Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: UFF poslato 11 Jul, 2016, 10:44
miso kavez treba da bude u kuci, a pas u njemu dobrovoljno i stalno sa otvorenim vratima, zatvara se samo ako dodje u goste neko ko se plasi psa npr ili dovede svog agresivnog pa da ne bude neko isteran napolje



Mora¹ da uzme¹ u obzir da pas ne sme da ti pobegne iz dvori¹ta. Èim ima¹ psa ima¹ i odgovornost.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a


VR 46

Шта си му отео па те овако гледа? [djavo] :violina:
Twist of wrist!

Bori¹a

flasu [rofl] samo se flasama igra... kad mu dam loptu iskulira je brzo, a flajku od kokakole dvolitarke obozava, uzme i juri se sam sa sobom [yahoo]

castor

Po cijeli dan. Ne ispu¹ta je. U nekom trenutku se samo pitam ¹ta se ovo èuje, dok ne vidim kretena kako je ¾vaæe... Isti su svi...
It's the ride that matters, not the bike…

Bori¹a

napunim je vodom skroz i zatvorim, malo se namuci dok je ne probusi :D ne moze da stegne jako dok su mu usta skroz otvorena :D

bucko

#4006
Ako su psu zadovoljene njegove potrebe,istrcan i sit nece praviti nikakvu stetu i slusace te kao boga i biti veran da za tebe da i zivot.
Zavoleces ga kao nikog i sigurno ga neces stavljati u kavez kad neko dodje jer i ti ne bi voleo da si iza resetaka a ko se boji ne mora ni da dodje dok se ne unormali,uostalom sta ce ti budala u kuci.
Normalan pas ce cuvati svoje dvoriste i naravno da nece pobeci,naprotiv.A ako bezi videti od cega bezi.
Uostalom taj sto se boji nek udje u kavez i sedi ko retard u njemu jer je tako siguran a  ne treba kera muciti zbog magarca.
Ne ne treba da ti dodje niko sa agresivnim kerom jer tu nesto nije u redu ni sa kerom ni sa gazdom ,u ostalom kako ces ocekivati da tvoj pas brani dvoriste u kome ga ti zatvaras a pustas agresivnog stranca da se seta?Pa ciji je to prostor?
Kada je kapija otvorena ona lezi ispred ledjima okrenuta ka dvoristu i strazari,ne pada joj na pamet da ode i vrlo dobro zna sta je cije

image hosting without account

bucko

Citat: UFF poslato 11 Jul, 2016, 01:48
Citat: bucko poslato 18 Jun, 2016, 19:18
Citat: bucko poslato 03 Maj, 2016, 09:33



Ovo je dobra adresa za dobermane


http://www.altobellodobermann.com/


Ja ti reko a ti kako hoces

ajd da ja tebe pitam nesto, jesi li radio sken kukova i slao u nemacku na verifikaciju?

serijska proizvodnja dobermana sa dobrim marketingom a svi sa problemima sa kukovima, pokusava sad to da ispravi ali iskorenice i to mozda tek za nekoliko generacija jer je sve svoje zenke pario sa svojim muzjakom
©to bih to radio ako je pas zdrav i prav?
Zamisli da je tvrdim da ti je motor neispravan i da te pitam dal imas potvrdu iz Japana da je ok? Si lood?
Ovaj iz uzgajivacnice ima i po dvadeset muzjaka o cemu to pricas?Mojne da te  neko lozi.
Al nemoj da ispadne da te ja nesto nagovaram,boli me uvo.Sto se mene tice moz da uzmes i hrcka.

UFF

Pa ne lozi me niko radio sam detaljno istrazivanje mesecima vec
zato te i pitam imas li sken
zasto bi ga radio?

pa ZATO STO SI PUKO SOMA EVRA ZA NJEGA i ne radi se o tome sto imas i mozes vec da ne ispadnes majmun jer si mogao 3x jeftinije da prodjes za psa istog kvaliteta
ako on vec ima pricu i reputaciju i prodaje muda za bubrege sto to ne potkrepi cinjenicama kao skenom npr za svako stene?
sta ako hoces sutra da se takmicis ili da razmnozavas? eto zasto ti treba
a ako neces onda si mogao da ga uzmes od nekog drugog i na poklon ili za 200e i takodje bi te voleo i cuvao kao i taj posle redovnog istrcavanja
tih 1k e valjda garantuju nesto?
ili je samo bullshit za japan i amere koji od njega kupuju jer su mu psi krupni?

Boki-KG

Ne mogu ¹tenetu da se snimaju kukovi...

Roditelji treba da imaju snimak kukova a za ¹tene je najranije, èini mi se 6 meseci a godinu dana optimalno.

Nema svrhe snimati kukove dok se pas potpuno ne razvije.

I to ¹to se lo¾ite na ogromne Dobermane je i dovelo do toga da veæina bude lo¹eg kvaliteta i da imaju problema sa zglobovima, kolenima itd.

