Glavni meni

Potrebna krv... ( 0- )

Započeo juga, 13 Maj, 2014, 03:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

juga

Braæo i sestre!
Mojoj supruzi æe zbog neke hirur¹ke intervencije biti potrbna dva -tri davaoca krvi AB -, e sad, po¹to je retka mo¾da æe tra¾iti ba¹ nenu grupu,ako ne onda mi nije problem, ali ako mi bude trebalo, koga da pitam nego manijake. Eto, ko ima AB- ajd nek se javi (naravno ako mo¾e da da) i ostavi br. tel. da ga mogu kontaktirati.
Unapred hvala!!! [srce] :-*


editovao sam naslov da ne otvaram novu temu...

jocale

I ne znam koja sam krvna grupa... provericu sutra pa ako sam ta krvna grupa javljam se obavezno!
Samo polako i pun gas

juga

Ok hvala! Tel na koji mi se mo¾ete javiti je ; 063 239 005

jocale

Pogledao sad... ja sam A+ :/
Samo polako i pun gas

Major

AB+
Ako nesto znaci 0642207008

mrle

Citat: jocale poslato 13 Maj, 2014, 07:33
Pogledao sad... ja sam A+ :/

ja isto A+.
Ako bude trebalo, tu sam. Mislim da je pro¹lo 3 meseca od poslednjeg davanja.

jevta

A-
ako treba javljaj

papaja

Jbg. AB- je bas retka.

Ja sam O+ i tu sam ako treba

juga

Hvala svima, racunam na vas, ako bude bilo neophodno ,(jer za sada po rezultatima ne treba) zovem.
Jos jednom HVALA, znao sam da mogu da racunam na manijake!  [klanjam_se]

mi¹ko_kolo


Hohštapler

0+, ali kolko znam ovaj + je problem...

Ako treba, ¹ta god, gde god, kad god.
069/ 3232 555
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY


UFF

ja sam 0- i mogu da dan svima tako da nema problema

Ivan1979


bora63

O+ jos jedan  proslo sest meseci i koji dan od zadnjeg tako da ...... 063435353
P S
Kolko mi se cini nemora da bude ista krvna grupa,naglasi se samo valjda da je namenski za tog i tog pa se uzima valjda iz njihove baze.Tako nesto bese pre par godina kad sam davao za strica......

VR 46

Ja sam 0- ako zatreba tu sam   [callme]
Twist of wrist!

Kalesin

Ja sam 0+  ako treba
063/351324

PS. Takodje koliko znam moze da se namenski da bilo koja krvna grupa, u glavnom izdvajaju krvne elemente i bla bla buckuris neki...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

zagadjenje

0+ takoðe, kome god zatreba

064/635-62-65
Tjuning bud¾ing

Lazic

Citat: UFF poslato 13 Maj, 2014, 13:20
ja sam 0- i mogu da dan svima tako da nema problema

Ne fantaziraj, 0+ mo¾e da da svima, ali Bora63 je upravu, ka¾e se za koga treba, pa oni daju iz njihovog ¹teka...

@Juga:
Ah da 0+, telefon ima¹...:-*


edit:
@Uff:
Mo¾da ti mo¾e¹ da da¹ svima koji imaju rh-, a to znaèi da nisi fantazirao...:-*

UFF

U eritrocitima krvne grupe 0 nema nikakvog faktora koji bi razarao tuðu krv, pa ljudi te grupe mogu davati krv svim ostalim grupama. Te osobe su univerzalni davaoci krvi, ali mogu primiti krv samo od svoje krvne grupe tj. krvne grupe 0. Suprotno njima u eritricotima krvne grupe AB postoje faktori i A i B koje razara krv drugih grupa. Takve osobe mogu dobiti krv od svakog, a mogu dati krv samo osobi iste krvne grupe tj. krvne grupe AB i oni su univerzalni primaoci. Krvna grupa 0 naziva se i univerzalnim davateljem zbog toga ¹to nema ni a ni B bjelanèevine na povr¹inisvojih eritrocita ta krv neæe izazvati krvne reakcije u krvi bilo koje krvne grupe. Za razliku od toga krvna grupa AB naziva se univerzalnim primateljem jer ima obje vrste bjelanèevina na membrani eritrocita pa ni protiv jedne neæe reagirati.

[neampojma]

http://hr.wikipedia.org/wiki/Krvne_grupe