Glavni meni

Izdajem opremljenu radionicu

Započeo Gavrolini, 26 Januar, 2011, 19:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Posedujem garazu(radionicu) komplet opremljenu za autolimarski posao. Moj matori se bavio tim poslom 35 godina i dosta je ulozeno u alat. U radionicu stanu dva automobila po shirini i ostane dovoljno prostora za rad na njima.Na jednoj starni ima kanal kao i konstrukciju na plafonu za  vadjenje motora ili kacenje bilo chega.Sto se tice alata mislim da posedujem sve,od autogen aparata,co2,linera za razvlacenje automobila,hidraulike za razvlacenje,mnogo setova kljuceva,gedora,cekica itd. Znaci sve sto je potrebno da se radi. Ja iskreno taj zanat ne volim a matori vise nije u najboljoj formi. Radionica je idealna i za popravku i servis motora. To jest potreban je jedino sto za motocikle. E sad ako neko zeli da radi a nema gde i ne poseduje alat mozemo da napravimo dogovor. U slucaju da je popravka motora onda moze da napravimo i ortakluk jer i sam cesto ceprkam oko motora. Sve u svemu sve je stvar dogovora i potrebno je da neko zeli i zna da radi
I da,radionica se nalazi u Sapcu,blizu autobuske stanice u mom dvoristu.

Gavrolini

au Srbija sa toliko ne zaposlenih :)  25 ljudi otvorilo temu i chim vide da treba tu i da se radi nesto odmah gasi brze bolje. Ajmo ljudi ako je neko zainteresovan za moto servis mozemo da napravimo dobru pricu. Sabac je pun auta i motora samo ako neko hoce da sljaka.

UFF


dzimika

gavro ja bi rado pristao na tako nesto ali malo si mi daleko :D

Gavrolini

bato nisam ja daleko od tebe vec ti od mene :)

Gavrolini

posto sam dobio otkaz na poslu voljan sam za ortacki posao oko popravke i servisiranja. Ako neko hoce i zna da radi oko motora neka se javi. Znam dosta ali ne dovoljno da radim sam,ako  ima neko ko zna vise a nema gde ni s cim eto kombinacije.

serbduck


To je odlican posao. Na moju zalost - daleko sam. Obzirom da ne placas kiriju i imas kompletan alat - kreni polako sam. Radis za sebe i samo polako. Vremenom ce se isplatiti.

 
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

DebeliZmaj

uvek moze da uvozi motore i da ih prodaje posle ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

Ako nemas stalnog majstora, probaj da organizujes nekog da dolazi jednom nedeljno...
GOST u ordinaciji!!!!
Ti rastavis ocistis, naruce se delovi i sastavite ga zajedno.... Uz dva tri posla ukapiraces SVE!!!
Posle dolazi samo po potrebi....
Tesko da neko KO ZNA i moze ce ti doci na noge REALNO~!!!!!

P.S. samo pokusavam da smislim NEKO resenje
Ride It Like You Stole It

Gavrolini

ma ne ocekujem ja niko da dolazi meni na noge niti molim koga za pomoc,jednostavno gledam da bude dobro i jednom i drugom. Jer verujem da ima ljudi koji znaju dosta ali nemaju alata ili mesta gde da rade ili opet su nekim vukojebinama gde nema posla kao sto bi bilo u Sapcu.  Ljudi putuju na posao svaki dan i po 150km,jbg nikad se ne zna ko kakvu racunicu ima

Lazic

Varijanta sa zapada, iznajmljujes radionicu na vreme, tj svako, kome fali alat a voli da petlja oko motora/kola, moze da iznajmi radionicu i ustedi na rukama majstoru... To na zapadu postoji 50 godina... Ortak u USA je pre 15 godina radio generalnu na nekom osmaku od 6 litara, narucio uputstvo sa neta, iznajmio radionicu, rasturio, zavrsio obrade i klipove/karike kuci, ponovo iznajmio da sklopi, ustedeo par soma dolara... Jbg, bio student, a spalio djenku... Morao je sam...