Proèitaj standard i naði roditelje koji se tu 1/1 uklapaju, a ne da se kupuje pas koji je najveæi u selu a prerastao standard za 3-4cm... To ¹to se na takmièenjima to toleri¹e je jedno a STANDARD JE STANDARD.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

DebeliZmaj

os velikog psa ?
bordoska doga ... pitaj SerbDuck mozda moze
nekog ti nadje ispod cene ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: bucko poslato 13 Jul, 2016, 23:43
Ako su psu zadovoljene njegove potrebe,istrcan i sit nece praviti nikakvu stetu i slusace te kao boga i biti veran da za tebe da i zivot.
Zavoleces ga kao nikog i sigurno ga neces stavljati u kavez kad neko dodje jer i ti ne bi voleo da si iza resetaka a ko se boji ne mora ni da dodje dok se ne unormali,uostalom sta ce ti budala u kuci.
Normalan pas ce cuvati svoje dvoriste i naravno da nece pobeci,naprotiv.A ako bezi videti od cega bezi.
Uostalom taj sto se boji nek udje u kavez i sedi ko retard u njemu jer je tako siguran a  ne treba kera muciti zbog magarca.
Ne ne treba da ti dodje niko sa agresivnim kerom jer tu nesto nije u redu ni sa kerom ni sa gazdom ,u ostalom kako ces ocekivati da tvoj pas brani dvoriste u kome ga ti zatvaras a pustas agresivnog stranca da se seta?Pa ciji je to prostor?
Kada je kapija otvorena ona lezi ispred ledjima okrenuta ka dvoristu i strazari,ne pada joj na pamet da ode i vrlo dobro zna sta je cije
...

To je u idealnim uslovima tako.
U praksi i èovek poludi i napravi sranje, a neæe pas.

Na¾alost nemaju svi vremena da budu stalno sa psom.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

eno onog sto su pocepali psi ...
od verzije da su oni sami sebe ga napali
ispalo je da je on pokusavao da
zastiti macku od njih i da je tu doslo do
sukoba ... pa dobro koliki retard trebash
biti da se borish sa pitovima
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 11:00
eno onog sto su pocepali psi ...
od verzije da su oni sami sebe ga napali
ispalo je da je on pokusavao da
zastiti macku od njih i da je tu doslo do
sukoba ... pa dobro koliki retard trebash
biti da se borish sa pitovima


On je bio u svom dvori¹tu, a oni nisu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

izgleda da je tu neka frka oko macke bila ...
ne znam dok ne bude uvidjaj
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Vrndalama


Major

Citat: Boki-KG poslato 14 Jul, 2016, 09:44
Ne mogu ¹tenetu da se snimaju kukovi...

Roditelji treba da imaju snimak kukova a za ¹tene je najranije, èini mi se 6 meseci a godinu dana optimalno.

Nema svrhe snimati kukove dok se pas potpuno ne razvije.

I to ¹to se lo¾ite na ogromne Dobermane je i dovelo do toga da veæina bude lo¹eg kvaliteta i da imaju problema sa zglobovima, kolenima itd.

Proèitaj standard i naði roditelje koji se tu 1/1 uklapaju, a ne da se kupuje pas koji je najveæi u selu a prerastao standard za 3-4cm... To ¹to se na takmièenjima to toleri¹e je jedno a STANDARD JE STANDARD.

Jeste ne moze pre nekih 6 meseci. Mislim da smo mi nasem tada snimili.
Svi modifikovani psi imaju vise manje problema sa kukovima, kolenima, zglobovima. Mada ni to nije slucaj samo sa njima jer smo pored dobermana imali mesanca koji je kad je ostario imao isto problem sa zglobovima, a nije bio nesto veliki.

@ Uff - Najbolja kombinacija za dobermana jeste da bude u paru (muzjak/zenka). Ako ipak hoces da uzmes samo jednog uzmi zenkicu jer su prevrzenije nego muzjaci.



DebeliZmaj

i onda zenka hoce presvisne kad ode par dana se vozi motorom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major


bucko

#4019
U parku mozes da prepoznas Altobelovog sa kilometar ,nekako se izdvajaju i stavom i velicinom da ovi drugi pored njih drugacije izgledaju ,kao da nisu kompletni.Ovi na netu sto sam video da imaju ameri izgledaju kao miki maus posle nasih,nije ni cudo sto ih tamo plasira bez problema.
Sam Malbasa ima saradnju sa jos nekoliko domacih uzgajivaca tako da ta linija moze da se nadje na vise mesta u Srbiji ,a da su mu psi odlicni stoji i ne razlikuje se od ostalih samo po kukovima.
Ja sam mu trazio zdravo stene i objasnio da me takmicenja ne zanimaju i ono sto sam dobio je cista 10

http://yazash.com/page6.htm