Glavni meni

Potrebna krv... ( 0- )

Započeo juga, 13 Maj, 2014, 03:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kalesin

Uffe tako je bilo nekada ali sada zbog pojave ne kompatibilnosti cak i istih grupa i pojave nekih jos faktora primanje i davanje je dozvoljeno samo izmedju istih krvnih grupa ali zato kad izvade neke od elemenata mogu bilo koju grupu dati u vidu elemenata,plazme itd.. to su poceli primenjivati pre jedno desetak godina kada je doslo do vise smrtnih slucajeva usled ne slaganja jos nekih elemenata u krvi nosioca tkz iste grupe.
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

brana

kada je cale bio u bolnici trazili su 0-. posto nisam mogao da nadjem uzeli su onima koji su dosli, bez obzira na to ko je koja grupa i upisali na listu. posle su nam rekli da je to zabranjeno da insistiraju na tome, ali je meni sestra u bolnici direktno rekla da ga nece operisati ako ne nabavimo krv.
ako bude trebalo zovi.

Darko

samo vas posmatram.... ALO BRE !!!!!

prvo da vam kazem da ne lupate mnogo oko ovih krvnih grupa jer POJIMA NEMATE !!!

a drugo , samo da cujem da jos neko trazi krv a ja radim na transfuziji krvi !!!!

064/1293476 ja sam Darko , pa kome treba neka zove...


Darko

evo , ukratko...

UFF - u pravu . moze da da svima...(naravno , ukoliko je unakrsni test negativan)

Lazicu - lupas.. obrnuto je.. 0- daje svima a 0+ daje svima ali pozitivnim...

Kalesin - nisi u pravu , u stvari , pogresno si informisana...ali ako te bas zanima , mogu da ti objasnim sta i kako , ali me malo mrzi...

nema nikakve nekompatibilnosti izmedju krvi.. moze da se desi da interreakcija izmedju seruma primaoca i eritocita davaoca bude pozitivna ( i onda pacijentne sme da primi krv ) , ali to nije zbog toga sto si navela... naravno da je bolje da svako primi svoju krvnu grupu ali nije neophodno... u slucaju velikih saobracajnih nesreca ili ekstremno hitnih slucajeva daje cak i pozitivna krv , negativnom pacijentu pa ne bude nista...

i jos nesto , proslo je mnoooogo vremena od kako se krv da , pa se tako cela krv da pacijentu... sada se iz te kese izdvajaju plazma , trombociti , krioprecipitat i eritociti i svako primi samo ono sto mu treba...

maa mrzi me da kucam vise...uglavnom , kome sta treba - ZOVITEEE

Icemilutin

AB-
063/88 26 981

pozdrav :)
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Kalesin

Darko, objasnio si...bice da sam pobrljala loncice ;) a i secanje vise nije kao nekad...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

UFF

Citat: Laziæ poslato 13 Maj, 2014, 14:30
Citat: UFF poslato 13 Maj, 2014, 13:20
ja sam 0- i mogu da dan svima tako da nema problema

Ne fantaziraj, 0+ mo¾e da da svima, ali Bora63 je upravu, ka¾e se za koga treba, pa oni daju iz njihovog ¹teka...

@Juga:
Ah da 0+, telefon ima¹...:-*


edit:
@Uff:
Mo¾da ti mo¾e¹ da da¹ svima koji imaju rh-, a to znaèi da nisi fantazirao...:-*

Citat: Darko poslato 13 Maj, 2014, 22:02
evo , ukratko...

UFF - u pravu . moze da da svima...(naravno , ukoliko je unakrsni test negativan)

Lazicu - lupas.. obrnuto je.. 0- daje svima a 0+ daje svima ali pozitivnim...

:P  [srednjiprst] :P [yahoo]

Lazic


UFF

nemoj onda da se pravis pametan ubuduce :)
nisi ti plazma ni bambi

Lazic


Darko

Jednom sam ja predlozio , al mozda je zaboravljeno pa ajd opet...

Vidim da ima dosta dobrovoljnih davaoca medju manijacima...mozemo da organizujemo akciju dobrovoljnog davanja krvi neki dan...taman se vidimo , napravimo neki lonac sa corbicom itd...nasa ekipa dolazi gde god treba pa i za 15-20 ljudi...podelicemo majice i sitne pokloncice...
Ali poenta je da posle jedne,dve akcije uvek neko moze da racuna na krv ako nekome ne daj Boze zatreba , kada je tako organizovano

Major

Citat: Darko poslato 14 Maj, 2014, 09:10
Jednom sam ja predlozio , al mozda je zaboravljeno pa ajd opet...

Vidim da ima dosta dobrovoljnih davaoca medju manijacima...mozemo da organizujemo akciju dobrovoljnog davanja krvi neki dan...taman se vidimo , napravimo neki lonac sa corbicom itd...nasa ekipa dolazi gde god treba pa i za 15-20 ljudi...podelicemo majice i sitne pokloncice...
Ali poenta je da posle jedne,dve akcije uvek neko moze da racuna na krv ako nekome ne daj Boze zatreba , kada je tako organizovano

[thumb_up]

jevta

Ja na redovne akcije ne idem iz revolta prema radu zavoda i sistema.Ako nekog interesuje zasto pojasnicu duga je prica
Kada nekom treba po imenu i prezimenu tu sam.

juga

Dare, dobra zamisao, n sledecem druzenju,ali pre alkohola ;D ;D

CBRR1

Dare je car kad god mi je trebalo nesto,zavrsavao covek za pod odmah!!! cak me i na kafu vodio tj castio veliki covek uvek mi je pomogao..

clutch&brake

Qqqqquuu pa zamisli manijaci daju krv... al ce po vma da se teraju kolica besno kada dobiju nasu krv   [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kengur

0+
Ako moze da se ''kompezuje'' nije problem, sibni pp.

Lazic

Citat: Darko poslato 14 Maj, 2014, 09:10
Jednom sam ja predlozio , al mozda je zaboravljeno pa ajd opet...

Vidim da ima dosta dobrovoljnih davaoca medju manijacima...mozemo da organizujemo akciju dobrovoljnog davanja krvi neki dan...taman se vidimo , napravimo neki lonac sa corbicom itd...nasa ekipa dolazi gde god treba pa i za 15-20 ljudi...podelicemo majice i sitne pokloncice...
Ali poenta je da posle jedne,dve akcije uvek neko moze da racuna na krv ako nekome ne daj Boze zatreba , kada je tako organizovano
Taman da posle onako gladni obrnemo neki ro¹tilj...;D Bi li tvoja ekipa do¹la negde u prirodu posle neke vo¾njice...? I oni da zameze posle...;D :-*

djolefer

A. Ne bilo lose organizovati se jednom-dvaput godisnje ko moze da odemo da damo krv..nista nam nece biti
:D

BOKYBOY

Citat: juga poslato 14 Maj, 2014, 09:29
Dare, dobra zamisao, n sledecem druzenju,ali pre alkohola ;D ;D

...taman da se slatko smejemo kako neki ''opaki'' manijaci padaju u nesvest... ;D