos mi majstor kod koga sam radio kola odmah to i rekao, ali nisam hteo da se cimam jos i oko cilindra...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Havarisan

kada bi stavio kocioni cilindar prednje kocnice RADIJALNI od nekog novijeg motora puno puno bolje bi kocio. mozes probati od nekog da pozajmis pa da vidis.
da ti kazem da nije bas jeftin.

dzimika

znam, najcesce se uzima od KTM-a taj radijalni, ali ljudi kad menjaju menjaju i disk i kocioni i klesta

Havarisan

probaj sa kocionim cilindrom neces verovati koja je razlika.

DebeliZmaj

mislish samo cilindar vece sile ( zapremine ) i bolje ( snaznije ) se kochi !?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Havarisan


DebeliZmaj

hm... a da li pocetnicima predlazesh da to urade na svojim krshevima !?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Citat: Havarisan poslato 31 Januar, 2011, 15:38
probaj sa kocionim cilindrom neces verovati koja je razlika.
jel imas neki na pozajmicu da probam :D

Havarisan

imao sam jedan, ali sam ga poklonio Dadi. priupitaj njega koja je razlika.

ЯЭВОЛУТИОН

Sto bre zbunjujete coveka. nije tacno da dobitak nije veliki, posto se sila pritiska (trenja) mnozi sa krakom (u ovom slucaju veliciniom diska) da bi se dobila kociona sila. matematika. odn. fizika je jasna.
100 x 280 = 28000
100 x 320 = 32000
da li se razumemo
pri tome morate uzeti u obzir da je ugaona brzina kretanja diska na vecem disku veca nego na manjem, a brzina povecava trenje pri istom pritisku. Naravno kao produk se javlja veca temparatura diska.

zakljucak:
Turi ti lepo veci disk, sinter plocice i teflon creva, napravi distancijal od 5mm flaha i bog da te vidi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

rboban

Stavi 320, dobre SINTER plocice i bice OK!!!
Ride It Like You Stole It

dzimika

Citat: rboban poslato 31 Januar, 2011, 20:31
Stavi 320, dobre SINTER plocice i bice OK!!!
sad ostaje pitanje od kog modela bi mi pasovalo?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: johnynovak poslato 31 Januar, 2011, 22:40
Citat: rboban poslato 31 Januar, 2011, 20:31
Stavi 320, dobre SINTER plocice i bice OK!!!
sad ostaje pitanje od kog modela bi mi pasovalo?
Da te ne bi sad i....
Izmeri raspon rupa, broj srafova i odabri precnik i od majstora do majstora od motora do motora....pa nemam ja kristalnu kuglu pa da vidim. Ajde bre prekopaj po stranim forumima, mora da je neko nekad turio neki disk na motokultivator I vrste.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Citat: revolution poslato 01 Februar, 2011, 08:56
Da te ne bi sad i....
Izmeri raspon rupa, broj srafova i odabri precnik i od majstora do majstora od motora do motora....pa nemam ja kristalnu kuglu pa da vidim. Ajde bre prekopaj po stranim forumima, mora da je neko nekad turio neki disk na motokultivator I vrste.
:D jbg mozda reko neko ovde zna
prekopacu negde na advrider medju onih 700 strana o TA :D

dzimika

nadjoh slucajnim kliktanjem
http://advrider.com/forums/showthread.php?t=39170&page=210

covek je koristio disk od honda hawk-a, samo da ga pitam od kog godista pa da pojurim :D

BANE BROTHERHOOD

#38
NARANI PRASICE I NE DIRAJ DUGMICE.... izreka je stara !!!!ako si vec  krenuo nesto da budzish onda budi svestan da sa vecim diskom neces dobiti nista da bi nesto dobio moras da promenis i kljesta ,da stavis pancirna creva ..nije neophodno ali je jako pozeljno ali moras biti svestan da pri promeni kljesta obicno mora da se vrshi prerada nosaca ili ti kacenja kljesta a ako si vec resio da spucas pare u TA onda promeni i viljuske i nadji sve to u paru sa kljestima mislim na viljuske i kljesta u paru   neki ktm bi ti savrseno legao npr viljuske  WHITE POWER od lc4 640 ktm enduro a ne super moto a.... ali moras naci i nosac za druga kljesta jer ktm obicno na lc4 640 stavlja jedan diski jedna kljesta i  to je obicno desni nosac kljesta a levi ti izadje cirka maximalno oko 50 tak eura
.tako da ti je to najbolja opcija i onda imash napred veshanje WHITE POWER i  BREMBO KLJESTA koja kostaju oko 150 eura par ali po meni ti je  najbolji savet da se u ovo ne upustas ako nisi spreman da potrosis minimum 1000 eura jer wiljuske white power i to polovne u dobrom stanju ne mozes naci ispod 500 eura a veruj mi da tu ima dosta prepravki i oko osovine kormana  i trouglova a kada krenes jednom tu nema stajanja e sad druze zavisi sta oces da napravis od svog TA da li hoces hard enduracu ili hoces da ti motor samno bolje koci a  uvek postoji opcija da predjes na KTM ili da kupis stariju sestru od TA a to ti je AFRIKA TWIN!!!! ....toliko od mene za ovaj put.pozzz ltbb 4 life. [glavazid]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

dzimika

bane, par ljudi preko je dokazalo da se zamenom diska tj stavljanjem veceg (pogledaj link u mom prethodnom postu)
creva sam promenio i dobio precizniji odziv, tj kad stisnem odma pocne da koci ali mislim da mi fali malo samo, sredicu i glavni kocioni cilindar pa cemo onda videti
ali svakako povecanjem diska se povecava kvalitet kocenja

u americi ceo kit kosta 175$ sa svim potrebnim da se samo uradi montaza, poslacu mail liku koji to radi pa cu da vidim sta ce mi reci i da li se cena nesto promenila

inace precnik kruga na kom se nalaze safovi je 166mm, sad jos samo da odem do neke radnjice i da gledam diskove koji imaju precnik za safove i broj safova koji je meni potreban, a distancer mozda narucim iz USA