rboban

Zanimljiva ideja........
Citat: Lazic poslato 02 Februar, 2011, 02:07
Varijanta sa zapada, iznajmljujes radionicu na vreme, tj svako, kome fali alat a voli da petlja oko motora/kola, moze da iznajmi radionicu i ustedi na rukama majstoru... To na zapadu postoji 50 godina... Ortak u USA je pre 15 godina radio generalnu na neko osmaku od 6 litara, narucio uputstvo sa neta, iznajmio radionicu, rasturio, zavrsio obrade i klipove karike kuci, ponovo iznajmio da sklopi, ustedeo par soma dolara... Jbg, bio student, a spalio djenku... Morao je sam...
Ride It Like You Stole It

Gavrolini

au lazicu jesi li ti zaboravio gde zivis? Kakav bre zapad? ovo je Srbija i niko nece da radi a kamoli da ti plati da bi radio :)
Na zapadu je problem prostor,dok kod nas ,svako ko ne zivi u suvom centru veceg grada,moze da sklepa od dasaka neku kolibu i to nazove servisom.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 02 Februar, 2011, 02:02
ma ne ocekujem ja niko da dolazi meni na noge niti molim koga za pomoc,jednostavno gledam da bude dobro i jednom i drugom. Jer verujem da ima ljudi koji znaju dosta ali nemaju alata ili mesta gde da rade ili opet su nekim vukojebinama gde nema posla kao sto bi bilo u Sapcu.  Ljudi putuju na posao svaki dan i po 150km,jbg nikad se ne zna ko kakvu racunicu ima

Gavrina ideja...

Lazic

Gavro, za sebe hoce ljudi da rade... Ja kad popravljam kola/motor, pomazem koliko god mogu, naravno poznajem majstora godinama, a nikad nisam trazio da mi umanji racun zbog toga... Jer volim da sam strokav...

Gavrolini

pa jeste moja ideja samo je nisi razumeo. Mislio sam na ljude koji zele da se tim bave,a ti sto bi sami da prckaju za sebe...od njih nema leba. A vecini servisera i majstora zadnje sto treba je musterija koja hoce da pomaze i koja stoji nad glavom sa bezbroj pitanja od kojih su najcesce 90% glupa. 

Lazic

A znas koliko su ortaku trazili za generalku za govno staro 10 godina tada...? Malo manje nego ispravan polovan... Tipa 5000usd... `94-te godine... Samo majstor je bio tipa 3500...

Gavrolini

pa to ti pricam...tamo majstori deru. Tako da se isplati i majstoru da iznajmi radionicu a isplati se da iznajmi i onaj ko ne zeli da plati majstora.  Ovde je sve malo teze.

misa-pei

Vidi ovako... Ako mu izda¹ radionicu za, recimo 20e na dan, mora¹ da doðe¹ i da pregledate alat i njegovo stanje pre i posle poèetka rada. O¹teæenja na alatu ili zamenu, snosi zakupac. Sad, da li bi to kod nas uspelo, da li bi oni bez alata i bez prostora pristali da ista plate ili "imaju ortaka, kuma, roda roðenog", to je veæ druga prièa. Bojim se da je Gavra u pravu, da od toga posla nema.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 02 Februar, 2011, 02:16
A vecini servisera i majstora zadnje sto treba je musterija koja hoce da pomaze i koja stoji nad glavom sa bezbroj pitanja od kojih su najcesce 90% glupa. 

E, necemo se vredjamo... [rofl] [rofl] [rofl]

Kad majstoru fali covek zbog ovoga ili onoga, radije cu da pomognem, nego da cekam dan, dva duze jer je sam... Inace, petljam se sa mehanikom 20 godina, molim lepo... Amaterski... [slomljenzid]